לא סתם זה הפרי שהטבע בחר עבורנו לפתוח איתו את הסתיו. מחקרים מוכיחים שהוא אחד הפירות הבריאים ביותר למחזור הדם, הלב והמוח. אבל הרימון הוא פרי עונתי, אז איך בכל זאת ניתן לצרוך אותו במשך כל השנה?

מיצוי הרימונים נחקר רבות בשני העשורים האחרונים, בזכות הרכיבים החיוניים הרבים שנמצאים בו - נוגדי חמצון עוצמתיים בכמות גבוהה, מינרלים וחומצות אמינו חשובות - פרולין, מתיונין וואלין.

במחקרים נמצא, שלרימונים יש יכולת לחזק את הגוף בהתמודדות עם תחלואה תלויית גיל, שמירה על דפנות כלי דם וחידושן, איזון של לחץ הדם ותמיכה בבריאות הלב, שמירה על בריאות העיניים ובריאות העור ואפילו עיכוב התפתחות של תאים סרטניים.

רוצים לדעת איזה מיצוי רימונים מומלץ על ידי המומחים? לחצו כאן >>


שלוש סיבות חשובות לצרוך מיצוי רימונים

1. הוא יעיל בהורדת לחץ הדם ובשמירה על בריאות כלי הדם והלב

נוגדי החמצון שברימון, ובעיקר רסברטרול, פלבנואידים ואנטוציאנינים, הם בעלי השפעה מאזנת על רמת הסוכר והכולסטרול בדם, ומשום כך יש להם השפעה מיטיבה על הלב וכלי הדם.

החוקרים מצאו, שתמצית רימונים יעילה בהורדת לחץ הדם ומכאן להורדת הסיכון לתמותה בחולים שסובלים מרמות סוכר לא מאוזנות ולחץ דם גבוה.החומרים הפעילים במיצוי הרימונים השפיעו על רמות האנזימים הפעילים במנגנון לחץ הדם והביאו להורדת רמת לחץ הדם הסיסטולי (בעת התכווצות הלב) באנשים שסובלים מרמות גבוהות של לחץ דם.

2. הוא מקטין את הסיכון למחלות קוגניטיביות ומחלות עיניים

מיצוי הרימונים עשיר כאמור ברסברטרול - תרכובת של כימיקלים צמחיים ריחניים שמשמשים כנוגדי חמצון חזקים. הרסברטרול זכה להתייחסות במחקרים שונים במהלך שני העשורים האחרונים והשפעתו נבדקה על מחלות לב וכלי דם, לחץ דם, מחלות של מערכת העצבים, מחלות קוגניטיביות, דלקות ועקה חמצונית.

החוקרים מצאו, שרסברטרול משפר את זרימת הדם במוח ובכך משפר את התפקוד ומקטין הסיכון לחלות במחלות קוגניטיביות. עוד נמצא, שהרסברטרול משפר גם את זרימת הדם בעיניים ובכך מסייע במניעת מחלות של העין כמו ניוון מקולרי, גלאוקומה או פגיעה בכלי הדם על רקע של סוכרת. במחקרים נוספים נמצא, שרסברטרול שיפר את הרגישות לאינסולין ושיפר את מאזן הסוכר בחולי סוכרת מסוג 2.

3. הוא שומר על בריאות העור ומעכב את היווצרות הקמטים

הרימון עשיר גם בחומצה פוניקית – חומצת שומן ייחודית הנחשבת לנוגדת חמצון חזקה ויעילה לבריאות העור – היא מאטה את תהליכי ההזדקנות של העור, מגבירה את גמישותו ומעכבת את היווצרותם של קמטים על ידי חיזוק האפידרמיס.


בנוסף, מחקרים מוכיחים, כי לרימון יש יכולת לעכב את התפתחותם של תאים סרטניים בערמונית, בשד, בריאות ובעור.

למבצע 1+1 על מיצוי רימונים מומלץ לחצו כאן >>

אז איך צורכים רימון במשך כל השנה?

הרימון הוא פרי עונתי, וניתן להשיגו בחנויות ובשווקים מספטמבר עד דצמבר. כיום הדרך היחידה ליהנות מסגולותיו הבריאותיות במשך כל השנה, היא באמצעות תוסף תזונה.


יש לשים לב שהתוסף מכיל מיצוי רימונים ולא אבקת רימונים שהיא למעשה רימון מיובש. לעומתו, תוסף המופק ממיצוי רימונים מכיל תמצית מרוכזת מאוד של החומרים הפעילים שנמצאים בפרי, ומיוצר בטכנולוגיה השומרת על הערכים הבריאותיים והתזונתיים המצויים ברימון הטרי.

להנחת ענק על מיצוי רימונים שבאמת עובד לחצו כאן >>


___________________________________________________________________________________
עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית, בעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם