הצרפתים ידעו הרבה קודם את מה שהוכח מחקרית - היין האדום טוב לבריאות בגלל האיכויות הטיפוליות של זרעי הענבים. אך שתייה יומית שלו עלולה להזיק בשל האלכוהול, הסוכר והקלוריות העודפות שאינם בריאים לגוף. מחקרים חדשים על בריאות הלב וכלי הדם מראים כי יש דרך יעילה ובריאה יותר ליהנות מסגולות זרעי הענבים האדומים מבלי להזיק לגוף

בולונג'רי, פטיסרי, בראסרי וביסטרו הפכו זה מכבר למילים שכל ישראלי מכיר. בשנים האחרונות נפתחות בארץ המון מעדניות ומסעדות המאמצות את כל סוגי המזון הצרפתי, האהוב לא רק על החיך – אלא גם על החוקרים.

אחד המנהגים הצרפתיים עתיקי היומין היא שתיית יין אדום בכל ארוחה עיקרית. מסתבר, שליין האדום החביב כל כך על הצרפתים, יש גם תועלות בריאותיות רבות. מחקרים קליניים רבים הראו כי צריכת יין קבועה ומתונה, במיוחד יין אדום, יכולה להגן מפני מחלות לב וכלי דם, טרשת עורקים, יתר לחץ דם, סוכרת מסוג 2, הפרעות נוירולוגיות ותסמונת מטבולית.

במחקרים הוכח, שבענבים האדומים שמהם עשוי היין האדום יש מרכיבים כימיים הפועלים בצורה סינרגטית כדי להשפיע לטובה על בריאות הגוף. לענבים האדומים יש השפעות נוגדות חמצון ומווסתות שומנים ותכונות אנטי דלקתיות.

אצל אנשים בריאים, צריכה קבועה של כמויות מתונות של יין עשויה להגן מפני מצבים בריאותיים כרוניים מסוימים. ואולם, חשוב לזכור שיש בכך גם סיכון – כי יין אדום מכיל אלכוהול וסוכר - חומרים לא בריאים וקלוריות עודפות שעדיף להימנע מהם.

גם כאן המדע בא לקראתנו. כיום, כדי ליהנות מהיתרונות הבריאותיים של הענבים האדומים, כל מה שצריך במקום לשתות כל יום יין אדום – זה לצרוך תוסף מיצוי זרעי ענבים.

תוסף זה מכיל תמצית של זרעי ענבים אדומים, שעשירים בנוגדי חמצון עוצמתיים בשם ביופלבנואידים. לנוגדי חמצון אלה יש השפעה חיובית על הלב, כלי הדם ודפנות הוורידים.

משום כך, מחקרים הראו שלנוגדי החמצון שבמיצוי זרעי ענבים יש יכולת לטפל או לדחות סוכרת, בעיות בוורידים והפרעות בזרימת דם היקפית. בנוסף, מחקרים הוכיחו כי תוסף זרעי ענבים יכול לטפל ולדחות מחלות כרוניות כמו סוכרת, טרשת נפוצה, אלצהיימר, בעיות לב ונזקי עישון.

למיצוי זרעי ענבים מומלץ לחצו כאן >>

7 סיבות חשובות לצרוך תמצית זרעי ענבים

1. היא מסייעת לטיפול ומניעה של מחלות בכלי הדם

מחקרים הוכיחו, שלביופלבנואידים בתמצית זרעי ענבים יש השפעה על השפיעו על גמישות דפנות כלי הדם ובריאותם, והם מסייעים לטיפול בבעיות בזרימת הדם.

2. היא עוזרת להורדת רמת הכולסטרול והסוכר

כדי לשמור על בריאות הלב וכלי הדם חשוב לטפל בכל המדדים בדם, וביניהם רמות ה"כולסטרול הרע" – LDL.

המחקרים הראו שלתמצית זרעי ענבים היתה השפעה מיטיבה על רמת הסוכר, רמת ה-LDL והטריגליצרידים ורמות ה-CRP בדם.

3. היא מסייעת להורדת לחץ דם

לחץ דם גבוה ועלייה לא מבוקרת שלו עלולים לסכן חיים. מחקרים שנערכו על השפעתו של תמצית זרעי הענבים על לחץ הדם, הראו ירידה ברמות לחץ הדם בעקבות נטילת התוסף. בנוסף, כשהיא נצרכה לפני ארוחת בוקר עתירת פחמימות, היא גרמה לעלייה מתונה יותר של הסוכר בדם לעומת קבוצת הביקורת.

למבצע על תמצית זרעי ענבים מומלצת לחצו כאן >>

תמצית זרעי ענבים | טבע בריא

4. היא מסייעת בהפחתת הסיכוי לחלות במחלות כרוניות

המחקרים מראים כי צריכה יומיומית של תמצית זרעי ענבים מסייעת להפחית את הסיכוי לחלות במחלות כרוניות כמו מחלות לב וכלי דם, סוכרת וטרשת נפוצה.

5. היא תומכת בטיפול במצבי דלקת וזיהומים

בשורה של מחקרים הוכח כי תמצית זרעי ענבים תומכת בטיפול במצבי דלקת, כיבים ונזקי עישון.

6. היא יעילה בטיפול בסימפטומים של הליקובקטר פילורי

מחקר חדש הוכיח שבשל סגולותיה האנטי בקטריאליות, תמצית זרעי ענבים יעיל בטיפול בסימפטומים של חיידק הליקובקטר פילורי.

7. היא משפיעה על התפקוד הקוגניטיבי

בשנים האחרונות נערכים מחקרים, שמראים ממצאים מעודדים על יכולתה של תמצית זרעי ענבים להשפיע על התפקוד הקוגניטיבי של חולי אלצהיימר. זאת בגלל היכולת שלה להפחית את ההצטברות של חלבונים האופייניים למחלה במוחם של חולי אלצהיימר.

איזה תמצית זרעי ענבים כדאי לצרוך?

בשוק קיימים היום מגוון תוספי תזונה המכילים זרעי ענבים. חשוב לוודא שמדובר במיצוי ולא באבקה. בנוסף, יש להבחין בין ריכוזים נמוכים לריכוזים גבוהים. הריכוז האופטימלי של מיצוי זרעי ענבים טהור בכל כמוסה הוא 95%.

לתמצית זרעי ענבים במבצע לחצו כאן >>


_____________________________________________________________________________________________________________

עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית, בעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם