עיצוב הגוף הוא תהליך שאנו מבקשים לבצע, כדי לגרום לגופנו להיראות טוב יותר או המילים אחרות – מחוטב יותר. עיצוב הגוף הוא הלוא חיטוב הגוף – השאיפה שלנו להפחית את רמות אחוזי השומנים בגופנו ככל האפשר ולהחליפם, בשכבת שרירים יפה ומפוסלת.


פעילות גופנית כחלק בלתי-נפרד של עיצוב הגוף:

עיצוב הגוף מצריך מאיתנו פעילות גופנית קבועה ונכונה, שתוביל לתוצאות הנכונות: ככל שנאמץ שריר מסוים יותר, כך נראה יותר תוצאות בשריר הספציפי הזה. כדאי לנו לשלב מגוון של אימוני כוח וסיבולת, כך שנוכל להביא עיצוב הגוף כולל.

פעילות גופנית מסייעת לנו לבנות מסת שריר חזקה ויציבה, אך ללא פעילות – היא לא תישמר. לכן נקפיד לבצע פעילות גופנית לשם עיצוב הגוף במשך שלוש-ארבע פעמים בשבוע ובכל יום, נקפיד ללכת לפחות חצי שעה.

הקושי הגדול ביותר של עיצוב הגוף הוא כוח ההתמדה. בסופו של דבר, כדאי לנו לנסות למצוא את הספורט שאנו נהנים ממנו, כך שבאמת נבצע אותו על בסיס קבוע: בין אם מדובר ביוגה, כדורסל, אימון בחדר הכושר או טיפוס קירות – הבחירה היא שלנו.


תזונה נכונה כחלק בלתי נפרד עיצוב הגוף:

כדי להצליח ולהביא עיצוב הגוף ולמטב את תוצאות הפעילות הגופנית שלנו, כדאי לנו להקפיד על תזונה המתאימה לתהליך עיצוב הגוף:

שפע חלבונים – אבני הבניין של השרירים שלנו. ככל שנאכל יותר חלבונים, כך יהיה לגופנו פשוט יותר לפתח שרירים, לשמר אותם, למנוע נזקים לאחר האימון ולהתמודד עם תופעת הרדיקלים החופשיים. כאשר אנו מבצעים עיצוב הגוף, עלינו לאכול בממוצע 1.5 גרם חלבון, על כל ק"ג שאנו שוקלים. אם אנו מתקשים לעמוד בדרישות לשם עיצוב הגוף, באבקות חלבון/גיינרים, שיסייעו לאזן את תפריט תזונה לחיטוב שלנו.

לצד החלבונים, כדאי שנקפיד לאכול פחמימות מורכבות בלבד ובכמות של, בממוצע, 6 גרם פחמימות, על כל ק"ג שאנו שוקלים.

השומנים הם הנמוכים ביותר ברשימה – כדאי לנו לאכול אך ורק שומנים בריאים כגון אומגה 3, בכמות של 0.25 גרם שמנים על כל ק"ג שאנו שוקלים.