הפיצה היא מאפה ממקור איטלקי העשוי מבצק שמרים ומכיל גבינת מוצרלה, עלי בזיליקום ולעיתים גם אורגנו. בדרך-כלל, הרוטב שלו יהיה עשוי מעגבניות, אך קיימים סוגים שונים של פיצה (פיצה ביאנקה) שיכולים להכיל רטבים שונים, כגון רוטב פסטו רוטב שום או רוטב שמנת.

לתוספי תזונה לדיאטה והרזיה לחצו כאן >>

מה מקור המילה "פיצה" וערכה הקלורי?

התיעוד הוודאי הראשוני למילה "פיצה" מוכר מהשפה הלטינית, בה הוא מתאר "לחם שטוח". משמעה של המילה "פיצה" באיטלקית כיום הוא "עוגה" או "פשטידה".

כמה קלוריות יש במשולש פיצה – ההיסטוריה של הפיצה:

כמה קלוריות יש במשולש פיצה החלה את דרכה בימי הביניים, כמאכל איטלקי מסורתי. הגרסה הראשונית לא כללה עגבניות כלל: העגבניות נתגלו לראשונה רק במאה ה- 16 ואנשים חששו כי הן מאכל מורעל. עם זאת, עניים מרודים באזור נאפולי, איטליה, היו משתמשים בעגבניות למאכל בלית ברירה ועם הזמן, החלו לשלב את העגבניות גם במאפי הפיצה. עם הזמן, הניסוי הפך למנהג.

הפיצה המסורתית שאנו מכירים כיום, פיצה מרגריטה, מוכרת לנו בזכות מלכת איטליה במאה ה- 19, מרגריטה מסבויה. כאשר היא שהתה בנאפולי, היא הזמינה אופה מוכשר שיאפה עבורה פיצות מיוחדות, כאשר החביבה עליה ביותר, הייתה הפיצה שאנו מכירים כיום – פיצה מרגריטה.

עם השנים, מהגרים איטלקיים הביאו עמם את המתכון לארצות הברית, שם כמה קלוריות יש במשולש פיצה הפכה למזון מהיר ופופולרי של ממש, אשר כיום מוכר בכל העולם.

זוג אוכל פיצה

כמה קלוריות יש במשולש פיצה

כאשר אנו שואלים את עצמנו כמה קלוריות יש במשולש פיצה, כדאי לנו לתהות באיזו פיצה מדובר: כיום קיימים סוגים רבים של פיצות, עם אינספור תוספות, מרקמים וטעמים. לכן, קשה לקבוע את הערך המדויק של משולש הפיצה שלנו, אלא אם כן נפרק אותו לגורמים.

הערך הקלורי הממוצע של פיצה עומד על 300 קלוריות, כאשר הערך עשוי להשתנות מ- 200 קלוריות ועד ל- 800 קלוריות.

להמלצות על תוספי תזונה לדיאטה ולהרזיה לחצו כאן >>