מרבית האנשים שבוחרים לעשות פעילות גופנית איננה, עושים זאת לא רק במטרה לשמור על גוף בריא ומאוזן מבחינת המשקל אלא בכדי לשרוף שומן

 

 איך ״שורפים יותר שומן״,״איך מאיצים את תהליך שריפת השומנים״, ״כיצד ניתן לחטב אזורים מסוימים בגוף בצורה יעילה״, ״מה לאכול תוך כדי שאנו מעלים מסת שריר״, ״האם יש כדורים לשריפת שומנים״, שאלות אלו ועוד רבות אחרות נשארות על בסיס יום מצד מתאמנים הנמצאים בתחילת דרכם.

 

אז מה זה בכלל תהליך שריפת השומנים ואיך שורפים שומן?

 

 

ובכן, תהליך שריפת שומנים מכונה גם ליפוליזה וזה מצב שבו הגוף שלנו מתחיל לפרק מולקולות הנמצאות בתוך תאי השומן כאשר השרירים עושים בהם שימוש למטרות ניצול אנרגיה. תהליך שריפת השומנים מתרחש כל הזמן, בזמן מאמץ ובזמן מנוחה, 24 שעות ביממה. כאשר אנו מבצעים פעילות גופנית, הגוף שלנו שורף את האנרגיה שלו מהפחמימות שאנו צורכים. ככל שהפעילות הגופנית מתארכת ונמשכת זמן ארוך יותר, תהליך שריפת השומן עולה באופן יחסי, פחות פחמימות נשרפות ויותר שומנים נשרפים.

 

עוד בנושא:

 

 

שורפי שומן

שורף שומן הכי טוב

 

 

 

ואיך זה קשור להרזיה?

 

 

אנשים רבים בטוחים שאם ישנו את התפריט התזונתי שלהם ויירדו במשקל, הם יצליחו לשרוף יותר שומן. ובכן, זה נכון חלקית, אחוזי השומן אומנם יירדו כתוצאה מהשינוי התזונתי, אך בלי פעילות גופנית מחטבת, הגוף יישאר רפוי ולא תיבנה מסת שריר. כדי שנוכל לקבל את המראה החטוב, כמה דברים צריכים לקרות: אחד עלינו להימנע מצריכה של מזונות עתירים בשומנים ולצרוך רק מעט שומן ממקור איכותי כמו שמן זית, אגוזים ושקדים, טחינה וכדומה. השני קשור בכלל לגנטיקה לכן אין לנו שליטה עליו. והשלישי הוא בניית מסת שריר.

 

 

שריפת שומנים - כדורים מומלצים 

 

 

במקביל לעלייה במסת השריר על ידי ביצוע פעילות גופנית אירובית ואנאירובית לצד אכילה מאוזנת, ניתן לשלב את הליפו מקס - פורמולה צמחית, 100% טבעית המבוססת על חומצת שומן מסוג CLA אותה הגוף לא מסוגל לייצר בעצמו. אותה חומצת שומן עוזרת לגוף לבלום את האנזימים שהתפקיד שלהם להעביר שומנים מהדם אל תוך התאים ומנצלת אותם למטרות אנרגיה.

 

כך בצורה הדרגתית, הגוף מתחיל לשרוף יותר שומן ונמנעת האגירה של תאי השומן בגוף. חשוב לציין כי הליפו מקס הינה פורמולה אשר פותחה ויוצרה על ידי חברת תוספי המזון המובילה נוטרי די - המתמחה בייצור, פיתוח ושיווק תוספי מזון. הליפו מקס הינה פורמולה בטוחה לשימוש, מאושרת לשיווק על ידי משרד הבריאות בישראל והוכחה כמסייעת הן בהאצת קצב שריפת השומנים והן בהאצת תהליך חילוף החומרים המעודדים ירידה במשקל ותומכים בתהליך החיטוב.

 

צריכה של הליפו מקס על בסיס יומי, לצד ביצוע פעילות גופנית על פי תכנית אימונים מסודרת ושמירה על תפריט תזונתי מאוזן יסייעו בתהליך הירידה במשקל ובשריפת שומנים מוגברת בזמן מנוחה.