תותי גוג׳י ברי מגיעים אלינו מהמזרח הרחוק והם מדורגים במקום הראשון בארה״ב במדד ה- ORAC אשר משקף את רמת נוגדי החמצון במזון. יכולתו האנטיאוקסידנטית של הפרי, מופלאה בעוצמתה וע״י כך צריכה של התות מנטרלת פעילות של רדיקלים חופשיים אשר גורמים לפעולת חמצון ופוגעים ברקמות ובתאים שונים בגוף. בנוסף תותי גוג׳י ברי מסייעים למנוע מחלות ותופעות לוואי כגון התפתחות של תאים סרטניים מצבים של לחץ דם גבוה, רמות שומן וכולסטרול גבוהות, מאזנים את רמת הסוכר ובכך למעשה תותי גוג׳י ברי מסייעים למנוע סוכרת.

מה היא מחלת הסוכרת וכיצד גוג׳י ברי מונעים אותה?

 

סוכרת הוא בעצם חוסר תפקוד במערכת העיכול הגורם לליקויים וחוסר איזון, במערכת העיכול ובקצב חילוף החומרים מה שיוצר עלייה ברמת הסוכר בדם. קיימים שני סוגים עיקריים של סוכרת. הסוג הראשון הוא סוכרת מסוג 1 אשר נגרם עקב פירוק והרס של תאים שתפקידם העיקרי הוא לייצר אינסולין בלבלב. אנשים המאובחנים בסוג זה מוכרחים לקבל הזרקת אינסולין קבועה. בסוג השני מתקיים יצור של אינסולין בגוף, אך הגוף מתקשה לבצע שימוש בסוכר, יש קושי רב בכניסת הסוכר לתאים והמערכות מתאמצות לאזן את רמות הסוכר יתר על המידה.


גוג׳י ברי נלחמים בסוכרת

 

תותי גוג׳י ברי מסייעים למנוע סוכרת, כך עולה ממחקר שהתבצע עבור Evidence-Based Complementary and Alternative Medicine (מגזין לרפואה משלימה ואלטרנטיבית) אשר פורסם בשנת 2012 ועסק בקשר שבין צריכה של תותי גוג׳י ברי לבין השפעותיה עלמחלה שנקראת רטינופתיה סוכרתית שעלולה לגרום לבעיה ברשתית העין עד כדי מצב של עיוורון, ומתפתחת כתוצאה ממחלת סוכרת בשלבים מתקדמים. המחקר  מצא כי צריכה של תותי גוג׳י מאזנת את רמות הסוכר בדם, מסייעת למנוע או לחילופין לשפר את מצבם של חולי סוכרת. המחקר מצא כי צריכה קבועה של התות מורידה את רמות השומנים והטריגליצרידים בדם, מגנה על תאי האפיתל (רקמת ציפוי שכבתית) של מערכת העיכול ומדכאת פעילות של רמות סוכר גבוהות ע״י בלימה של תאי גלוקוז. מסיבות אלה סיכם המחקר כי צריכה של תותי גוג׳י ברי מפחיתה את הסיכויים לחלות בסוכרת ואף מקלה את חומרת המחלה לאנשים שכבר חיים אתה.

 

לקריאת מאמר באנגלית לגבי גוג'י ברי לחצו כאן


להזמנה ישירה של כמוסות גוג'י ברי - לחצו כאן