מחקרים מוכיחים, שמיצוי שום שחור מסייע מאוד לחיזוק המערכת החיסונית ומעכב התפתחות תאים סרטניים, והוא גם אנטי-דלקתי, אנטי-בקטריאלי ואנטי-ויראלי. לכן חשוב מאוד ליטול תוסף שום שחור מדי יום. אבל מה זה בכלל שום שחור? הכל בכתבה הבאה

בואו נעשה סדר. יש תוסף שום לבן ויש תוסף שום שחור. ישנן סגולות שמשותפות לשניהם, אך שיטת הייצור של כל אחד מהם שונה. וזה מה שעושה את ההבדל בין הסגולות הרפואיות של השום הלבן לאלה של השום השחור.

את שני סוגי השום אנחנו לא צורכים בכמות מספקת ויומיומית. כמות השום הלבן שאנחנו שמים באוכל קטנה מדי, וכשאנו מבשלים אותו, נהרסים רוב המרכיבים הפעילים שמקנים לו את סגולותיו הרפואיות.

את השום השחור איננו צורכים כלל בתפריט היומי. לכן מומלץ מאוד לקחת תוסף שום לבן או תוסף שום שחור. כל אחד מהם מסייע לגוף בצורה אחרת, אז זה תלוי בבעיות הרפואיות בהן אנו רוצים לטפל.

גם השום הלבן וגם השום השחור מכילים את החומרים הפעילים אליצין ואליקסין, שמסייעים לגוף להילחם בנגיפים, וירוסים חיידקים וטפילים. אך לעומת השום הלבן, השום השחור מכיל אחוז גבוה יותר של אליצין ואליקסין וגם - סלניום, ארגינין, גופרית וערכים תזונתיים חיוניים נוספים.

השום הלבן מסייע באיזון השומנים בדם ומפחית את הסיכוי לקרישיות יתר, לחץ דם גבוה, מחלות לב וכלי דם. השום השחור מיוצר בתהליך אחר, ולכן יש לו סגולות רפואיות אחרות.

להנחת ענק על תוסף שום שחור מומלץ לחצו כאן >>


על טעם ועל ריח

טעמו של השום השחור מתקתק ועדין יותר מטעמו של השום הלבן. כשמדובר בתוספים - תהליך הייצור המיוחד של שני תוספי השום, הלבן והשחור, מנטרל את  הריח. משום כך, נטילת תוספים אלה לא תגרום לכם לריח שום מהפה או מהגוף. אז אין לכם כל סיבה לדאוג כשאתם מתקרבים לאנשים אחרים.

שום שחור מותסס – מה זה אומר בעצם?

שום שחור הוא בעצם שום לבן שעבר אפייה ארוכה של כחודש, והתססה בתנאים מוקפדים של חום ולחות. לכן הוא נקרא שום שחור מותסס, ובאנגלית Aged Black Garlic. תהליך ההתססה הזה משמר ואף מעצים את סגולות הריפוי של השום השחור.

למבצע מיוחד על שום שחור איכותי לחצו כאן >>

Black aged garlic2

הוכח מחקרית כמסייע לפעילותן התקינה של מערכות רבות בגוף

השום השחור מגיע אלינו מהמזרח הרחוק, שם משתמשים בו בעיקר לטיפול בכל מצבי גודש במערכת הנשימה, דלקות, שיעולים וכולי. תוסף שום שחור מותסס מסייע לחיזוק המערכת החיסונית ומחזק את קווי ההגנה של הגוף בפני נגיפים, והוא אנטי-דלקתי, אנטי-בקטריאלי ואנטי-ויראלי.

תוסף שום שחור מותסס מכיל ריכוז גבוה מאוד של נוגדי חמצון ששומרים על בריאותנו. בתהליך ההתססה נוצרים בו חומרים חדשים, שמאזנים את רמות הסוכר בגוף ומסייעים לו להפיק אנרגיה. תכונות אלה תורמות מאוד גם לאנשים שעושים פעילות גופנית, וגם לאלה הנמצאים בתהליכי החלמה שזקוקים לרמות אנרגיה גבוהות יותר.

מחקרים הוכיחו שמיצוי שום שחור הוא אנטי סרטני, וביכולתו לעכב גדילה של תאי סרטן במערכת העיכול העליונה. עוד הוכח מחקרית, שמיצוי שום שחור יעיל מסייע לעיכוב התפתחותם של תאי סרטן המעי הגס.

עוד הוכח במחקרים, שתמצית שום שחור מזרזת ירידה במשקל, ושהוא מסייע בהגנה על הלב ומזרז החלמה ושיקום לאחר התקפי לב. בנוסף, נוגדי החמצון במיצוי שום שחור הוכחו מחקרית כמגנים על הגוף במצבי עודף משקל וסוכרת.

מחקר אחר הוכיח, שתמצית שום שחור יעילה לאיזון רמות שומנים בדם ולהורדת רמות טריגליצרידים ו-LDL. ובמחקר שנערך על חולי לוקמיה הוכח, שלמיצוי שום יש השפעה מעכבת על התאים החולים.

מיצוי שום שחור מכיל נוגדי חמצון חזקים, שמאפשרים לו להתגבר על תופעת הרדיקלים החופשיים, הנוצרים בגוף כתוצאה מעישון, שתיית אלכוהול, הזנחה גופנית, חשיפה לקרינה וזיהום אוויר.


בנוסף, מיצוי שום שחור מסייע בדילול הדם ויש לו השפעה שנוגדת קרישת יתר, והוא גם מקל על עצירות ומסייע בהגנה על רקמת הכבד.

להנחה מיוחדת על השום השחור שכבש את העולם לחצו כאן >>


שום שחור מותסס - התוספת שתופסת

כאמור, אנחנו לא צורכים שום שחור בצורה יומיומית בכמות מספקת, אם בכלל. על כן מומלץ מאוד לקחת מדי יום תוסף שום שחור מותסס. ההמלצה היא ליטול תוסף בכמוסות, שכל אחת מהן מכילה 500 מ"ג מיצוי שום שחור מותסס - הכמות הגבוהה ביותר של מיצוי שקיימת בשוק.

עוד מומלץ, ליטול תוסף שום שחור מותסס שמיוצר בשיטת הייצור הפטנטית ®+ABG10, המבטיחה שיהיו בו את כל המרכיבים הפעילים, ושיעילותם תהיה מקסימלית.

מהי שיטת הייצור הייחודית ®+ABG10?

חלק מתוספי השום השחור מיוצרים בחימום ארוך בלבד, ואז השום מאבד את נוגדי החמצון החזקים שבו. שיטת הייצור ®+ABG10 היא תהליך ייחודי שמוגן בפטנט בינלאומי. בשיטת הייצור המיוחדת ®+ABG10, השום השחור עובר התססה בתנאים שמעצימים את נוגדי החמצון שבו.

כמה כמוסות שום שחור מותסס כדאי לקחת?

הצריכה המומלצת של תוסף שום שחור מותסס היא 1 כמוסה ליום - למצבי תחזוקה של הגוף כמו שמירה על איזון השומנים בדם, העלאת רמת נוגדי החמצון ותמיכה שוטפת בבריאות.
בתקופות בהן אנו חשופים יותר לתחלואה, וגם לאנשים שסובלים ממחלות לב, כלי דם, סוכרת, עודף משקל או מחלות אונקולוגיות, מומלץ לצרוך 1 כמוסה 3 פעמים ביום.

למבצע מיוחד על שום שחור מומלץ לחצו כאן >>

____________________________________________________________________

עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית טבע בריא לנטורופתיה ורפואה טבעית, ובעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. בנוסף, היא מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם