הטכנולוגיה הליפוזומלית נחשבת לטובה ביותר ככל שזה נוגע לוויטמינים ומינרלים, בגלל הזמינות הביולוגית הגבוהה שלהם. אך רק לאחרונה נמצאה דרך ליהנות מהספיגה המשופרת שהיא מאפשרת, באמצעים יציבים ובטוחים לאורך זמן. הכירו את הדור החדש של התוספים הליפוזומליים

הטכנולוגיה הליפוזומלית היא חלק מתחום הננו-רפואה, שהתפתח מאוד בשנים האחרונות. ליפוזום הוא כדור שומני זעיר, בעל מבנה שמחקה את קרומי התאים השומניים בגוף, והוא בעל עמידות גבוהה מאוד לחומצות שנמצאות בקיבה. באמצעות המבנה הכדורי והחלול של הליפוזום ניתן להעביר מולקולות של ויטמינים ומינרלים ישירות לתאים, מבלי שהן יתפרקו קודם לכן בחומציות הקיבה.

למה חשוב שהוויטמינים שלך יהיו ליפוזומליים?

כשמדובר בוויטמינים רגילים, החומרים הפעילים עוברים דרך מערכת העיכול וחלק מהם מתפרק כבר בקיבה. לכן הם מאבדים חלק ניכר מהיתרונות הבריאותיים שלהם עוד לפני שהם מגיעים לתאי הגוף.
הטכנולוגיה הליפוזומלית מונעת את הפירוק המוקדם של החומרים הפעילים שבוויטמינים, ומייעלת את הספיגה שלהם בתאים ובמערכות הגוף.

הוויטמינים הליפוזומליים חודרים ישירות לתאים - מה שגורם לעלייה דרמטית בריכוז שלהם בדם ולשיפור משמעותי בתהליך הספיגה שלהם בגוף, וממקסם את היתרונות הבריאותיים שלהם בעשרות אחוזים.

לוויטמינים ליפוזומליים מומלצים לחצו כאן >>

מהם החסרונות של ויטמינים ליפוזומליים?

בעבר, הוויטמינים הליפוזומליים היו בנוזל על בסיס מים בלבד, ולכן עם כל היתרונות הגדולים של הטכנולוגיה האדירה הזו הם היו לא יציבים. עקב הנטייה הגבוהה להתחמצנות הם היו מתקלקלים מהר ומאבדים הרבה מיעילותם.

ואולם, באמצעים הטכנולוגיים הקיימים היום ניתן ליישם את הטכנולוגיה הליפוזומלית על הוויטמינים בצורת אבקה, וכך לשמור על יציבותם ויעילותם לאורך זמן.

מהי הזמינות הביולוגית של ויטמינים ליפוזומליים?

הזמינות הביולוגית של ויטמין היא בעצם היחס באחוזים בין כמות החומר הפעיל שאנו צורכים לבין הכמות שלו שמגיעה למחזור הדם. ככל שהזמינות הביולוגית של ויטמין מסוים גדולה יותר, יעילותו בגוף גדולה יותר.

כשנוטלים ויטמין דרך הפה הזמינות הביולוגית שלו תהיה תמיד נמוכה מ-100%, כי חלק ממנו נספג במערכת העיכול ומתפרק בה עוד לפני שהוא מגיע למחזור הדם. אז השאלה הנשאלת היא – איזה חלק ממנו מתפרק ואיזה חלק ממנו באמת מגיע למחזור הדם.

המחקרים מראים שהמעטפת הליפוזומלית מגדילה בעשרות אחוזים את זמינותם הביולוגית של הוויטמינים, על ידי כך שהיא מונעת מהם להתפרק במערכת העיכול. משום כך, ויטמינים המיוצרים בטכנולוגיה הליפוזומלית נמצאו יעילים הרבה יותר מוויטמינים רגילים.

להזמנת ויטמינים ליפוזומליים מומלצים לחצו כאן >>

ויטמינים ליפוזומליים נספגים טוב יותר בהשוואה לוויטמינים רגילים | טבע בריא


האם כל הוויטמינים צריכים להיות ליפוזומליים?

במחקרים בהם נבדקה רמת הוויטמינים בדם וקצב ההתפרקות שלהם בגוף, נמצא שקיימים ויטמינים ומינרלים ספציפיים שעדיף לצרוך אותם בטכנולוגיה ליפוזומלית:

 

 

לוויטמינים הליפוזומליים הנמכרים ביותר לחצו כאן >> 


 מאיה בן שושן משמשת בשנים האחרונות ככתבת בריאות במגזין טבע בריא. היא בעלת תואר שני בתקשורת מאוניברסיטת תל אביב, עם ניסיון רב שנים ככותבת, עורכת ויוצרת תוכן לדיגיטל ולטלוויזיה בתחומי הבריאות, ה-wellness והלייף סטייל.