אומגה 3 צמחונית

 

הגוף יודע לעשות שימוש בשתי חומצות שומן: EPA ו- DHA שמהוות למעשה את שרשרת חומצות השומן - אומגה 3. אותן חומצות שומן מצויים באצות, בדגים, במרווה רפואית, בזרעי פשתן… בחלק מהמזונות חומצת השומן מגיעה בתור  ALA ואותה הגוף הופך לשתי החומצות שהזכרנו קודם.

 

קיים עיסוק מתמיד כמעט בשאלה איזו אומגה 3 לצרוך: האם אומגה 3 צמחונית ממקור צמחי שאינו מכיל דגים ושמן דגים לעומת אומגה 3 שמקורה מן החי. ראשית כל חשוב להבין מהי בכלל אומגה 3. 

 

מדובר בחומצת שומן שמשמשת את גוף האדם לבנות שומנים מסוגים שונים החיוניים לו למגוון של תפקידים. בין השאר אומגה 3 מייעלת את תהליך שיפור פרופיל השומנים והכולסטרול בדם כלומר היא מאזנת את רמות השומן שלנו בגוף, היא משפרת גם את הדרך שבה הגלוקוז נכנס אל תוך התאים שלנו ויש לה עוד המון המון תפקידים ויתרונות כמו חיזוק המערכת החיסונית, שיפור מראה השיער, העור והציפורניים, שיפור הריכוז והזיכרון, מניעת היווצרות של מחלות מסוגים שונים ועוד. 

 

 

אומגה 3 צמחית או אומגה 3 ממקור של דגים? 

 

בעוד יש רופאים, תזונאים, דיאטנים, מאמני כושר ושאר בעלי מקצוע העוסקים בין השאר בתזונה ובבריאות הגוף ממליצים על אומגה ממקור של שמן דגים בשל העובדה שכל הפורמולות הללו מכילות את שתי חומצות השומן להן גופנו זקוק, אחרים ממליצים על אומגה 3 צמחית ממקור של מרווה מרושתת למשל בשל הטענה כי ממקור זה הגוף לא סופח רעלים שנמצאים בתוך הפורמולהאותם רעלים שנמצאים בתוך הים. הטענה היא כי הגוף סופג את הרעלים והמתכות הללו ברגע שאנו לוקחים את הקפסולה.

 

ובכן, הדעות כאמור חלוקות לכאן ולכאן, יש אינספור מחקרים בנושא וכל מחקר מראה תוצאות שונות. העבודה שלכם בתור צרכנים היא פשוט לבדוק איזו פורמולה היא הטובה ביותר עבורכם אומגה 3 ממקור של דגים או אומגה 3 ממקור צמחי. 

 

 

אז מה הפתרון למי שמחפש אומגה 3 צמחית - אומגה 3 על בסיס אצות

 

חברת נייצ’רס פרו חיפשה את האיזון ופיתחה פורמולת אומגה 3 המכילה מראש את שתי חומצות השומן להן הגוף זקוק והוא לא מסוגל לייצר בעצמו - DHA ו- EPA תוך הקפדה על ייצור הפורמולה על בסיס אצות ולא על בסיס דגים או שמן דגים. אומגה 3 צמחית לא רק מסייעת בשמירה על האיזון האקולוגי הימי, היא מספקת לגוף בדיוק את אותם יתרונות שפורמולות המבוססות על שמן דגים מספקות. לכן אם אתם מחפשים אומגה 3 צמחית או אומגה 3 פרווה, בחרו באומגה 3 על בסיס אצות, ללא רעלים או מתכות.