כמה קלוריות יש בקשיו? אגוז הקשיו, הוא אגוז פופולארי וקרוב משפחה של אגוז הפיסטוק. ניתן להוסיף למגוון מאכלים את אגוז הקשיו: סלטים, מאפים ואפילו לתבשילי בשר. לקשיו יתרונות רבים המפורטים לפנינו וערכים תזונתיים גבוהים. כמה קלוריות יש בקשיו? מהם יתרונות הקשיו והאם הוא רעיל בכמויות גדולות? מיד נגלה. כמה קלוריות יש בקשיו?


תהליך עיבוד ורעילות


כמה קלוריות יש בקשיו? הקשיו מופיע בשוק, בשתי צורות: טבעי או קלוי. אך גם הקשיו הנמכר כטבעי ולא מעובד, עובר תהליך חימום וקילוף לפני שיווקו. אגוז הקשיו הטרי, אשר נקטף מעל תפוח הקשיו, מכיל קליפה כפולה הרוויה שרף. השרף מכיל חומר רעיל, אשר עלול לגרום לגירוי במגע עם עור או להרעלה בתגובה לבליעה. כל אגוז קשיו, חייב לעבור עיבוד וטיפול מסוים על מנת להסיר את קליפתו ולהיפטר מהשרף הרעיל: לרוב הקליפה מוסרת בחימום עז, ע"י אידוי או טיגון, והזרע מחולץ, מנוקה ונבדק פרטנית. טיפול זה יקר יחסית לשאר האגוזים וזו הסיבה שאגוז הקשיו הוא אגוז יקר יחסית. כמה קלוריות יש בקשיו?


יתרונות הקשיו


כמה קלוריות יש בקשיו? מלבד טעמו הנפלא, לקשיו מספר יתרונות:
• מסייע במניעת סרטן- אגוז הקשיו מכיל סוג של פלבונול, אשר עוצר את חלוקתם של תאים סרטניים.
• מחזק את מבנה העצמות- הקשיו עשיר במיוחד במגנזיום, אשר בנוסף הסידן, חשוב לבריאות העצם. רוב המגנזיום בגופנו, מרוכז בעצמות והנחושת הנמצאת בקשיו, מסייעת לגמישות העצמות והמפרקים.
• תורם לבריאות השיער- הקשיו עשיר במינרל נחושת, אשר משמש רכיב חשוב באנזימים המסייעים לשיער לקבל את צבעו, ללא הנחושת בקשיו, שיערנו יהיה חסר אנזימים ובריאותו תרד.
כמה קלוריות יש בקשיו (100 גרם): 553 קלוריות.