בשנים האחרונות, המדע מוכיח שהשמנה איננה רק עניין אסתטי, אלא מחלה כרונית שעלולה לגרום לסיבוכים בריאותיים קשים לכל מערכות הגוף. לצערנו כדורי קסם עדיין אין, אבל לטבע יש בכל זאת דרכים בטוחות ובריאות לעזור לנו

על פי הנתונים האחרונים, כ־53% מהישראלים סובלים מעודף משקל, מה שממקם את ישראל במקום גבוה במדד ההשמנה העולמי.

מחקרים רבים הוכיחו את הקשר בין השמנת יתר לבעיות בריאותיות קשות. השמנה מגדילה את הסיכוי לחלות במחלות כמו סוכרת, טרשת עורקים, קוצר נשימה ובעיות מפרקים. בנוסף, שכבת השומן שנוצרת סביב האיברים הפנימיים עלולה לפגוע בפעילות הלב, הריאות והכבד, ולגרום לאבנים במרה, אי ספיקת כליות, שחמת הכבד ולהתקפי לב.

להשמנה יש השלכות בריאותיות נוספות - מגבלות בניידות, פגיעה באיכות החיים ותמותה בגיל צעיר יותר. נמצא, שהשמנה היא גורם המוות החמישי בעולם, כשההערכות הן שכ- 3 מיליון איש מתים כל שנה מעודף משקל. הסיכוי של אדם שמן להגיע לגיל 70 הוא 70% בלבד.

הדרך הטבעית שהוכחה מחקרית

בכל העולם, וגם בארץ, ישנה עלייה מתמדת בהשמנה קיצונית, למרות ניסיונות לטפל בה בשיטות כמו שינוי התנהגות, תרופות או דיאטות.


גם כאן הטבע בא לעזרתנו, עם גרסיניה קמבוג'יה - פרי מיוחד וצהבהב בצורת דלעת, שגדל בדרום מזרח אסיה. קליפת הפרי מכילה כמויות גבוהות של חומצה הידרוקסיציטרית (HCA), חומר פעיל שהוכח במחקרים רבים כתומך בתהליך של ירידה במשקל.

בנוסף, נמצא שתמצית קליפתו של צמח הגרסיניה קמבוג'יה יכולה לשפר משמעותית את מאזן הסוכר והשומנים בדם, ולהוריד את רמת הכולסטרול ה"רע".

בכל המחקרים על צמחי מרפא המכילים חומצה הידרוציטרית, צמח הגרסיניה קמבוג'יה תופס מקום של כבוד, והוכח שהוא מסייע בירידה במשקל.

לתוסף גרסיניה קמבוג'יה איכותי לחצו כאן >>

3 סיבות חשובות ליטול גרסיניה קמבוג'יה

1. הוא מסייע לירידה במשקל

במחקרים נמצאה שתמצית גרסיניה קמבוג'יה משפיע על ירידה במשקל כאשר היא ניתנה לבני אדם בפורמולת הרזיה עם רכיבים אחרים כמו קמומיל ולבנדולה.

במחקר נוסף נמצאה השפעה תומכת לירידה במשקל בו ניתנה חומצה הידרוציטרית – החומר הפעיל העיקרי בתמצית גרסיניה קמבוצ'יה יחד עם צמחי מרפא נוספים.

2. הוא עוזר להורדת השומן הבטני

שומן בטני קשה במיוחד להורדה גם במטופלים שרמת ה-BMI שלהם תקינה לחלוטין. לרמת השומן הבטני משמעות בריאותית חשובה במיוחד לאור העובדה שהוא מקושר גם לעלייה ברמת הסיכון למחלות לב ולסיכון בתמותה.

הוכח מחקרית כי לתמצית הגרסיניה השפעה בשימוש ארוך טווח על ירידה בשומן בטני.

3. הוא יעיל בהורדת הכולסטרול

ניסוי שבדק השפעה של פורמולה משולבת של גרסיניה קמבוצ'יה ותמצית צמח הקונג'אק על רמות הכולסטרול על נבדקים בעלי עודף משקל משמעותי, שהמשיכו לצרוך את התזונה הרגילה שלהם במשך 12 שבועות.

נמצא כי למרות שהם לא עשו שום שינוי בתזונה שלהם, חלה ירידה משמעותית ברמות הכולסטרול בקרב הנבדקים.

לגרסיניה קמבוג'יה מומלץ לחצו כאן >>

גרסיניה קמבוג'יה להרזיה טבעית | טבע בריא


מה חשוב לבדוק כשבוחרים תוסף גרסיניה קמבוג'יה?

קיימים הרבה תוספים המכילים גרסיניה קמבוג'יה, כשאחוז החומצה הציטרית בהם נע בין 20% ל-60%. מחקרים מראים שתוספים עם 60% חומצה הידרוציטרית מספקים את התועלת הגדולה ביותר,

הפרי עצמו מכיל כ-20% חומצה הידרוציטרית, ורק הקליפה מכילה 60% חומצה הידרוציטרית. חשוב לבדוק שהיצרן לא מטעה ומכניס את החלק הלא נכון של הפרי - שהתוסף אכן עשוי מהקליפה ומכיל 60% HCA.

מבין תוספי הגרסיניה קמבוג'יה, מומלץ לבחור בתוסף המכיל גם מיצוי פורסקולין – שורש של צמח שהוכח גם הוא מחקרית כתומך בירידה במשקל ובשמירה עליו לאורך זמן.


להמלצה על תוסף גרסיניה קמבוג'יה איכותי לחצו כאן >>___________________________________________________________________________________
עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית, בעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם