תזונה נכונה בסוכרת


מחלת הסוכרת היא מחלה מטבולית הגורמת להצטברויות של סוכרים במחזור הדם שלנו, יחד עם שומנים לא בריאים. ללא טיפול, מחלת הסוכרת עשויה להוביל לסיבוכים משמעותיים, אך כיום עיקר החברה המערבית משתלטת כראוי על המחלה, באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית. לצד כל טיפול קונבנציונאלי, תמיד יוצא לנו לשלב טיפול טבעי בסוכרת, בייחוד אם אנו בשלביה הראשונים של המחלה או מצויים בקבוצת סיכון.
תזונה נכונה בפני עצמה, נחשבת לחלק מהותי מתהליך השיקום והאיזון של טיפול טבעי בסוכרת שלנו.


טיפול טבעי בסוכרת באמצעות אומגה 3:

אומגה 3 היא חומצת שומן בריאה וחיונית, לה אנו זקוקים כדי לנהל חיים תקינים בכלל ובפרט לשם טיפול טבעי בסוכרת. ניתן למצוא אותה בעיקר בדגים שומניים, ירקות ירוקים, זרעי צ'יה, אגוזים, זרעי פשתן וביצים.
כיום, אנו יכולים ליהנות מאומגה 3 גם כתוסף תזונה. זאת בניגוד לשומנים לא בריאים כגון שומני טרנס וחומצות שומן רוויות, אשר גופנו לא מצליח לנצל לחלוטין ונוטים להצטבר בכלי הדם שלנו.

  • אומגה 3 מסייעת לאזן את רמות הכולסטרול בגופנו (להעלות את ה- HDL ולהפחית את ה- LDL המגיע מחומצת השומן הבריאה, אך שכיחה מדי בתזונה שלנו - אומגה 6), לנקות את מחזור הדם שלנו מהצטברויות של שומנים, לתרום לגופנו תחושות של ערנות, לצד רוגע ושלווה. כתוצאה מכך, מחזור הדם שלנו זורם מהר יותר, הסוכר בגופנו יכול להתעכל בצורה פשוטה יותר ולכן, רמות הסוכר בגופנו פוחתות ואנו נהנים טיפול טבעי בסוכרת.

 

  • אומגה 3 אף מסייעת לגופנו טיפול טבעי בסוכרת להתמודד עם תופעת תנגודת האינסולין – מצב בו גופנו מפריש אינסולין, אך אנו פיתחנו עמידות מסוימת, שמונעת מגופנו את היכולת להצליח להיעזר בו, כדי לפרק את הסוכרים במחזור הדם שלנו ולהובילם לתאים. הוא מגביר את הפרשת ההורמון אדיפונקטין (Adiponectin) – הורמון חלבוני, המסייע להגביר את הרגישות של גופנו לאינסולין, על ידי ניקוי מחזור הדם שלנו משומנים לא בריאים ועיכוב תהליך ייצור הסוכרים בכבד שלנו (המרת הפחמימות המורכבות לסוכרים) – אשר תורם לפחת ברמות הסוכרים במחזור הדם שלנו טיפול טבעי בסוכרת.