האם חשבתם לרגע לעשות פאוזה קטנה ממירוץ החיים ולשאול את עצמכם שאלות כמו האם אתם מרוצים מחייכם? האם אתם שבעי רצון?, האם אתם חשים מסופקים או שמא הייתם רוצים שמשהו ישתנה?. אחת הטעויות שאנשים בעולם המודרני נוטים לעשות היא למדוד את חייהם על פי כמות ההישגים שלהם ולא על פי איכות חייהם. אז איך לחיות נכון?.

כשהורינו הביאו אותנו לעולם הם הקפידו לחנך אותנו, לתווך לנו, להסביר לנו מה מותר ומה אסור, חלקם אף הציגו בפנינו את מגוון האפשרויות העומדות בפנינו אך בסופו של דבר, הבחירה היא כמובן שלנו. היקום מביא איתו שפע של אפשרויות, כל כך הרבה אפשרויות עד שלעתים חלק מאיתנו מוצאים את עצמנו אבודים וחסרי אונים. אותם אנשים הם אנשים שורדים, אנשים שפועלים לפי האינסטינקטים שלהם ולא על פי חיבור אמיתי לעצמם שכן הם מונעים מהחברה, מונעים מהרצון להצליח ו/או להתעשר, מונעים מהצורך לרצות את האחר אך זו איננה הדרך אל האושר ואיננה הדרך לחיות נכון.

הדרך לחיות נכון היא קודם כל להבין את עצמנו, להבין מאיזה מקום אנחנו פועלים ולשאול את עצמנו שאלות. כדי שנוכל לחיות נכון עלינו ללמוד את עצמנו, ללמוד את היקום כדי שכל אחד מאיתנו יוכל לממש את הפוטנציאל האמיתי שטמון בו ולהגיע לכדי מימוש עצמי. אי אמונה מעודדת ביטחון עצמי נמוך, מצב שיגרום לי להסתפק במועט ולא להגיע למקום הכי גבוה שאני יכול להגיע.

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לשפר את חייכם בכל מיני מובנים והיבטים…

  • התמקדו ברגע הזה - את העבר אינכם יכולים לשנות ואת העתיד לא תמיד יש טעם לתכנן כי כל תכנית צפויה להשתנות כך או אחרת. נסו ללמוד לחוות את הרגע, להנות עכשיו ממה שאתם עושים ולמצות כל פעולה. כן כדאי ללמוד מטעויות העבר כדי לבנות לעצמנו עתיד טוב יותר אך באמצעות יוגה, מדיטציה ושאר שיטות וטכניקות שהובאו למערב מהמזרח כדאי ללמוד להתמקד בנשימות, לשלוט במחשבות שלנו ואז יהיה לנו הרבה יותר קל להנות מהפעולה אותה אנו עושים עכשיו בין אם זה לשכב על חוף הים ובין אם תוך כדי עבודה על המחשב.
  • חייכו, חייכו וחייכו - תרגלו שמחת חיים. גם אם בהתחלה זה נראה לכם לא טבעי ומאולץ, לאחר תקופה של 4 שבועות תהפכו לאנשים שמחים יותר. כאשר אנו מחייכים המוח משחרר את הורמון הסרטונין ולכן כדאי לנסות לחייך כמה שיותר. אל תחפשו סיבות לחייך, מספיק שקיבלתם את חייכם במתנה, השמש זורחת בשמיים והציפורים מצייצות, זו כבר סיבה טובה!.
  • אופטימיות - למדו איך להרחיק מחשבות שליליות מראשכם ומהתודעה שלכם. מחשבות שליליות גורמות לנו להיות מוטרדים וכשאנחנו מוטרדים אנחנו לא ישנים כמו שצריך, אין לנו אנרגיה בגוף, אנו חשים בכאב ראש שהולך ומתעצם. למדו איך להתסכל תמיד על חצי הכוס המלאה גם שהחיים לא נראים כל כך אופטימיים.
  • לשמור טינה זה לחלשים - יש אנשים שמראש סולחים לאחר עוד לפני שהוא בכלל אמר משהו שכביכול אמור היה לפגוע בהם. להיפגע זו בחירה! בחירה שלכם ואם תבחרו לקחת את כל מה שיוצא לאנשים מהפה בעירבון מוגבל אתם יוצאים מזה חזקים, מאומנים והרבה פחות פגועים ונעלבים. חבל לשמור טינה, נסו לדלג על רוב הדברים שכביכול לא מוצאים חן בעיניכם, תראו איך החיים זורמים לכם הרבה יותר בכייף. 
  • טובים במשהו, אוהבים משהו מאוד? לכו על זה - זה הזמן לקחת את החלומות שלכם צעד אחד קדימה ובאמת להגשים אותם. אם יש לכם משהו שאתם טובים בו לכו איתו לאקסטרים כי מי שלא לוקח סיכונים תמיד יחיה בשאלה מה היה קורה אם…כדאי לנצל את המומנטום ופשוט להאמין בעצמכם וללכת עם החלומות, האהבות ומה שעושה לכם טוב בלב.