מחזקים את הגוף בימים אלו ❤ משלוחים כרגיל עד הבית
להזמנות: 03-6485501
סל הקניות
סגירה
שם
כמות
מחיר
טבע בריא
הבית שלך לחיים בריאים יותר
100% קניה בטוחה
שירות לקוחות 03-6485501
  • קנייה מאובטחת
  • החזר כספי מלא
  • אפשרות תשלום לשליח
  • משלוח מהיר
מחזקים את הגוף Categoria webbutton
שום שחור

השום הלבן והמוכר הוא צמח מרפא המשמש אותנו באינספור מתכונים ומאכלים שונים, בזכות איכויותיו הבריאותיות הרבות.

שום שחור הוא שום לבן, שעבר תהליך של אפייה ארוכת טווח, בטמפרטורות גבוהות, במשך שלושה שבועות-חודש.

תהליך החימום מביא לפחת בכמות הסוכרים והוויטמינים שמכיל השום הלבן, אך מגביר את כמות החלבונים ונוגדי החמצון שמצויים בשום.

השום השחור, לדוגמא, מכיל הרבה יותר אליצין, גופרית, גלוטומט, סלניום, ארגינין ועוד, לעומת השום הלבן.

בדומה לשום הלבן, גם השום השחור עשיר בשפע סגולות מרפא באשר למערכת הלב וכלי הדם שלנו, למערכת החיסונית שלנו ולמערכת העצבים שלנו.

נוגדי החמצון העוצמתיים מסייעים לשמור על בריאות גופנו ולהקל על תהליכים שונים המתרחשים בנו, כך שגופנו לא יעבוד קשה מדי ויוכל לשמור אנרגיות וכוחות לאורך השנים. הדבר אף מסייע להאט את תהליך ההזדקנות של גופנו.

אנו יכולים להכין את השום בבית באמצעות סיר אורז או לרכוש אותו בחנויות טבע שונות. כדאי לנו לשלב את השום השחור במאכלים המכילים שום צלוי, מנות מתוקות, חמצמצות או מנות דגים.

השום השחור עשיר באינספור נוגדי חמצון

נוגדי החמצון הם חלק מהותי מהערכים התזונתיים, שעלינו ליהנות מהם על בסיס יומיומי.

מעבר להתמודדות האיכותית שלהם עם תופעת הרדיקלים החופשיים, נוגדי החמצון מסייעים למטב תהליכים רבים בגופנו ולרבות את תהליך העיכול, תהליכי הניקוי והטיהור של גופנו, ויסות הורמונלי, ויסות של מוליכים עצביים, חיזוק המערך החיסוני שלנו והזרימה של מחזור הדם שלנו.

תופעת הרדיקלים החופשיים היא גולת הכותרת: רדיקלים חופשיים נוצרים בגופנו כתוצאה מפעילות מטבולית, עישון, תנועות, שתיית אלכוהול, זיהום אוויר, חשיפה מרובה לשמש ופעולות רבות נוספות.

התופעה מתארת מצב, בו מולקולות מסוימות בגופנו מאבדות אלקטרונים וכתוצאה מכך יוצאות מאיזון.

כדי לשוב לאיזון זה, הן לוחמות במולקולות אחרות על האלקטרונים שלהן, מה שעשוי להוביל בסופו של דבר לפגיעה במערכות שלמות בגופנו ואף למחלות קשות כגון סרטן או אלצהיימר.

נוגדי החמצון מסייעים לגבור על התופעה ומספקים אלקטרונים למולקולות הנדרשות ומשיבים את הסדר על כנו בגופנו.

כל עוד קיים מאזן בין כמות הרדיקלים החופשיים ובין נוגדי החמצון בגופנו, אנו יכולים ליהנות מחיים ארוכים, בריאים וחזקים.

מחקרים אף מעידים כי אכילה מרובה של שום שחור, מסייעת למנוע הצטברות של רדיקלים חופשיים, שמובילה פעמים רבות לסרטן המעיים.

זאת ועוד, ניכר כי נוגדי החמצון מסייעים להקל על התפתחות והתפשטות של לוקמיה, כתוצאה מדאגה עקבית לפעילות של מחזור הדם שלנו.

תורם לבריאות הלב ומערכת כלי הדם שלנו

נוגדי החמצון הרבים, לצד הגופרית והאליצין, מסייעים לשמור על מחזור הדם שלנו חזק ונקי ממזיקים.

הגופרית והאליצין הן שתיהן תרכובות דומיננטיות בשום בכלל ואף בשום השחור, אשר תפקידן הוא לסייע ולחזק את המערך החיסוני שלנו ולטהר את מחזור הדם שלנו מפולשים ומזיקים. הן אף מסייעות להפחית דלקתיות-יתר בגופנו.

נוגדי החמצון מייעלים את התהליכים השונים, המתרחשים במחזור הדם שלנו: הם מייעלים את תהליכי הפירוק והטיהור של סוכרים ושומנים לא בריאים, מסייעים להפחית את רמות הדלקתיות במחזור הדם שלנו, מסייעים להרחיב את כלי הדם שלנו, מייעלים תהליכי קרישה ומחזקים את שריר הלב שלנו.

ישנם מספרים מחקרים המאמתים כי אכילה מרובה של שום מסייעת להקל על מחלות לב וכלי דם ויותר מכך – להפחית סיכון להיווצרות של מחלות לב וכלי דם וסוכרת בגופנו מלכתחילה.

אילוסטרציה - מערכת הלב ביד של אישהשומר על מערכת העצבים שלנו מכל משמר

נוגדי החמצון הרבים שמכיל השום השחור מסייעים למנוע מצבים של דלקתיות-יתר בגופנו ובעיקר במוחנו – נוגדי החמצון המצויים בשום השחור עוברים בהצטיינות את מחסום הדם-מוח ועל ידי כך, מצליחים למנוע ולהקל על דלקתיות או חולי באזור המוח שלנו.

במילים אחרות, במידה ומערכת העצבים שלנו חווה דלקתיות-יתר או סובלת מפולש מסוים, נוגדי החמצון של השום השחור מטפלים בבעיה במהירות ובאיכות.

בנוסף, הם מסייעים לייעל שפע תהליכים בגופנו ועל ידי כך, מקלים על העבודה העיקרית של המוח; לתווך בין הפעילויות השונות והמערכות השונות בגופנו, כדי לשמור על מאזן תקין וקבוע.

הפעולות הרבות הללו מסייעות להעצים את החדות הקוגניטיבית שלנו, לייעל את יכולות עיבוד המידע, שליפת המידע והזיכרון שלנו.

אף ניכר כי בזכות ההתמודדות היעילה שלהם עם תופעת הרדיקלים החופשיים, נוגדי החמצון אף מסייעים למנוע היווצרות של מחלות במערכת העצבים כגון דמנציה או אלצהיימר. השום השחור אף מכיל הרבה גלוטומט – החלבון שמרכיב את הגלוטמין – המוליך העצבי הנפוץ ביותר במוחנו, שאחראי לעוררות שלנו ומאפשר לנו לשמור על מיקוד, ערנות ותגובה מהירה.

ככל שנהנה מיותר גלוטומט, כך למוחנו יהיה פשוט יותר לתפקד ביומיום.

ככל שמוחנו יימנע מעבודה קשה, מיותרת או חולי, כך נוכל לשמר על החדות הקוגניטיבית שלנו גם לאורך השנים.

השום השחור ייחודי ובעל איכויות בריאותיות רבות, שכדאי לנו לשלב ביום-יום, כדי לשמור על בריאותנו גם לעת זקנה.

לעיתים מעט יקר לקנות שום שחור מוכן, אך כדאי לנו לזכור שכדי להכין אותו בעצמנו, כל שעלינו לעשות הוא לחמם את השום במשך שלושה שבועות-חודש בסיר אורז. מדובר במעט עבודה, שמשתלמת מאוד מבחינה בריאותית בעתיד.

מחקר על הגנה על מערכת העצבים | מחקר מקל על מחלות לב | מחקר על המנגנון של השום השחור כנוגד חמצון | מחקר על תרומה לשיפור מצב של סוכרת, תופעות מטבוליות וקורונריות | מחקר הערך בוויקיפדיה | מחקר להקלה על מחלות לב והצטברויות של שומנים בכלי דם | מחקר לניתוח מלא על התרומות של השום השחור, הייצור שלו והשימוש | מחקר על שום שחור מסייע לסוכרת | שמחקר לשום שחור שיותר בריא משום רגיל | מחקר על שום שחור והשפעתו על מטבוליזם של שומנים בעיקר על עכברים (כדי לקבוע אם הוא מסייע לירידה במשקל)

תגיות:
X
הבית שלך לחיים בריאים יותר