בשנים האחרונות נעשינו מודעים לכך שוויטמין C הוא לא רק חשוב אלא ממש מציל חיים. אך בשל היותו מסיס במים רק כ-14% ממנו נספג בתאים. בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ניתן כיום להגדיל את כמות הוויטמין שמגיעה לתאים ולשפר בכך את יעילותו בגוף

כולנו יודעים עד כמה ויטמין C חשוב לבריאותנו. הוא משתתף בהמון תהליכים בגוף, משמש כנוגד חמצון עוצמתי ומחזק את המערכת החיסונית. בנוסף, ויטמין C מסייע לייצור הקולגן, חלבון מרכזי בגוף, השומר על המראה הצעיר והרענן של העור ועל תפקודם של המפרקים, הגידים והרצועות.

 

הגוף שלנו איננו מייצר ויטמין C ולכן חשוב לצרוך אותו מפירות וירקות כמו תפוזים, לימונים, תותים, קיווי, פלפלים, ברוקולי, קייל, תרד, עגבניות, פטרוזיליה ועוד.

 

רובנו לא צורכים כמות מספקת שלהם מדי יום, ולכן הדרך הנכונה לצרוך ויטמין C היא כתוסף תזונה.


הבעיה העיקרית עם ויטמין C הוא שהוא מסיס במים, ומשום כך הגוף שלנו אינו יודע לאגור אותו. גם אם צרכנו כמות נכבדת של ויטמין C בזמן מסוים, אם הגוף לא ניצל אותה באופן מיידי אז מה שנשאר יישטף החוצה עם השתן.

 

משום כך פותחה הטכנולוגיה הליפוזומלית. הוכח, שצריכת ויטמין C שמיוצר בטכנולוגיה זו מבטיחה שגופנו ינצל את הוויטמין בצורה מקסימלית.

להזמנת ויטמין C ליפוזומלי מומלץ לחצו כאן >>

על הטכנולוגיה הליפוזומלית

קרומי התאים שלנו עשויים משומנים הקרויים פוספוליפידים. ליפוזומים הם בעלי מבנה כדורי שהוא חיקוי של קרומי התאים השומניים האלה שבגופנו.

כשהחומר הפעיל – במקרה זה ויטמין C – נעטף בליפוזום הכדורי-שומני הזה, זה משפר את יכולתו של החומר להגיע אל תאי הגוף ולחדור אליהם.

המעטפת הליפוזומלית מונעת פגיעה בויוטמין C במהלך תהליכי העיכול השונים. היא מבטיחה ספיגה יעילה שלו דרך מערכת העיכול בלי להתפרק בדרך, ומבטיחה את הגעתו של הוויטמין אל תאי הגוף ו"פריקתו" בתוך התא לשם ניצולו המלא בגוף.

ויטמין סי ליפוזומלי | טבע בריא


הגדלת יעילות הספיגה

במדידה מחקרית הוכחה יעילות הספיגה של הוויטמין הליפוזומלי, ונמצא כי זמן החיים של ויטמין C ליפוזומלי בלימפה הוכפל.

מחקר נוסף הוכיח את יעילותו של ויטמין C ליפוזומלי ביחס לוויטמין C שאינו ליפוזומלי. השימוש במוצר הליפוזומלי איפשר תוצאות טובות יותר בצורה משמעותית.

זמינות ביולוגית כמעט כפולה

כשמדברים על זמינות ביולוגית, מתכוונים ליחס באחוזים בין כמות החומר הפעיל שאנחנו נוטלים לבין הכמות שמגיעה ממנו למחזור הדם.

בניגוד לחומר הניתן בעירוי, הזמינות הביולוגית של חומר הנלקח דרך הפה נמוכה מ-100%, כי חלק ממנו נספג במערכת העיכול, וחלק מתפרק על ידי אנזימים במערכת העיכול עוד לפני שהוא מגיע למחזור הדם.

כשזמינות ביולוגית של תוסף תזונה נמוכה, יעילותו בגוף נמוכה.

בסקירת מחקרים חדשה שפורסמה לאחרונה הוכח כי ויטמין C ליפוזומלי זמין ביולוגית ב-77% יותר לעומת תוספי ויטמין C שאינם ליפוזומליים.  

להזמנת ויטמין C ליפוזומלי מומלץ לחצו כאן >>

היתרונות הגדולים של ויטמין C ליפוזומלי לעומת ויטמין C רגיל

  • נשאר בגוף יותר זמן - כשנוטלים ויטמין C רגיל, הוא נשאר בגוף עד 4 שעות ולאחר מכן הגוף פולט את העודף דרך השתן. לעומתו, ויטמין C ליפוזומלי שומר על רמות תקינות בדם וכמעט כולו ינוצל לתפקודי הגוף.
  • מתפזר יותר טוב בגוף - ויטמין C ליפוזומלי נספג היטב בתאים, ולכן מגיע בצורה טובה יותר לכל מערכות הגוף.
  • מגיע אל איברי המטרה - ויטמין C רגיל משתתף בתהליך העיכול וחלק גדול ממנו מתפרק. הליפוזום שומר על ויטמין C ליפוזומלי מלהתפרק במהלך העיכול וכך כמות גדולה ממנו מגיעה אל תאי המטרה.
    יותר זמין ביולוגית - כיוון שוויטמין C מסיס במים רק כ-12%-14% ממנו נספג בתאים. ספיגה נמוך מאוד בתאים. כאמור, מחקרים הוכיחו כי זמינותו הביולוגית של ויטמין C ליפוזומלית כפולה משל תוסף ויטמין C רגיל.
  • איננו מתחמצן - בנטילת ויטמין C רגיל דרך הפה חלק ממנו מתחמצן, מה שמפחית את יעילותו. הליפוזום מונע את חמצון הוויטמין, מה שמגביר את יעילותו בגוף.
  • בלי אי נוחות במעיים - כמות גבוהה של ויטמין C רגיל עלולות לגרום לשלשולים או הקאות כדי להיפטר מהעודפים. עם ויטמין C ליפוזומלי זה לא קורה.

איזה ויטמין C ליפוזומלי לצרוך?

בשוק קיימים תוספי ויטמין C ליפוזומלי בנוזל או בכמוסות. היתרון הגדול של כמוסות הוא שהן יותר עמידות, יש להן חיי מדף ארוכים יותר בהשוואה לתוספים בנוזל ואין צורך לשמור אותן בקירור.

לטובת מבוגרים וילדים שאינם אוהבים לקחת כמוסות – הפתרון הנכון הוא לפתוח את הכמוסה ולהוסיף את האבקה למשקה טבעי, ליוגורט או שייק בריאות.

חשוב לבחור בתוסף ויטמין C ליפוזומלי שמכיל גם פקעות ורדים, שידועות ביכולתן להגביר את ספיגת הוויטמין בגוף.

להמלצה על ויטמין C ליפוזומלי לחצו כאן >>

____________________________________________________________________________________________
עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית, בעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם