העגבנייה היא פרי אדמדם, בעל טעם מתוק, חמצמץ וייחודי. קיימים זנים רבים של עגבניות במיני צבעים כגון אדומות, צהובות, כתומות, אדומות-ירקרקות ואפילו סגולות.

כמה קלוריות יש בעגבנייה מוגדרות מבחינה בוטנית כפרי, משום שהן מכילות זרעים. מבחינת היהדות, כמה קלוריות יש בעגבנייה מוגדרת כפרי, משום שירק ביהדות הוא צמח שניתן לאכול את עליו. לעומת זאת, מבחינה קולינרית, כמה קלוריות יש בעגבנייה מוכרת כירק לכל דבר, בשל הדמיון בין השילוב שלה במאכלים ותבשילים רבים, בדומה לירקות (רוב הפירות נאכלים טריים, ללא בישול כלל).


כמה קלוריות יש בסוגים שונים של עגבניות


כמה קלוריות יש בעגבנייה ממוצעת מכילה כ- 18 קלוריות בלבד, על כל 100.

כמה קלוריות יש בעגבניית שרי מכילה כ- 18 קלוריות בלבד, בממוצע, על כל 100.

כמה קלוריות יש בעגבנייה ליקופן מכילה כ- 26 קלוריות בלבד, בממוצע, על כל 100.


היתרון הבריאותי של העגבנייה


כמה קלוריות יש בעגבנייה היא הפרי הפופולרי ביותר בארצנו. מבחינה בריאותית, כמה קלוריות יש בעגבנייה מכילה נוגדי חמצון חזקים – המסייעים לייעל שפע תהליכים בגופנו ולגונן עלינו מפני מחלות ותופעות שונות.

כמה קלוריות יש בעגבנייה מכילה נוגד חמצון נדיר יחסית: ה- ליקופן. מדובר בנוגד חמצון חזק מאוד, אשר אף מהווה קרטנואיד (נגזרת צמחית של ויטמין A) המונע את סרטן הערמונית, אוסטיאופורוזיס, מגן על עורנו מפני קרני השמש, מאט את תהליך ההזדקנות, ומחיש ממיטתנו מחלות לב וסוכרת.

בשל היותו נוגד חמצון כה עוצמתי, הוא אף מנקה את גופנו ביעילות מרדיקלים חופשיים ועל ידי כך, מקל את פעילות המערכת החיסונית, משמר את הפעילות התקינה של גופנו ומונע פגיעה בתאים או באיברים בגופנו.

בנוסף, העגבנייה עשירה בוויטמין A, ויטמינים מקבוצת B, ויטמין C ואשלגן.