אנשים רבים שואלים את עצמם מדוע לצרוך אומגה 3?. במאמר הבא נציג בפניכם את החשיבות של אומגה 3 כחלק בלתי נפרד מהתפריט התזונתי שלנו ועל היתרונות הרבים שבצריכת תוסף אומגה 3 איכותי.

 

 

אז מהי בכלל אומגה 3?

 

 

אומגה 3 היא בעצם שמן שמורכב מחומצות שומן בלתי רוויות. לאותן חומצות שומן יש המון סוגים של תפקידים בתוך הגוף שלנו. פעמים רבות, הגוף לא מסוגל לייצר את החומצות שומן האלה בכמות שמספקת את קיומם של אותם תהליכים ואז יש צורך באספקה חיצונית.

 

 

מה התפקידים של אומגה 3?

 

 

ובכן, התפקיד החשוב והעיקרי של חומצות השומן הללו הוא בכך שהן שומרים על גמישות דופן התאים. שמירה זו מאפשרת לקולטנים הנמצאים בתא לקבל ולהעביר מסרים בצורה טובה. זו הסיבה, שלאומגה 3 יש חשיבות רבה כל כך עבור נשים הרות ונשים מניקות שכן אותן חומצות שומן הן חלק בלתי נפרד מתהליך ההתפתחות של התאים במוח שנוצרים בעיקר ברחם ובשנותיו הראשונות של התינוק. בנוסף, אומגה 3 מסייעת בשמירה על מערכת הלב והדם, היא מונעת מצבים דלקתיים שונים, פלאק בכלי הדם, דלקות מפרקים, דלקות מעיים ואף תורמת לאיזון רמות הכולסטרול והשומנים בדם ובכך מפחיתה משמעותית את הסיכוי להיווצרות של מחלות לב וכלי דם. מכיון ואומגה 3 היא חלק מהרכב השומנים של תאי המוח היא מסייע לשפר תפקודים קוגנטיביים ואף תורמת לעיכוב תהליכי ההזדקנות.

 

לא סתם קוראים לחומצות השומן הללו אומגה 3. מדובר בקבוצה של 3 חומצות שומן. הראשונה - ALA מקורה מהצומח והשתיים האחרות שהן החשובות ביותר - DHA ו- EPA מקורן מהחי.

 

 

אומגה 3 במחיר שובר שוק!

 

 

חברת נוטרי די המתמחה במחקר, פיתוח ושיווק של תוספי תזונה איכותיים בישראל, פיתחה 2 פורמולה אומגה 3 מעולות. האחת אומגה 3 המיוצרת משמן דגים ומכילה 1000 מ״ג של שמן דגים טהור, תמציות אומגה מרוכזות וחומצות שומן מסוג אומגה 3. הפורמולה נספגת בגוף ביעילות ומספקת לגוף את יתרונותיהן הרבים של חומצות שומן מסוג אומגה 3. 400 כמוסות אומגה 3 במחיר מפתיע של 129 שקלים. הפורמולה השנייה פותחה במיוחד עבור ספורטאים וצרכיהם הפיזיולוגיים. הרי אומגה 3 מסייעת במניעת תהליכים דלקתיים ואף הוכחה כתורמת לתהליך שריפת השומן ולעלייה בנפח ובחוזק השרירי. גם כאן ניתן להנות מ-400 כמוסות אומגה 3 במחיר מעולה של 129 שקלים.