אם בעבר נהוג היה לחשוב שהמקור הטוב ביותר לחומצת השומן החשובה אומגה 3 הם דגים, הרי שכיום מסכימים אנשי המקצוע כי חומצת השומן המופקת מצמח המרווה המרושתת עדיפה ממנו בהרבה - כך שלכל מי שרוצה ליהנות מהיתרונות הרבים של תוסף תזונה אומגה 3, שמבטיח רמה נאותה של חומצת השומן הזו בגופנו, כדאי לבחור באופציה הצמחית הבריאה והאפקטיבית.

למה דגים הם לא מקור טוב לאומגה 3?

עד לפני שנים לא רבות האמינו כאמור בני האדם כי אכילת דגים תספק לנו את האומגה 3 הנחוצה. אולם בשנים האחרונות כבר ברור לחלוטין כי האוקיינוסים הפכו מזוהמים ועל כן הדגים מכילים כל כך הרבה מתכות כבדות וחומרים רעילים, כך שאכילתם גורמת לנזק הרבה יותר משהיא מביאה תועלת.

ה-FDA אף המליץ לנשים הרות ולנשים אחרי לידה שרוצות להניק את תינוקותיהן להימנע כליל מאכילת דגים (בשל הכספית שהם מכילים), כשלמרבה האבסורד דווקא במהלך ההריון מתעצמת חשיבותן של חומצות השומן הנכללות בקבוצת אומגה 3. בכל מקרה, כדאי לכל מי שרוצה לשמור על בריאותו לוותר על אכילת דגים ולמצוא מקורות אחרים לאומגה 3 - כשאחד האיכותיים שבהם הוא מרווה מרושתת.

להזמנה ישירה של מרווה מרושתת - לחצו כאן

אומגה 3 משמן דגים

צמח מלא כל טוב

צמח המרווה המרושתת כבר היה בסכנת הכחדה, ומי שהציל אותו הוא המכון הוולקני שמצא כי זרעי צמח זה עשירים לא רק באומגה 3 אלא גם בוויטמין E שהוא אחד מנוגדי החמצון העוצמתיים ביותר שיש וכן בקו-אנזים Q10 שחשוב לשמירה על הלב.

סיבה נוספת לכך שכשמחפשים מקור טוב עבור אומגה 3 מרווה מרושתת היא הבחירה טובה ביותר היא היציבות הגבוהה של השמן המופק מצמח זה - אומגה 3 ממקורות צמחיים אחרים עלולה להתחמצן במהירות ולאבד את כל האפקטיביות שבה.

אילו חומצות שומן נכללות בקבוצת אומגה 3 ומדוע הן כה חיוניות?

אומגה 3 כוללת 3 חומצות שומן: הראשונה היא EPA שמסייעת למנוע יתר לחץ דם, מפחיתה את קרישיות הדם וכן תורמת למניעת תהליכים דלקתיים; השנייה היא DHA שרמה נאותה שלה קריטית למערכת העצבים ולתפקוד מוחי תקין; והשלישית היא ALA שאותה הגוף יודע להפוך ל-EPA ול-DHA.

אם כשחיפשנו מקור טוב עבור אומגה 3 מרווה מרושתת היתה הבחירה שלנו הרי שנקבל שפע ALA, והגוף שלנו כבר יהפוך אותה ל-EPA ול-DHA, כך שנוכל ליהנות מכל היתרונות שלהן:

  • שיפור ספיגת הסידן ע"י מערכת העיכול

  • הורדת רמת הכולסטרול הרע (LDL)

  • הורדה של רמת השומנים בדם (טריגליצרידים)

  • עירנות גבוהה יותר במהלך היום ושינה עמוקה יותר בלילה

  • שיפור במצב הרוח

  • הטבה משמעותית במקרים של תשישות כרונית, פיברומיאלגיה, קרוהן, קוליטיס, כאבי פרקים, פסוריאזיס ועוד

  • שיפור של ממש אצל בעלי קשיי קשב וריכוז, עם או בלי היפרקאקטיביות (ADD/ADHD)

  • שיפור תפקוד הלב והגנה על בריאותו

  • שימור היכולות המוחיות ושיפורן

להזמנה ישירה של מרווה מרושתת - לחצו כאן