אומגה 3 הינה קבוצה של 3 חומצות שומן אליהן מייחסים תכונות חיוביות רבות בכל מה שקשור לשיפור תפקודים קוגנטיביים, שיפור במצבים של בעיות קשב וריכוז, מניעה של מחלות לב ואף סיוע נגד דיכאון.

                                                                      

חשוב להבין כי את חומצות השומן הללו, בדומה לחלק מהויטמינים, המינרלים וחומצות האמינו הגוף לא יודע לייצר בעצמו ולכן אנו חייבים לקבל אותן ממקור חיצוני.

 

היתרון הבסיסי של שלושת החומצות הללו הוא העובדה שהן לוקחות חלק במבנה של כל התאים הנמצאים בגוף שלנו. לממברנות התאיות, מה שנקרא מעטפת התאים יש תכונות שלא מאפשרות לכל חומר לחדור אליהן. חומצות אומגה 3 בונות את המעטפת הזו ולכן כאשר יש מחסור באחת מהן, המעטפת נפגמת מה שגורם לפגיעה בתפקוד התאים. חומצות אומגה 3 בעצם מסייעות לשפר את המבנה של כל תא ותא בגוף שלנו.

 

 

למה זה טוב ומדוע חשוב לצרוך אומגה 3 בתוסף תזונה?

 

 

אומגה 3 אנו מקבלים דרך התזונה שלנו, בעיקר משמן דגים, בזרעי פשתן, באגוזי מלך ובזרעי צ’יה.  פעמים רבות הכמות שאנו צורכים מהתזונה שלנו לא מספיקה , הרי לא כולנו מקפידים לאכול דגים 3 פעמים בשבוע, מה גם שיש את נושא הרעילות, כלומר הדגים צוברים מהים מתכות ורעלים ולכן ההמלצה הינה לצרוך תוסף אומגה 3 באופן קבוע.

 

 

אומגה 3 - מה זה נותן לי?

 

 

מחסור באומגה 3 עלול לגרום כאמור לפגיעה בתפקוד התאים ואנו מרגישים את זה כמו למשל בשליטה בחום הגוף שלנו. למשל אנשים הסובלים מקור בחורף, פעמים רבות זה מקושר לכך שיש להם מחסור באומגה 3. בנוסף, הוכח קשר ישיר בין מחסור באומגה 3 לבין היווצרות של תהליכים דלקתיים, אלרגיות, מחלות חניכיים ואף עלייה בסיכוי להיווצרות של מחלות לב וכלי דם, סוכרת ועוד מגוון של בעיות ותסמינים רפואיים.

 

 

אומגה 3 מומלץ

 

 

חברת תוספי התזונה המובילה בישראל - נוטרי די פיתחה אומגה 3 המומלץ על ידי בעלי מקצוע מתחום התזונה והבריאות. התוסף נקי ממתכות ורעלים ומספק לגוף כמות אופטימלית של שלושת חומצות השומן מקבוצת אומגה 3

 

נטילת תוסף אומגה 3 מומלצת הן עבור נשים בהריון והן עבור נשים מיניקות בשל העובדה שקבוצת חומצות שומן זו תורמת לתהליך ההתפתחות של תאי המוח אצל העובר. תוסף אומגה 3 מומלץ גם עבור ספורטאים שכן הוא תומך בתהליך בניית מסת השריר, מסייע בעידוד תהליך שריפת השומנים ואף מונע היווצרות של דלקות.

 

התוסף מומלץ גם עבור מבוגרים בכדי לשמור על תפקוד תאי אופטימלי ושמירה על מערכות הגוף השונות.

 

לסיכום, היתרונות שבנטילת תוסף אומגה 3 מומלץ:

 

•    מסייע במניעת תהליכים דלקתיים

•    מסייע בטיפול בדיכאון

•    חיוני להתפתחות המוח אצל תינוקות

•    מסייע במצבים של בעיות קשב וריכוז אצל מבוגרים וילדים

•    מסייע בחיזוק המערכת החיסונית

•    מסייע בשמירה על תפקודים תאיים