עור בריא, חזק וקורן, מתחיל מתזונה נכונה

מויטמינים ומינרלים ועד לחומצות שומן, גלי את המזונות הבריאים ביותר עבור העור שלך.

נשים רבות נוטות להסתמך על קוסמטיקה, בכל הקשור לבריאות ומראה העור שלהן. אך כשם שלא ניתן להסתמך על פתרונות חיצוניים לכל איבר אחר בגוף שלנו, כך גם לא נוכל להסתמך עליהם, בכל הקשור לאיבר הגדול ביותר בגוף האדם העור שלנו.
תזונה נכונה, ובייחוד תזונה בריאה לעור הפנים והגוף, היא הדרך הטובה והנכונה ביותר לשמור על בריאות עורך, ולקבלת תוצאות לא רק לטווח קצר, כפי שקורה עם מוצרים קוסמטיים למיניהם, אלא לטווח הארוך. להלן רשימה של מזונות מומלצים במיוחד למראה עור בריא, צעיר וקורן.

4 המזונות והוויטמינים המומלצים לעור

ויטמין A ירקות כתומים

ויטמין A הוא ויטמין חיוני לגוף האדם בכלל ולעור שלנו בפרט. מבין תפקידיו הרבים של הויטמין, הוא משחק תפקיד קריטי בתהליך ההתמיינות של תאי הדרמיס.
הויטמין מאיץ את התפתחותם של תאים חדשים ומונע מהם מלהתחמצן, מה שהופך אותו גם לנוגד חימצון ראשון במעלה. בנוסף, נמצא כי צריכה יומית של ויטמין A יעילה ביותר גם בטיפול באקנה ובדלקות עור, ובהעלמת כתמי פיגמנטציה.
ירקות כתומים כגון גזר, דלעת, בטטה ודלורית, ופירות כתומים כמו פאפאיה מנגו ומלון כתום, כולם מכילים כמויות גבוהות של בטא קרוטן- חומר אשר ממנו מפיק הגוף שלנו את הויטמין A.

אישה עם תפוזים על הפנים

ויטמין C פירות וירקות בשפע

ויטמין C הוא נוגד חימצון ודלקות רב עוצמה, אבל אולי התפקיד החשוב ביותר שלו בהגנה על העור שלנו, הוא היותו מעודד ייצור קולגן. הקולגן הוא חלבון, אשר בייחד עם האלסטין, אחראי על גמישות וחוזק העור שלנו. בכך הוא מונע היווצרות של קמטים, נזקי יובש ומראה עור רופף ומקומט.
ויטמין C ניתן למצוא בשפע רב של מוצרים מן הצומח אך הריכוזים הגבוהים ביותר של הויטמין, מצויים בפירות הדר, פירות יער, עגבניות ובפאפאיה, כאשר פאפאיה אחת שלמה, מכילה מעל לפי-3 מהכמות היומית המומלצת לאדם של ויטמין C.

אבץ גרעיני דלעת

אבץ הוא מינרל אשר משתתף בהפעלתם של למעלה מ 300 אנזימים בגוף האדם.
הוא חיוני לרוב מערכות הגוף כאשר ביניהן גם מערכת החיסון והמערכת ההורמונלית, כאשר מחסור באבץ עלול להוביל לחסרים משמעותיים בתפקודים של המערכות האלו. העור שלנו מסתמך רבות הן על מערכת החיסון והן על המערכת ההורמונלית, לתיפקודו התקין.
לכן, חוסר איזון בכל אחת מהן, עלול להוביל לשלל בעיות עור החל ממחלות עור כמו אקנה ופסוריאזיס ועד להזדקנות מוקדמת והופעת קמטים. גרעיני דלעת הם מבין המזונות הטבעיים העשירים ביותר באבץ, אך ניתן למצוא אותו גם בקטניות ובמוצרים מחיטה מלאה. אבץ מן החי ניתן למצוא בביצים, בבשר הודו ובבשר בקר.

אומגה 3 דגי ים

אומגה 3 היא קבוצה של חומצות שומן חיוניות, בעלות תפקיד קריטי ברוב מערכות הגוף עם דגש על המערכת החיסונית שלנו והמערכת הלבבית. מבין פועליה הרבים, האומגה 3 מונעת דלקות עור, מסייעת בלחימה בדלקות שכבר מתרחשות, ופועלת לייצור תאי דרמיס חדשים.
צריכה יומית של אומגה 3 נמצאה כיעילה במקרים של מחלות עור דלקתיות כמו סבוריאה, פסוריאזיס ואקנה. אומגה 3 בצורתה המיטבית ביותר לגוף האדם, ניתן למצוא בעיקר בדגי ים כמו סלמון, מקרל, סרדינים, דגי חרב ועוד.