כל מתאמן או ספורטאי בתחילת דרכו המעוניין להתחיל בתהליך של בניית מסת שריר, חיטוב, עלייה או ירידה במשקל, נתקל בשני תוספי תזונה מומלצים לצריכה כחלק בלתי נפרד מתכנית האימונים. אבקת חלבון ואבקת גיינר. מה ההבדל בין השניים, מי מהם מתאים למי, מה חשוב לשים לב כאשר בוחרים אותם - על כך בפוסט הבא…

אבקת חלבון לעומת גיינר

אבקת חלבון, הינה פורמולה המכילה כמות גבוהה של חלבון קיימים סוגים שונים של אבקות חלבון ביניהם אבקת חלבון מי גבינה הנספגת בגוף במהירות ובעלת מנגנון ספיגה אחד, תשלובת חלבונים - אבקות חלבון אלו לרוב משלבות בין כמה סוגי חלבונים איכותיים כמו חלבון אלבומין (חלבון הביצה), חלבון מי גבינה, חלבון איזולט, חלבון קזאין ויש גם אבקות חלבון צמחוניות או טבעוניות המבוססות על חלבון סויה, חלבוני קטניות ועוד….

רוב אבקות החלבון ישלבו גם כמות מסוימת של פחמימה במטרה להחזיר לגוף את האנרגיה אותה הוא ניצל בזמן האימון, חומצות אמינו מסוג BCAA ולעתים גם רכיבים נוספים כמו ויטמינים, מינרלים, גלוטמין ועוד… אבקת גיינר לעומת זאת, היא שילוב בין פחמימה לבין חלבון לצד שומנים וההבדל ביניהן הוא דווקא במינון.

בעוד אבקת חלבון מכילה כמות קטנה של קלוריות למנת הגשה, אבקת הגיינר מכילה כמות גבוהה של קלוריות, כלומר כמות גבוהה של פחמימות.

בנוסף לחלבון, אבקות הגיינר מכילות גם פחמימות מסוגים שונים כמו פחמימות פשוטות - עמילנים וסוכרים למתן אנרגיה זמינה ופחמימות מורכבות עשירות בסיבים. גם כאן ניתן למצוא אבקות גיינר המשלבות בין כמה סוגי חלבונים - רמות ספיגה מגוונות לבין אבקות גיינר בהן יש סוג אחד של חלבון.

אבקת חלבון למי זה מתאים?

 1. לספורטאים בתחילת דרכם שרוצים לתמוך בתהליך בניית מסת השריר ולשפר את צריכת החלבון היומית שלהם
 2. לספורטאים באמצע תכנית האימונים שמעוניינים להמשיך בתהליך בניית מסת שריר
 3. לספורטאים שכבר הגיעו למטרה שלהם ומעוניינים לשמר את הקיים
 4. לכל מי שמחפש לגוון בין הארוחות ולהנות ממשקה איכותי המכילים רכיבים המטיבים עם הגוף סביב זמני האימון
 5. למי שרוצה לספק כמות גבוהה של חלבון, אך מבלי להגדיל בצורה משמעותית את כמות הקלוריות, כלומר לשלוט בכמות הפחמימה

כל הציוד לבודיבילדר המתחיל

אבקת גיינר למי זה מתאים?

 1. לספורטאים רזים מאוד בתחילת דרכם שמעוניינים להגדיל את הצריכה הקלורית היומית שלהם בצורה משמעותית ולא מצליחים לעשות זאת רק דרך המזון
 2. לכל מי שרוצה לעלות את משקל גופו ולא מעניין אותו כמה קלוריות הוא צורך - אנשים עם חילוף חומרים מהיר מאוד, אנשים רזים הסובלים מחוסר תיאבון
 3. למי שמדי פעם רוצה לגוון ולהחליף ארוחה רגילה בשייק איכותי וטעים המשלב בין פחמימה לבין חלבון

לסיכום ההבדלים בין גיינר לאבקת חלבון:

 • יחס חלבון פחמימה - בגיינר יש הרבה יותר פחמימות בהשוואה לחלבון
 • קלוריות - למנת הגשה אבקת גיינר לרוב תכיל יותר קלוריות מאשר אבקת חלבון
 • זמן הצריכה - את אבקת החלבון מומלץ לרוב לצרוך אחרי האימון שכן תהליך בניית מסת השריר מתרחש עם חלון ההזדמנויות. את הצריכה של אבקת הגיינר אפשר לשלב לאורך כל היום, כלומר חצי מנת הגשה כשעה עד שעה וחצי לפני האימון וחצי מנת הגשה מיד אחריו, זאת בשל כמות הפחמימות שמספקת לנו אנרגיה זמינה גם לפני האימון ומחזירה את האנרגיה שנוצלה אחרי האימון.

 

לגיינרים הנמכרים ביותר לחצו כאן >>