אייס קפה הוא סוג של משקה מעולם הקפה, שמוגש קר, לרבות עם קוביות קרח ומיי סוכר בצד ("קפה קר") או כתערובת המדמה ברד.

מקורו של כמה קלוריות יש באייס קפה הוא ככל הנראה ממדינת אלג'יריה, באזור שנת 1840. למשקה קראו בזמנו מזאגראן (Mazagran) והוא הוכן באמצעות סירופ קפה ומים קרים. הגרסה הזו דומה יותר לגרסת הקפה הקר שכולנו מכירים.

באזור המאה ה- 19 החלו לייצר את כמה קלוריות יש באייס קפה בצורת ברד, כמו שאנו יכולים למצוא כיום כמעט בכל בית-קפה או קיוסק.


קלוריות של מיני אייס קפה


כמה קלוריות יש באייס קפה ממכונה בתצורת ברד, לרוב יעמוד על 500 קלוריות לכוס של 500 מ"ל בממוצע. מדובר במשקה מאוד לא בריא: כמה קלוריות יש באייס קפה ממכונה משפיע לבריאותנו רק לרעה: הוא מכיל כמויות רבות של סוכרים פשוטים, מרגרינה, חומרי טעם לא ידועים, מייצבים ומעט מאוד קפה או חלב אמתיים. רוב כמה קלוריות יש באייס קפה ממכונה מכילים בעיקר אבקות של חלב ורכיבים שמדמים את טעם הקפה, לכן כדאי לנו להימנע מהם ככל האפשר.

לעומתו, הקפה הקר הרבה יותר בריא: 500 מ"ל של כמה קלוריות יש באייס קפה בגרסה המקורית, משתוות ל- 100 קלוריות בממוצע בלבד. כמובן שכאן הערך הקלורי עשוי להשתנות, בהתאם לדרישות שלנו: אם נבחר בחלב 3% שומן, אם נוסיף לו הרבה מיי סוכר, אם נבקש מנה כפולה של אספרסו, הערך הקלורי יעלה בהתאם.
קפה קר אף מכיל מעט חלבונים, מעט סידן ומעט סוכרים מלאים יותר, שפחות מזיקים לבריאותנו.

ועם זאת, מומלץ לכולנו לנסות לשתות פחות ופחות קפה באופן כללי; מעל 3 כוסות ביום עשויות לסכן את בריאותנו משמעותית. צעד מצוין לכיוון הבריא הוא פשוט להפחית בהדרגה את כמות הסוכר שאנו מוסיפים לקפה שלנו. הגוף שלנו רק יודה לנו.