כיצד מאזנים את הסוכרים בדם?

סכרת, אינסולין וחומצה אלפא ליפואית. כל מה שרציתם לדעת על המגפה של המאה ה21 ואיך אתם יכולים להקדים תרופה למכה. הנטורופתית תמר שחר איילון באה לעשות סדר בדברים ולאזן לנו את הסוכרים בדם.

המאה ה 21 היא מאה של שפע, לפחות בעולם המערבי. מספיקה גיחה קצרה לסופר השכונתי כדי להבין עד כמה אנחנו בעצם חיים במותרות מבחינה תזונתית. על כל מדף עשרות סוגים של גבינות, נקניקים, קטניות וכמובן גם שתייה קלה, מזונות ארוזים מראש וממתקים. לצערנו, לצד כל השפע הזה מגיעה גם אחת המחלות הנוראיות הידועות לאדם, אשר בחלקה תלויה גם במה שאנחנו מכניסים לפה.

למזלנו, יש מה לעשות בנידון. אפשר לטפל, לשפר ואפילו למנוע בעזרת תזונה נכונה, אורח חיים בריא וגם- חומצה אלפא ליפואית. אך מה היא בעצם מחלת הסכרת?

להזמנה ישירה של חומצה אלפא ליפואית - לחצו כאן

חצי מיליון חולים בישראל

הנטורופטית תמר שחר איילון מסבירה: סכרת היא מבין המחלות הכי נפוצות בארץ ובעולם כאשר מוערך כי קיימים מעל לחצי מיליון סכרת בארץ, כאשר רובם חולים בסכרת מסוג 2. נהוג לחלק את מחלת הסכרת לשלוש קבוצות- - סכרת מסוג 1 (סכרת נעורים), סכרת הריון וסכרת מסוג 2 שהיא כאמור הסוג הנפוץ ביותר בארץ ובעולם ונגרמת לרוב כתוצאה ישירה מאורח החיים שלנו.

בסכרת מסוג 2, הגוף אינו יודע להגיב בצורה ראויה לאינסולין המופרש וכתוצאה מכך רמות הגלוקוז בדם עולות, למרות רמות האינסולין הגבוהות. חולי סכרת נמצאים בסיכון מוגבר לפתח קשת רחבה מאוד של סיבוכים ומחלות מסכנות חיים כמו מחלות לב, שבץ מוחי, ופגיעות עיצביות קשות הגורמות לכיבים קשים לריפוי, איבוד תחושה בגפיים ואפילו עיוורון.

300 אלף "כמעט" חולים נוספים

בנוסף לכמות הבלתי נתפסת של חולי הסכרת בישראל, חיים בארץ היום קרוב ל 300 אלף בני אדם המוגדרים כ"טרום סכרתיים" כאשר חלק נכבד מתוך אותה קבוצה עלול להפוך לסכרתייים בכל רגע נתון במידה ולא ישפרו את אורחות חייהם באופן קיצוני.

גם במצב של טרום סכרת, הגוף אינו מצליח לעבד סוכר בצורה יעילה, אך לא ברמה של סכרת גלויה עדיין. גם הטרום סכרתיים וגם חולי הסכרת מסוג 2, יכולים (ברובם) לעשות שינוי ואפילו להירפא מהסכרת, אם רק ישקיעו וישנו הרגלי תזונה ואורח חיים, כאשר אחד הדברים שאנחנו ממליצים עליהם הוא להוסיף חומצה אלפא ליפואית של נוטרי די לתפריט היומי.

הדמיה

מניעה וטיפול מה זה חומצה אלפא ליפואית

חומצה אלפא ליפואית היא נוגד חמצון טבעי חזק ויעיל במיוחד אשר חשוב לתהליכים רבים בגוף האדם. בין היתר, החומצה האלפא ליפואית מאזנת את רמות הסוכר בדם, מגנה על הגוף מחומרים מחמצנים וגם עוזרת בהובלה העצבית של הגוף, תהליך אשר נפגע אצל חולי סכרת וטרום סכרת.

בהיותה נוגד חימצון חזק, חומצה אלפא ליפואית מסייעת בריפוי נזקי חימצון רבים המובילים למחלות לב וכלי דם כמו טרשת עורקים ונזקים לבביים אחרים. בנוסף, חומצה אלפא ליפואית מגבירה את קליטת הסוכר מהדם אל תוך התאים, פעולה אשר מחקה את פעילות האינסולין ובכך משפרת את איזון הסוכר בדם ומפחיתה באופן משמעותי את הסיבוכים של מחלת הסכרת.

לא רק לסכרתיים למי מומלץ ליטול חומצה אלפא ליפואית

קודם כל, חומצה אלפא ליפואית היא נוגד חמצון שנוצר באופן טבעי בכבד, הבעיה היא שהייצור הטבעי שלה הולך ופוחת עם הגיל. בנוסף, ידוע כי חולי סכרת אינם מייצרים כמויות מספיקות של חומצה אלפא ליפואית.

אנחנו ממליצים לכל מי שאובחן כסכרתי או טרום סכרתי להתחיל ליטול את החומצה כתוסף תזונה וגם באופן כללי זה מאוד מומלץ לכל מי שעבר את גיל 50. אחד הסיבוכים המרכזיים של מחלת הסכרת הוא נוירופתיה סכרתית, שהיא פגיעה עצבית מאוד קשה הנגרמת ממחלת הסכרת ועלולה להוביל אף לקריטת גפיים במקרים קיצוניים. מחקרים עדכניים מראים כי נטילה יומית של חומצה אלפא ליפואית יכולה לעכב ואפילו למנוע התפתחות של נוירופתיה סכרתית.

איזה תוסף חומצה אלפא ליפואית מומלץ

"אני מעדיפה את תוסף התזונה של נוטרי די" אומרת איילון, "הוא מכיל 600 מ"ג חומצה אלפא ליפואית והוא מתאים לנטילה יומית, הוא עשוי מ 100% רכיבים טבעיים ואינו מהונדס גנטית".

להזמנה ישירה של חומצה אלפא ליפואית - לחצו כאן

למחקרים בנושא חומצה אלפא ליפואית

מחקר מספר 1: המנגנון המולקולרי והפוטנציאל התרפויטי של חומצה אלפא ליפואית

מחקר מספר 2: חומצה אלפא ליפואית מסייעת להפחית דלקתיות עבור מטופלים הסובלים מתופעות מטבוליות

מחקר מספר 3: חומצה אלפא ליפואית מסייעת להתמודד ביעילות עם סוכרת ומחלות כרוניות נוספות

מחקר מספר 4: סקירה מלאה של חומצה אלפא ליפואית

מחקר מספר 5: חומצה אלפא ליפואית מסייעת להתמודד ולהקל על תופעות שונות של מערכת העצבים ומחלת הסוכרת

מחקר מספר 6: ביקורת אודות חומצה אלפא ליפואית

מחקר מספר 7: הערכה כוללת אודות האיכויות התרפויטיות של חומצה אלפא ליפואית עבור סוכרת בכלל ונוירופתיה סוכרתית בפרט

מחקר מספר 8: סקירה מלאה של חומצה אלפא ליפואית – אוניברסיטת פנסילבניה

מחקר מספר 9: תיעוד של מחקרים לפי נושא ולפי אחוזי ההצלחה שלהם

מחקר מספר 10: נטילת תוספי תזונה של חומצה אלפא ליפואית משפרים את המצב של חולי סוכרת

מחקר מספר 11: אוניברסיטת מישיגן מציגה התוויות מוכחות מחקרית לשימוש בחומצה אלפא ליפואית

מחקר מספר 12: טיפול ממושך במחלת הנוירופתיה הסוכרתית, באמצעות חומצה אלפא ליפואית

מחקר מספר 13: סקירה מלאה של חומצה אלפא ליפואית – אוניברסיטת אורגון

מחקר מספר 14: חומצה אלפא ליפואית מסייעת להפחית את הסיכון לסבול ממחלות לב וכלי דם במתבגרים הסובלים מהשמנת יתר

מחקר מספר 15: סוכרת וחומצה אלפא ליפואית