כמה קלוריות יש בשווארמה? מאכל בשרי מזרח-תיכוני זה, הוא ממאפייני התרבות הישראלית, אף על פי שהשווארמה לא הומצאה בישראל אלא בטורקיה. השווארמה נחשבת למאכל רחוב ישראלי וניתן למצוא אותה במסעדות ודוחני שווארמה (או "שווארמיות"). כמה קלוריות יש בשווארמה? מה ערכיה התזונתיים?


שווארמה


כמה קלוריות יש בשווארמה? שווארמה עשויה להופיע במגוון סוגי בשר: עוף, הודו, כבש ובקר. ביוון אף משתמשים בחזיר בחלק מן השווארמה.
תהליך השווארמה כולל: שיפוד נתחי הבשר הנבחר על שיפוד ברזל ארוך ועבה, אשר בחלקו העליון נהוג למקם חתיכות שומן מן החי. את הבשר מתבלים בדרך כלל בכורכום, הל, אגוז מוסקט וכמון. את שיפוד הבשר והשומן מעמידים במאונך קרוב למקור חום, כגון: לוחות גריל גז, מדפי פחמים או גריל חשמל והשיפוד מסתובב באיטיות. הבשר נצלה בצורה אחידה ויסודית, כתוצאה מהסיבוב האיטי והשומן אשר בראש השיפוד, נמס וזולג במורד הבשר, נספג בו, מעשיר את טעמו ומונע את התייבשותו. כמה קלוריות יש בשווארמה?


ערך תזונתי וקלוריות


התשובה לשאלה: כמה קלוריות יש בשווארמה? תלויה בצורת הגשת השווארמה ובסוג הבשר כמובן.
שווארמה המוגשת בלאפה עם סלט, טחינה, חומוס וצ'יפס, היא דרך מאוד נפוצה לאכול שווארמה. מנה כזו עשויה להכיל כ- 1,500 קלוריות.
דרך נוספת ולא פחות נפוצה לאכול שווארמה, היא שווארמה המוגשת בפיתה עם סלט, טחינה, חומוס וצ'יפס. כמה קלוריות יש בשווארמה בפיתה? בערך 900 קלוריות.
צורת האכילה אשר כוללת הכי מעט קלוריות, היא: אכילת השווארמה על צלחת עם סלטים טריים. זוהי גם הדרך הבריאה ביותר ליהנות משווארמה, בזכות הסלטים הטריים, ערכיה של המנה עולים וכמות הקלוריות שלה יורדת בלי פיתה או לאפה. כמה קלוריות יש בשווארמה המוגשת בצלחת? 350 קלוריות.