תוחלת החיים עלתה מאוד בשנים האחרונות. גם בזכות פיתוחים רפואיים ותרופות, אך גם בזכות כמה תוספים טבעיים שהוכחו מחקרית כמעכבים תהליכי הזדקנות. עמרית בן סירה ממליצה על מה שצריך לקחת כדי להישאר צעירים. קריאת חובה!

נפגשתי עם כמה חברות. כולן עובדות, או לפחות עבדו במרץ עד שהגיעה הקורונה, וכולן צריכות להמציא את עצמן מחדש בימים אלה. כי כדי לשרוד בשוק העבודה היום, עוד יותר מתמיד, חייבים לחדש, להתעדכן, להיראות צעירים, נמרצים ומחוברים לקצב החיים המהיר עוד יותר.

״מצפים מאיתנו היום להיראות בנות 20 אך עם ניסיון מקצועי של לפחות 30 שנה. זה לא הגיוני״, אמרה אחת החברות שלי.

בהחלט לא הגיוני וגם לא הוגן, אך האם להיראות ולהרגיש צעירים יותר זו אכן משימה בלתי אפשרית?

כמומחית בתחום, שאלתי את עצמי איך הטבע יכול לסייע לנו במשימה הזאת, והתשובה היא - ברור שכן. אז החלטתי לרכז את הפתרונות הטבעיים הטובים ביותר לעיכוב הזדקנות, מתוך הידע המקצועי הרב שצברתי במשך השנים, ועל בסיס ניסיון של מאות מטופלים שלי בקליניקה.

הנה כמה תוספים שהוכחו מחקרית כיעילים בעיכוב תהליכי הזדקנות.

קולגן

אתחיל עם החשוב מכולם - הקולגן. קולגן הוא החלבון העיקרי בגוף, זה שבונה את רקמת החיבור, המפרקים, מבנה השלד (שלתוכו מוטמעים הסידן, המגנזיום ושאר המינרלים), הציפורניים והשיער. בנוסף, הוא מהווה 75% ממשקל העור. תהליכי פירוק טבעיים בגוף גורמים לירידה בכמות הקולגן במהלך השנים, וירידה זו מואצת לאחר תום תקופת הפריון בנשים. כלומר - ככל שאנחנו מתבגרים הגוף שלנו מפריש פחות ופחות קולגן. כתוצאה מהירידה בצפיפות הקולגן נגרמת פגיעה בכל המערכות האלה בגוף, מה שמשפיע במיוחד על גמישות וחוזק המפרקים ועל חיוניות ובריאות העור.

קרמים וסרומים אינם חודרים דרך האפידרמיס אז הם משנים לטובה את מראה העור רק מבחינה חיצונית, ולפרק זמן קצר. הפתרון היעיל ביותר להצערת העור מבפנים ולאורך זמן, הוא צריכה של  תוסף קולגן. ואגב – גם מי שפונה לטיפול אסתטי כלשהו צריך ליטול תוסף קולגן. כי עובייה וצפיפותה של רקמת הקולגן הוא תנאי ראשון ליצירת מראה צעיר. כל הטיפולים החיצוניים שמטרתם לעודד את ייצור הקולגן חייבים נוכחות של חומר הגלם הזה בתוך הגוף כדי להצליח.

במחקר אחד הוכחה יעילותו של הקולגן בחידוש הסחוס ושמירה על בריאות המפרקים. במחקר אחר, הוכחה השפעתו של הקולגן על עיבוי ריקמת העור. ואלה רק שניים מתוך מחקרים רבים שנערכו והוכיחו את חשיבותו של הקולגן לשמירה על מערכות בגוף ועיכוב הזדקנותן.

למבצעים מטורפים על תוספי קולגן איכותיים לחצו כאן >>

חומצה אלפא ליפואית

חומצה אלפא ליפואית היא נוגד חמצון טבעי שמיוצר בכבד, ונמצא בתזונה צמחונית עשירה. תוסף חומצה אלפא ליפואית מקובל מאוד בטיפול בסוכרת ובנזקי הסוכרת למערכת העצבים ולכלי הדם בקצות הגפיים. הוא הוכח גם כבעל השפעה מיטיבה על דפנות כלי דם ועל כן הוא משמש גם להגנה מפני מחלות כלי דם ולב. בנוסף, הוא משפיע לטובה גם על מערכת הנשימה, מערכת העיכול ודרכי השתן.

השפעתו של תוסף חומצה אלפא ליפואית על העור נבחנה והוכח שהוא מסייע בהגמשת העור, הורדת עומק קמטוטים ושיפור המירקם. מחקר על השפעתו המרפאה והמצעירה של תוסף חומצה אלפא ליפואית על המערכות השונות בגוף תוכלו לקרוא כאן.

להנחת ענק על חומצה אלפא ליפואית איכותית לחצו כאן >>

אסטקסנטין

אחד הדברים שריתקו אותי כשהתחלתי להכיר את סגולות צמחי המרפא, היה העובדה שצמחים רבים מפרישים חומרי הגנה עוצמתיים כתגובה לסכנה, ממש כמו בעלי חיים. עובדה מפתיעה נוספת היא, שחומרי ההגנה של הצמחים האלה הם גם נס רפואי של ממש עבורנו, בני האדם.

אסטקסנטין הוא צבען אדום שנמצא בצמחים שונים, ובמיוחד באצה בשם Haematoccous pluviali. האצה מייצרת את החומר הזה בכמויות גדולות כשהיא נחשפת לקרינה, וכך היא מתגוננת מפניה ואף מצליחה לשקם את הנזק שהקרינה עושה לתאי האצה.

החומר הפעיל שבו משתמשת האצה הזו, אסטקסנטין, הוא אחד מנוגדי החמצון החזקים בטבע, והוא עושה בדיוק אותו דבר גם לנו. הוא מגן עלינו מקרינת שמש ומשאר סוגי הקרינה שאנו חשופים אליהם, ומתקן נזקים שנגרמו לעור כתוצאה מקרינה, צריבת העור, שיזוף יתר והזדקנות כתוצאה מחשיפה לשמש.

במחקרים שנערכו נמצא, שתוסף אסטקסנטין משפר את איכות העור, מצעיר אותו ומחליק קמטים וקמטוטים. בנוסף, משתמשים בו גם לתיקון נזקים לעצב הראייה, לכלי דם ולמערכות פנימיות אחרות.

למבצע מטורף על אסטקסנטין טבעי לחצו כאן >>
shutterstock 1428548960

אומגה 3

חומצות שומן חיוניות חסרות מאוד בתזונה המערבית המעובדת. מחקרים מאמתים כבר שנים רבות, שהעלאת כמות חומצות שומן מקבוצת אומגה 3 בתזונה חשובה מאוד לבריאות.

המחקרים קובעים, שצריכה של אומגה 3 הביאה להארכה של הטלומר, סממן מובהק של עיכוב תהליכי הזדקנות (הטלומר הינו סליל שנמצא בקצות הכרומוזומים, נשאי המידע הגנטי שלנו). חומצות שומן מקבוצת אומגה 3 אחראיות גם על סיוע במניעת דלקות, הגמשה של העור ודפנות כלי הדם ושיפור מצב הרוח ויציבות מערכת העצבים.

מחקרים הוכיחו גם, שנטילה ממושכת של תוספי אומגה 3 מקטינה את הסיכון ללקות בדמנציה, אלצהיימר ושיטיון מכל הסוגים.

למבצע 1+1 על תוסף אומגה 3 המומלץ ביותר לחצו כאן >>

ויטמין C

ד״ר לינוס פאולינג, שחקר את סגולותיה של החומצה האסקורבית המוכרת לכולנו כוויטמין C, נפטר בגיל 94 ועבד במעבדתו כמעט עד יום מותו. פאולינג ייחס את חוסנו ואת העובדה שעיכב שנים רבות את סרטן הערמונית בו חלה, לעובדה שצרך כמויות גדולות במיוחד של ויטמין C. ויטמין זה משתתף במאות ריאקציות שונות בגוף שלנו והוא נוגד חמצון עוצמתי שפועל בסביבה מימית. הגוף שלנו איננו מייצר אותו באופן טבעי, ורובנו לא צורכים מספיק ויטמין C במזון מדי יום, ולכן חשוב מאוד לצרוך אותו באופן יום-יומי כתוסף תזונה.

אני מאמינה בראש וראשונה בהצערה ובהשגת בריאות מיטבית מבפנים החוצה  ולכן ויטמין C חשוב במיוחד. הוא מחזק את הפעילות החיסונית ואף מסייע במניעת דלקות בגוף. הוא הכרחי לייצור הקולגן, שמשמר מראה עור מתוח, חלק, צעיר ובריא. ויטמין C אף מגן על העור מקרינת שמש ומנזקי קרינה, מה שמדגיש את חשיבותו באזור חם ושמשי כשלנו. מחקרים רבים הוכיחו את השפעתו הרבה של ויטמין C על איכות העור, ולכן חשוב מאוד ליטול אותו.

בנוסף, ויטמין C מסייע במניעת משקעים על דפנות כלי הדם ובמניעת דלקות וכאבי מפרקים  - נזקים שמאפיינים גילאים מבוגרים. מחלת הצפדינה, שנגרמת ממחסור בוויטמין C, מאופיינת בהופעתם של פצעי עור, עור דק ודלקתי ורקמת קולגן דקה מדי. כדי למנוע מצבי קיצון כאלה, וכדי לשפר את מראה העור, יש ליטול ויטמין C כדי למנוע מצב של חסר.

עם ההתבגרות גם העיניים שלנו מזדקנות, בגלל הנזק שנגרם להן מאור השמש לאורך השנים.  תהליך הזדקנות העין כולל עכירות מתקדמת בעדשת העין – קטרקט, וגם הרס חמצוני של הרשתית - ניוון מקולרי. השפעתו של ויטמין C על העיניים נחקרה גם היא, והוכח שנטילה קבועה של ויטמין C מאטה את הופעת עכירות העין וקצב התקדמותה.

למבצע 1+1 על ויטמין C איכותי לחצו כאן >>

ויטמין D

צפיפות העצמות היא גורם מכריע בתפקוד בגיל המבוגר ופגיעה חמורה בה עלולה לגרום לשברים ספונטניים ולפגיעה קשה בניידות. הירידה בצפיפות העצמות מופיעה באופן מהיר ופרוגרסיבי אצל נשים לאחר תום תקופת הפוריות, ואצל גברים באופן מדורג לאורך שנות ההתבגרות. מהרגע בו העצמות איבדו חלק ניכר מתכולת הסידן, אין כבר כל דרך תרופתית או אחרת להשיבה למעט ניסיון להאט את התקדמות התהליך.

להאטת איבוד הסידן מהעצמות יש להקפיד על צריכה נאותה של סידן ממקור תזונתי או כתוסף תזונה, בשילוב עם הקפדה על רמות ויטמין D תקינות בדם. ככלל, בשנים אחרונות מסתבר כי גם בארצות שטופות שמש כמו שלנו, עדיין לרובנו קיים מחסור ברמות של ויטמין D, כך שאם נתגלו כאלה בבדיקות הדם יש להשלימם באמצעות נטילת תוסף של ויטמין D.

למבצע 1+1 על ויטמין D מומלץ לחצו כאן >>

אז אלה הם התוספים העיקריים (יש עוד כמה, אבל זו התחלה טובה) שמסייעים להאטה, מניעה ואפילו עצירה של תהליכי הזדקנות בגוף. את כל התוספים שציינתי מומלץ ליטול מיצרנים שעובדים עם חומרים טבעיים ובריאים בלבד, כי אחרי הכל – אנחנו נוטלים אותם כל יום, אז למה להכניס חומרים לא טבעיים לגופנו?

החברות היקרות שלי קיבלו את הרשימה וההסברים האלה, ועכשיו גם שיתפתי אותם עם כולכם. כי גם אם איננו נפגשים פנים אל פנים בימים אלה, עדיין נוכל ליהנות מפנים צעירות יותר במראה הפרטית שלנו.

ו....מי ייתן ויגיעו ימים רגועים יותר במהרה, ונוכל גם להיפגש ולהשוות את התוצאות.

להנחות ענק על כל התוספים המומלצים לעיכוב הזדקנות לחצו כאן >>

______________________________________________________________________________________________________________________________

עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית טבע בריא לנטורופתיה ורפואה טבעית, ובעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. בנוסף, היא מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם