אומגה 3 היא שם כולל לשלוש חומצות שומן חיוניות: ALA, EPA ו- DHA, שגופנו לא יכול לייצר. חומצת שומן רוויה זו היא מהותית לתהליכי הגדילה, ההתפתחות והשימור של חיינו. בשל כך, מומחים רבים ממליצים כי נשלב אומגה 3 הכי טוב בתזונתנו שלנו ובתזונה של ילדינו.

 

אומגה 3 הכי טוב – קריטריונים:

 

משום שהתזונה המערבית יחסית דלה אומגה 3 הכי טוב, רבים מאיתנו סובלים מחוסר של חומצות השומן הללו. בדיקת דם פשוטה, תסייע לנו לראות אם אנו זקוקים לתוסף תזונה, שיסייע לנו לפצות על החסך. כדי שנבחר תוסף תזונה איכותי שיסייע לנו לשפר את הערכים התזונתיים שלנו, כדאי לנו לשים לב לכמה דברים:

 

  • מהו מקור התוסף – שכן אומגה 3 הכי טוב מצוי במזון שלנו, עיקר תוספי התזונה שלה מורכבים מרכיבים טבעיים כגון מרווה, שמן דגים, ספירולינה (אצה) ועוד. אם אנו אוכלי-כל, כדאי לנו לבחור באומגה 3 העשירה בשמן דגים, משום שהוא המקור החזק ביותר לאומגה 3. במקום השני, נמצאת אצת הספירולינה, אשר מלאה בערכים תזונתיים נוספים, שיסייעו להעניק בריאות לגופנו.

  • היחס בין ה- EPA ל- DHA- מדובר ביחס בין שתיים מחומצות השומן שבקבוצת האומגה 3. הערכים שלהן מפורטים ברשימת הרכיבים של המוצר. EPA היא חומצת שומן שיכולה להרכיב גם DHA, במידה וגופנו יזדקק לה ולכן, תמיד נעדיף יחס של 2:1 לטובת ה- EPA.

  • כמה מחומצות השומן מכיל אומגה 3 הכי טוב – המטרה שלנו בתוסף אומגה 3 הכי טוב , היא ליהנות מההטבות שיספקו חומצות השומן הללו, לכן כמה שיותר – יותר טוב.

  • החברה שמייצרת את התוסף – כאשר אנו רוכשים תוסף תזונה או תרופה חדשים, תמיד כדאי לנו לברר כי החברה שמייצרת אותם היא בעלת אישורים של משרד הבריאות ועומדת בכלל התקנים הנדרשים, לייצור מוצר איכותי, כגון תקן GMP.