במציאות של היום מתח ולחץ הם חלק משגרת החיים, ואם לא נמצא דרך להירגע זה ישפיע ישירות על הבריאות ועל איכות החיים שלנו. תוחלת החיים ביפן היא הגבוהה בעולם, אז מה הסוד היפני שנוכל להוסיף בקלות לסלט של הבוקר?

מחקרים הוכיחו שנטילת פטריות אלה יכולה לסייע למניעת השמנה.מתח ולחץ נפשי (סטרס) הם תופעות המאפיינות את אורח החיים המודרני. מעבר לפגיעה המתמשכת של הלחץ והמתח על איכות החיים, ההשלכות שלהם על הבריאות כבדות מאוד.

מתח וסטרס יכולים לנבוע מגורמים סביבתיים חיצוניים כמו המצב הביטחוני, לחץ בעבודה,  קשיים כלכליים, בעיות במשפחה ועוד. הם יכולים לנבוע גם מגורמים פיזיים כמו מחלה, בעיה רפואית, ניתוח, טראומה ומצבי חירום.

במציאות של היום אי אפשר להימנע לחלוטין מלחץ ומתח. מבלי שנרצה בכך, אנו חווים מצבי סטרס רבים במהלך החיים. הם יכולים לגרום לתסמינים נפשיים כמו חרדה, בלבול וחוסר ריכוז, דאגה מתמדת, עייפות ודיכאון.

אם הלחץ מתמשך ולא מטופל הוא עלול לגרום לתסמינים פיזיים בכל המערכות בגוף: מערכת העיכול, מערכת הנשימה, מערכת העצבים, השלד והשרירים, המערכת החיסונית ועוד.

הרפואה המסורתית מציעה שיטות טיפול רבות במתח ולחץ - כמו תזונה בריאה, פעילות גופנית, טכניקות להרגעה, טיפול במגע וכו'. שימוש בצמחי מרפא הוכח גם הוא כיעיל לטיפול טבעי בסטרס.

הסוד היפני לחיים רגועים, ארוכים ובריאים

על פי האו"ם וארגון הבריאות העולמי, יפן היא המדינה שתוחלת החיים בה היא הגבוהה בעולם. אחת הסיבות לכך היא השימוש הנרחב במשך אלפי שנים בצמחי מרפא לצורך איזון וחיזוק הגוף.

בין צמחי המרפא הבולטים ברפואת המזרח נמצאות פטריות הכוח היפניות – ריישי, שיטאקי ומיטאקי, המשמשות לצורך איזון נפשי וגופני. פטריות אלה מסייעות לגוף להגיע למצב של רוגע ואיזון ומחזקות את מערכות הגוף השונות.

שלוש הפטריות האלה משמשות גם להגברת האנרגיה. הן נחשבות לאדפטוגן - צמח בעל השפעה על בלוטת האדרנל, שאחראית להפרשת הורמוני מצב רוח כמו אדרנלין וקורטיזול. בכך הן מסייעות לגוף להרגיע את מערכת העצבים ולהסתגל למצבי לחץ.

בנוסף, לפטריות הריישי, השיטאקי והמיטאקי יש ערך תזונתי ובריאותי רב. הן עשירות בוויטמינים, מינרלים, נוגדי חמצון, חומצות אמינו ופוליסכרידים. הן מכילות גם אשלגן -  המפחית את הסיכון ליתר לחץ דם ולמחלות לב, ברזל - שמונע חולשה וחשוב לתפקוד תקין של המוח, ואבץ - התורם לבריאות העור והשיער.

מחקרים מראים כי לפטריות כוח יפניות יש השפעה אנטי-בקטריאליתוהן יעילות כטיפול תומך במחלות של מערכת העצבים.

השילוב של שלוש הפטריות בפורמולה אחת מעלה את האפקטיביות של כל אחת מהן וממקסם את השפעתן. חשוב לוודא שהפטריות שבפורמולה יובשו בתהליך של ייבוש בהקפאה.

לכמוסות פטריות כוח יפניות במבצע לחצו כאן >>

ריישי

הריישי מכונה "פטריית האלמוות", בגלל תרומתה לבריאות בטווח הארוך. היא ידועה כמאטה את תהליכי ההזדקנות ומשפרת אנרגיה.

בנוסף, מחקרים מראים כי היא יעילה בטיפול במחלות לב וכלי דם, בהורדת הסוכר בדם אצל חולי סוכרת ובשיפור התפקוד הקוגניטיבי.

במחקר שנערך ב-2017 נמצאו תוצאות מעודדות לגבי שימוש בתוסף פטריות ריישי לטיפול בסרטן שד.

שיטאקי

פטריית השיטאקי עשירה ברכיבים תזונתיים המשתתפים בתהליכים פיזיולוגיים בגוף - מגנזיום, סידן, ברזל, ויטמין C וויטמינים מקבוצת B, חומצות אמינו וסיבים תזונתיים רבים.

השיטאקי נוגדת חמצון, מעודדת חילוף חומרים ומשפרת את תהליכי ניקוי הרעלים, השומנים והסוכרים בגוף.

כבר במאה ה-15 החלו להשתמש בה ברפואת המזרח לחיזוק הגוף, ובמיוחד המערכות הפנימיות: מערכת הנשימה, הכבד, שיפור מחזור הדם ואיזון של מערכת הרבייה הנשית.

ב-1970 התגלה שהשיטאקי מכילה חומר פעיל בשם לנטיאן, המעודד ייצור של תאי דם לבנים ובכך משפר את תפקוד מערכת החיסון. הוכח, שחומר פעיל זה מסייע לשפר את מצבם של מטופלים בכימותרפיה, והוא מקל על תופעות הלוואי של טיפולים אלה.

במחקרים הוכח, שנטילה יומיומית של שיטאקי משפרת את פעילות התאים, מחזקת את החסינות של המעי ומפחיתה דלקות. עוד הוכח, שהיא מסייעת בהפחתת רמת הכולסטרול.

מחקרים נוספים הוכיחו את יכולתה של פטריית השיטאקי להאט את קצב ההתפתחות של תאים סרטניים.

מיטאקי

המיטאקי מכונה "מלכת הפטריות". היא מכילה חלבון רב-סוכרי בשם D-Fraction שמאזן את רמות הסוכר בדם.


במחקרים הוכח, שפטריית המיטאקי מסייעת בהפחתת רמות כולסטרול, תורמת לשיקום הכבד והיא גם בעלת תכונות אנטי-ויראליות שהופכות אותה ליעילה נגד תופעות של צינון ונזלת.

בנוסף, הוכח שפטריית הריישי מעודדת צמיחה של תאי הרג (NK) שנלחמים בתאים סרטניים.

המיטאקי מסייעת לאיזון ההורמונלי ומפחיתה את תופעות הלוואי של גיל המעבר ושחלות פוליציסטיות, וברפואה המסורתית משתמשים בה גם לתמיכה בטיפולי פריון.

לפורמולה משולבת של פטריות כוח יפניות לחצו כאן >>

4 סיבות לצרוך פטריות כוח יפניות

1. הן מסייעות להרגעה ולאיזון נפשי

כאמור, סטרס הוא כיום חלק משגרת החיים שלנו, ומצב של סטרס מתמשך יכול לפגוע באיכות החיים ואף לפגוע קשות בבריאות.

פטריות הכוח היפניות - שיטאקי, מיטאקי וריישי משמשות ברפואה המסורתית לחיזוק הגוף ומסייעות להרגעה, לאיזון ולהגברת האנרגיה.

מחקרים מדעיים הוכיחו, שפטריית ריישי יעילה בהפחתה משמעותית ברמת העייפות. מחקר נוסף הוכיח שנטילת פטריית ריישי הפחיתה את רמת הלחץ והחרדה של הנבדקים.


2. הן מאיצות תהליכי ריפוי ועוזרות לבלום את תנועתם המוגברת של הרדיקלים החופשיים

השילוב של שלוש הפטריות בפורמולה אחת, מספק לגוף שמונה חומצות אמינו חיוניות, התורמות לתהליך סנתוז החלבונים ומשתתפות בתהליכי ריפוי וחידוש התאים.

במחקרים נמצא, שפטריות אלה מכילות כמות גדולה מאוד של נוגדי חמצון, המסייעים להאט את תהליכי ההזדקנות של הגוף ולהאריך את תוחלת החיים שלו.


3. הן יעילות בחיזוק המערכת החיסונית

במחקרים הוכח, שנטילת פטריות אלה מסייעת לחיזיק המערכת החיסונית.

פטריות כוח יפניות מכילות רכיבים פעילים עשירים, ביניהם גם פוליסכריד טבעי בשם בטא-גלוקן. הבטא-גלוקן מפעיל את תאי הדם הלבנים בצורה שמסייעת לגוף להילחם באורגניזמים שפלשו אליו.

בנוסף, פטריית השיטאקי שבפורמולה היא בעלת ריכוז גבוה של המינרל גרמניום, המהווה נוגד חמצון עוצמתי שמחזק את המערכת החיסונית.

4. הן תומכות בהסדרת פעילות המעיים ומייעלות את תהליך הירידה במשקל

פטריות כוח יפניות עשירות בסיבים תזונתיים המסדירים את פעילות המעיים, תורמים לתחושת שובע ומסייעים לירידה במשקל.

מחקרים הוכיחו שנטילת פטריות אלה יכולה לסייע למניעת השמנה. מחקרים נוספים הראו, שהפוליסכרידים והטריטרפנים בתמצית ריישי מסייעים להפחית את אגירת השומן אצל אנשים שמתקשים לרדת במשקל.לסיכום, הרפואה המודרנית גילתה בשנים האחרונות את הסוד הידוע ליפנים כבר אלפי שנים – לפטריות השיטאקי, המיטאקי והריישי יש אפקט ממריץ, מחזק ומרגיע שתורם לבריאות ולאריכות ימים.

הדרך היעילה והקלה ביותר היא לצרוך אותן בכמוסות המכילות פורמולה של שלוש הפטריות יחדיו, שיוצרה בטכנולוגיה של ייבוש בהקפאה.


לפורמולה משולבת של פטריות כוח יפניות לחצו כאן >>

_________________________________________________________________
מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא.
היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.