נקניק, מאכל עשוי בשר טחון מתובלן, הארוז במעי של בעל חיים או חומר סינטטי. נקניק עשוי להיות תוספת נהדרת בכריך מורכב או אפילו תוספת על פיצה. נקניק הוא מאכל נפוץ בכל העולם ורבים נהנים מטעמו, אך ממה עשוי נקניק? כמה קלוריות יש בנקניק? וכמה סוגי נקניקים קיימים?


נקניק – הכנה


הנקניק מורכב מחלקים בבעלי החיים שאינם נעימים למראה, אך אכילים ומזינים (כגון: דם, שומן ואיברי פנימיים). החלקים נטחנים היטב ומוסיפים להם תבלינים וכך הם מועבדים לצורת אכילה נעימה יותר לעין. נקניק מהווה דרך שימור, כאשר אין אפשרות לאכול את הבשר בצורה מידית. כמה קלוריות יש בנקניק?


נקניק – היסטוריה


זמן המצאתו המשוער של הנקניק הוא באלף השלישי לפנה"ס. נקניק הדם הוזכר באודיסאה ע"י המשורר היווני הומרוס ואפילו נכתבה קומדיה בשם "הנקניק" ע"י אפירמוס, הוכחה שהנקניק היה פופולארי במיוחד בקרב הרומאים והיוונים הקדומים. כמה קלוריות יש בנקניק?


נקניק – סוגים


ישנם סוגים רבים של נקניקים, במגוון גדלים וצבעים. נתמקד בשני הסוגים הנפוצים ביותר בארץ, אשר כולנו מכירים: נקניק הסלמי והקבנוס.
כמה קלוריות יש בנקניק קבנוס: קבנוס קלאסי של חברת יחיעם (במשקל 100 גרם), מכיל: 18 גרם חלבון, 6 גרם פחמימות, 30 גרם שומנים (מתוכם 10 גרם שומן רווי), 75 מ"ג כולסטרול ו- 1,200 מ"ג נתרן. כמה קלוריות יש בנקניק קבנוס (במשקל 100 גרם): 366 קלוריות.
כמה קלוריות יש בנקניק סלמי: סלמי מעושן של חברת זוגלובק (במשקל 100 גרם), מכיל: 14 גרם חלבון, 4 גרם פחמימות, 20 גרם שומנים, 65 מ"ג כולסטרול ו- 700 מ"ג נתרן. כמה קלוריות יש בנקניק סלמי (במשקל 100 גרם): 252 קלוריות.