מחפשים אבקת חלבון טובה?

בכתבה הבאה 10 עובדות חשובות שיסייעו לכם בבחירה מושכלת של אבקת חלבון, לקבלת תוצאות אופטימליות!

1. מחקרים רבים בתחום הספורט מעלים כי העוסקים בפעילות גופנית באופן שגרתי זקוקים לתזונת חלבון גבוהה יותר מאנשים שאינם עוסקים בקביעות בפעילות גופנית.

2. צריכת חלבון יומית במינון של 2 – 1.4 גרמים לכל קילוגרם ממשקל הגוף בטוחה לאנשים שמקפידים על שגרת פעילות גופנית, ויותר מכך – צריכת חלבון קבועה עשויה לשפר את הסתגלות המתאמנים לאימונים.

3. בניגוד למיתוס, צריכת חלבון במינון נכון, המהווה חלק מתזונה מאוזנת ועשירה, איננה מזיקה לתפקוד הכליות או לחילוף החומרים בעצם.

4. אם אתם ספורטאים המעוניינים להשיג תוצאות ולכבוש את יעדי הכושר שהצבתם לעצמכם, לא תוכלו להסתפק בתזונה עשירה בחלבון. למקסום מאמצי הכושר שלכם, יהיה עליכם להשתמש בתוספי חלבון שונים, שאבקות חלבון הן בין הפופולאריים שבהם. כך תוכלו לוודא שגופכם מקבל את כמות החלבון האיכותית והמספקת לה אתם זקוקים. ההמלצה הכלל עולמית היא להשתמש באבקה המשלבת חלבון מי גבינה וחלבון ביצה על מנת לקבל את מקסימום הספיגה בגוף.

5. סוגי החלבון השונים ומידת איכותם הינם בעלי השפעה רבה על ספיגת חומצות האמינו בגוף. השפעת החלבון נמדדת במידת תרומתו להתאוששות מאימונים ו/או בהשפעתו על ההסתגלות לאימונים.

6. תזמון נכון של צריכת תוסף חלבון, כמו אבקה של חלבון, הינו מרכיב חשוב בכל תכנית אימונים, שכן החלבון חיוני להתאוששות מהירה מהאימון, לתפקוד המערכת החיסונית וכן לתחזוקה ולצמיחה של מסת השריר.

7. בנסיבות מסוימות, צריכת חומצות אמינו, כמו חומצות אמינו מסועפות,(BCAAs)  עשויה לשפר את ביצועם של תרגילי האימון השונים. לכן, העדיפו אבקת חלבון שעשירה בחומצות אמינו מסועפות. אבקת חלבון אלפא מכילה במנת הגשה 5.7 גרם של חומצות אמינו מסועפות המסייעות בתהליך ההתאוששות ומסנתזות את החלבונים בגוף שלנו.

8. כאמור, טווח מינון החלבון היומי המומלץ למתאמנים נע בין 1.4-2 גרמים חלבון לכל קילוגרם ממשקל הגוף.

צריכת החלבון המומלצת בהתאם לכך:

למתאמני סיבולת כגון ריצה ואופניים: מומלץ לצרוך את הרמה הנמוכה של הטווח.

למתאמני פעילויות שונות המשולבות בטבע, כמו ריצה למרחקים ארוכים: מומלץ לצרוך את הרמה האמצעית של הטווח.

למתאמני כוח ולמבקשים לעלות במסת השריר: מומלץ לצרוך את הרמה הגבוהה של הטווח

אנשים העוסקים בפעילות גופנית משתמשים  באבקות חלבון. אבקת חלבון נוחה מאוד לשימוש ובמקרים רבים, אבקת חלבון היא גם אופציה חסכונית בהשוואה לשאר תוספי החלבון.

שני סוגי אבקת החלבון הנרכשים ביותר הם מסוג מי גבינה וחלבון ביצה. ההבדלים בתהליך העיכול ובספיגה הקיימים ביניהם מגדירים את אבקת חלבון מי הגבינה כמהירה לעיכול, ואת אבקת חלבון הביצה כאיטית לעיכול. לקבלת השפעה מקיפה על השרירים, מומלץ לצרוך אבקת חלבון שמכילה את שני סוגי החלבון. באופן כזה, תקבלו אספקת חלבון מידית אחרי אימון, כמו גם אספקת חלבון לאורך זמן.


לאבקות החלבון הנמכרות ביותר לחצו כאן>>