השקד הוא אגוז טעים וייחודי, המשתייך למשפחת הוורדיים, אליה שייך גם האפרסק. זהו אגוז שמוכר לאדם מזה אלפי שנים, שמקורו ככל הנראה מאזור הים התיכון ואסיה המערבית.

כמה קלוריות יש בשקד מכיל כ- 575 קלוריות ל- 100 גרם לפני קלייה. כל יחידה של כמה קלוריות יש בשקד מכילה כ- 6 קלוריות בממוצע.

כמה קלוריות יש בשקד קלויים מכילים כ- 597 קלוריות ל- 100 גרם. יחידה של כמה קלוריות יש בשקד מכילה כ- 6.2 קלוריות בממוצע. לצד העלייה הקלורית, כמה קלוריות יש בשקד מאבד מערכו התזונתי החיוני.


הבריאות שטמונה באגוז הייחודי


כמה קלוריות יש בשקד שאינו קלוי ואינו מבושל הוא בריא מאוד מאינספור בחינות: ראשית, כמה קלוריות יש בשקד מכיל כמויות יפות של סידן, זרחן, אשלגן ומגנזיום, המסייעים בתהליכי העיכול והניקוי של גופנו, מייעלים את האצת מחזור הדם שלנו ודואגים לחזק את השרירים והעצמות שלנו.

בנוסף, כמה קלוריות יש בשקד מכיל ויטמינים רבים כגון ויטמינים מקבוצת B, סיבים תזונתיים וויטמין E, המסייעים להתמודד עם בעית הרדיקלים החופשיים ואף לייעל את תהליכי התקשורת בין המוח, המוליכים העצביים ושארית מערכות גופנו.

כמו רוב מיני האגוזים, כמה קלוריות יש בשקד אף מכיל חומצות שומן בריאות כגון אומגה 9 ואומגה 6, להן אנו זקוקים כדי לבנות ולבקר גורמים שונים במוחנו, לייעל את הפעילות של המערכת החיסונית שלנו, לסייע בתהליכי העיכול השונים, ייצור הורמונים ובניית התא. יש לציין כי אין להפריז באכילה מרובה של אומגה 6, משום שהיא כבר מצויה ברוב המזונות של התרבות המערבית (ביצים, גרעינים שחורים, ביצים, שומשום וטחינה, חיטה לבנה, שמן קנולה ועוד) ולכן, רוב האוכלוסייה סובלת מעודף של חומצת השומן הספציפית הזו.