קרם זה קרם וסרום זה סרום, וכל אחד מהם משמש למשהו אחר בשגרת הטיפוח. אז מהו בדיוק ההבדל, ואיך נדע אם הסרום שמוכרים לנו באמת איכותי? לשירי כספי, מומחית טבע בריא לקוסמטיקה טבעית, יש את כל התשובות

שגרת טיפוח יומיומית היא דבר חשוב, והיא תעזור לך להשיג מראה עור צעיר ורענן ולשמור עליו לאורך זמן. היא מורכבת מכמה שלבים פשוטים מאוד לביצוע: מתחילים מניקוי עמוק ויעיל לעור הפנים, ממשיכים עם סרום איכותי ומזין ומסיימים בקרם לחות להזנה ולהגנה על העור. הפעם נדבר על חלקו של הסרום בתוך שגרת הטיפוח.


סרום הוא מוצר שומני לרוב, שנספג מהר בעור. תפקידו של הסרום הוא לתת לעור בוסט משמעותי של חומרי הזנה שחשובים לו, והוא מהווה את הבסיס לשאר מוצרי הטיפוח וההגנה לעור. השימוש בסרום מאפשר החדרה יעילה של ויטמינים, נוגדי חמצון ורכיבי אנטי אייג'ינג נוספים.


וזהו גם ההבדל בתפקוד ובהשפעה בין קרם לסרום: תפקידו של קרם הוא להיות מזין ובעיקר להעניק לחות לעור. ותפקידו של הסרום הוא להזין את העור במרכיבים נוגדי חמצון ובחומרים פעילים נוספים.


סרום איכותי הוא סרום עשיר ומרוכז בחומרים מזינים, בהם בחומצות שומן חיוניות, פיטוסטרולים, ויטמינים, מינרלים ועוד, ולכן הוא חשוב לשמירה על גמישות ורעננות העור, ומסייע לטפל בנזקי שמש, בכתמים ובקמטים. יש למרוח את הסרום על העור לאחר ניקוי הפנים ולפני כל קרם לחות. טיפה אחת של סרום מספיקה למריחה על כל הפנים.

בקוסמטיקה הטבעית, יש כמה חומרים פעילים שמשמשים כבסיס לסרום מעולה לעור הפנים, אז בואו נכיר אותם.

להנחות ענק על סרומים טבעיים מומלצים לחצו כאן >>


חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא חומצה טבעית שקיימת בגוף באופן קבוע, אך ריכוזה בגוף הולך ופוחת עם הגיל, ולכן מומלץ לקחתה בקביעות. היא תורמת ליצירת עור חלק ורווי בלחות. מוצרי טיפוח שמכילים את החומצה הזו מלחחים את העור ומעניקים לו מראה חלק יותר.

חומצה היאלורונית היא בעלת כוח ספיחה גדול של מים, והיא מושכת עוד מים אל התאים ואל המרחב בין התאי, תהליך שממלא את הקמטוטים ומשמר גם את הלחות בעור. המינון המומלץ של חומצה היאלורונית בסרום הוא 2.5-5%.

שמנים אתריים

שמנים אתריים מכילים ריכוז גבוה במיוחד של חומרים פעילים, שנספגים בשכבות העמוקות של העור. חומרים אלה משפיעים מבפנים על רמת הלחות וההזנה של העור, יוצרים ריפוי בעומק שכבות העור, מסייעים להתחדשותו המהירה, ומאטים תהליכי הזדקנות. סרום טבעי שמכיל שמנים אתריים נותן בוסט חזק מאוד של רכיבים פעילים הייחודיים לשמנים אלה.

למבצע ענק על שמנים אתריים מומלצים לחצו כאן >>


ויטמין
C

ויטמין C (חומצה אסקורבית) הוא חומר מסיס מים, ולכן הוא פחות נפוץ בסרומים מבוססי שמן. הוא נחשב לחומר חיוני בטיפולי אנטי אייג'ינג כי הוא משתתף בתהליך ייצור הקולגן בגוף, משמש כנוגד חמצון יעיל במיוחד ומהווה חומר שמבהיר את העור. בנוסף, הוא יעיל לריפוי צלקות.

סרום טבעי קוסמטיקה טבעית | טבע בריא

שמן ארגן

שמן ארגן עשיר במיוחד בוויטמין E,  בחומרים נוגדי חמצון כמו קרוטנואידים, חומצה פרולית, סטרולים (Spinasterol and Schottenol), פוליפנולים וסקוואלן, וכן חומצות שומן חיוניות בלתי רוויות.


שמן ארגן מסייע להגנה על העור מפני הזדקנות מוקדמת כתוצאה מנזקי מזג האוויר ומנזקי קרינה, לכן הוא נחשב לאנטי אייג'ינג טבעי.


הוא מנטרל רדיקלים חופשיים, מגן על רקמות חיבור, משפר הזנה אל תאי העור ומעלה את רמת החמצן בהם. ניתן להשתמש בשמן ארגן כמות שהוא, כסרום וכמסכת הזנה וטיפוח, או בשילוב עם שמנים צמחיים נוספים.

ויטמין E

ויטמין E הוא אחד הוויטמינים החשובים לבריאות העור, והשימוש בו בתוך סרום משפיע מאוד ומעניק מראה חיוני לעור. הוא מעולה לחידוש והעור ומסייע לאיחוי ולמניעת צלקות, נפלא לשמירה על גמישות העור, נספג ביעילות בעור, והוא מזין ושומר על הלחות בעור.


ויטמין E מתאים לכל סוגי העור, ומומלץ לשלב אותו באופן קבוע בתכשירי הטיפוח, בריכוז של 5-10 אחוזים.

להנחות ענק על סרומים טבעיים לחצו כאן >>

שמן חוחובה

יתרונו הגדול של שמן חוחובה הוא, שהוא דומה מאוד בהרכבו למבנה השומני שבעור, ולכן השימוש בו יעיל במיוחד להגנה על העור. שמן חוחובה שומר על הלחות הטבעית של העור, משמש לריכוכו ולהגמשתו, והוא מאוד יעיל להזנה ולטיפוח של העור.


שמן חוחובה מתאים לשימוש לכל סוגי העור, כי הוא מסייע לאזן את ההפרשה השומנית בעור, ומונע תחושת יובש או שומניות יתר.

סרום טבעי קוסמטיקה טבעית לגברים | טבע בריא


אובליפיחה

אובליפיחה הוא אחד השמנים הצמחיים העשירים ביותר ברכיבים נוגדי חמצון, בוויטמינים (ויטמין E, ויטמין C, בטא-קרוטן), וכן בחומצות שומן חיוניות (אומגות מסוג 3-6-9).


שמן אובליפיחה הוא נחשב לאחד השמנים היעילים ביותר בתחום הטיפוח והאנטי אייג'ינג, כי הוא מסייע לשמור על גמישות העור, סופג לחות, יוצר ריפוי בעומק הרקמות, משפר זרימת דם והזנה לתאי העור ומעניק לו מראה חיוני, צעיר ובריא.

הוא מתאים לכל סוגי העור, והריכוז המומלץ של אובליפיחה בסרום הוא 1-2.5%.

שמן נר הלילה

שמן נר הלילה עשיר מאוד בנוגדי חמצון ורכיבים חיונייים, כמו חומצות שומן חיוניות (אומגה 3 ו-6). הוא יעיל במיוחד לשמירה על לחות העור ומכיל חומרים המסייעים לחידוש רקמות.

הוא מאוד מתאים לטיפוח העור, למניעת קמטוטים, להרגעת אדמומיות, וכן לריפוי וטיפול בנזקים שנגרמים לעור בגלל חשיפה לשמש. הריכוז המומלץ של נר הלילה בסרום הוא עד 10%.


לסיכום, טיפה אחת של סרום ביום זה כל מה שצריך כדי להזין את העור שלך בנוגדי חמצון ומרכיבים חיוניים נוספים. אז אל תוותרי על סרום בשגרת הטיפוח היומיומית שלך. ולפני שאת קונה אותו, אל תשכחי לבדוק שהוא מכיל אחד או יותר מהמרכיבים האלה, בריכוז גבוה מספיק כדי שהוא באמת יהיה אפקטיבי.

להנחות ענק על סרומים טבעיים מומלצים לחצו כאן >>

____________________________________________________

שירי כספי, מומחית טבע בריא לקוסמטיקה טבעית, היא נטורפטית וארומתרפיסטית בכירה. מרצה לארומתרפיה, רוקחת מוצרי טיפוח טבעיים, מלמדת רוקחות הטבעית ומרצה על שגרת טיפוח טבעית.