מה המשותף למלפפון, תפוחי אדמה וקוואקר? כולם מכילים את אחד המינרלים החשובים ביותר - הסיליקה (צורן), החיוני לתהליך חיזוק העצמות, העור והשיער ומערכות מרכזיות בגוף

צורן הוא מינרל טבעי ובריא הנמצא במים, בצמחים, בגופם של בני האדם ובעלי חיים נוספים, וביותר מ-95% מהסלעים על פני כדור הארץ.


מינרל הצורן הוא אחד מהרכיבים הנפוצים ביותר בטבע הנמצא גם באדמה, וגם ברקמות הגוף שלנו ובמזון שאנו אוכלים.

הצורן נמצא בכמויות גדולות בהרבה מזונות - במלפפון, בעלים ירוקים, בקוואקר, בחיטה מלאה, בתפוחי אדמה, בסלק, בפלפלים ועוד.


על פי המחקרים, לצורן יש תרומה משמעותית בחיזוק העור, השיער והציפורניים, וכן בחיזוק העצמות, רקמות החיבור, הגידים והרצועות בגוף.

מחקרים מראים, שצורן יכול להגביר את צפיפות המינרלים והחוזק של העצמות. החוקרים מצאו, שהצורן נחוץ בגוף כדי להפעיל תהליך המכונה מינרליזציה של עצם.

במחקרים נוספים נמצא, שצורן משמש לייצור אבני הבניין של הקולגן, ומשום כך הוא נחוץ בגוף כדי לשמור על עור גמיש ומלא, ולספק הגנה ומבנה חיוניים לרקמות החיבור, הגידים, המפרקים והרצועות. בנוסף, צורן הוא גם חיוני לשמירה על שיער וציפורניים חזקים, בריאים ופחות שבירים.

סוגי הצורן הקיימים

רבים מתבלבלים בין הצורן הקיים במזון, לבין הצורן התעשייתי שנפלט כאבק ממפעלים. אך חשוב לא להתבלבל, כי מדובר בשני סוגים שונים, האחד בריא והשני לא. זוהי תופעה מוכרת שמתרחשת במינרלים רבים. גם מגנזיום הוא מינרל חשוב אך באוויר נחשב למזהם.

מינרל הצורן שנמצא במזון שאנו אוכלים הוא חומר חיוני ורכיב תזונתי חשוב. ואילו הצורן הנפלט לאוויר ממפעלים הינו מזהם. כאשר הוא נשאף על ידי בני אדם בצורתו הגבישית, ולאורך זמן, הוא עלול להזיק.

מה זה סיליקה ואיך ניתן לצרוך אותה?

קיימים תוספי תזונה רבים המכילים צורן דו-חמצני, הידוע גם כסיליקה שהמוביל ביניהם הוא סיליצאה של חברת הובנר.


בתחום תוספי התזונה משתמשים בסיליקה כרכיב טבעי המונע התגיישות, שתפקידו להבטיח שהרכיבים לא ייצמדו זה לזה, ונשטף החוצה מן הגוף. אולם מדובר במינונים נמוכים שאינם מספקים את סגולותיו הבריאותיות של המינרל, ולכן - כדי לספק לגוף את הסיליקה במינונים אופטימליים נוכל לעשות זאת רק על ידי אכילת מזונות עשירים בצורן או באמצעות תוספי תזונה ייעודיים.

 

להזמנת סיליצאה של חברת הובנר - לחצו כאן