בתקופה האחרונה המתח והחרדה הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו, ואם לא נטפל בהם זה יפגע ישירות בבריאות הפיזית שלנו. מחקרים רבים מוכיחים שקיימים תוספי תזונה טבעיים שיעילים בהורדת הסטרס והחזרת המצב הנפשי לרמה תקינה. קריאת חובה!

בתקופה הנוכחית, עוד יותר מתמיד, רמת הלחץ גדולה מאוד, גם אצל אנשים רגועים בדרך כלל.

כשמנגנון הלחץ בגוף מופעל בתדירות גבוהה זה עלול להפוך לבעיה כרונית, לא רק לנפש – אלא גם לגוף. במחקרים נמצא שלחץ ומתח נפשיים גורמים גם למחלות פיזיות, כמו עליית לחץ דם, עליית רמת הסוכר בדםבעיות במערכת העיכול ועוד.

משום כך, חשוב מאוד לצרוך מדי יום את הרכיבים הנכונים, שירגיעו את מערכת העצבים ויזינו את בלוטת יותרת הכיליה (האדרנל), שמפעילה את מנגנון הלחץ בגוף.

במחקרים רבים שנעשו בנושא נמצא כי קיימים תוספי תזונה טבעיים ספציפיים, שמסייעים לגוף להתמודד עם המציאות המלחיצה על ידי הפחתת הלחץ, המתח, והחרדה ואפילו הקלה על דיכאון. הנה העיקריים שבהם.

לפורמולה טבעית להקלה על מתח וחרדה לחצו כאן >>

תמצית ולריאן

ולריאן אדוליס הוא צמח בר המשמש ברפואה המסורתית כבר אלפי שנים להפגת מתחים, הרגעה והקלה על חרדה.
 

בשורה של מחקרים נמצא, שלחומרים הפעילים בתמצית שורש הוולריאן יש השפעה מרגיעה ומפחיתת חרדה, ושהם מאזנים את מערכת העצבים ומשפרים את איכות השינה.

ויטמין B6

ויטמין B6 חיוני לייצורם של מספר מוליכים עצביים בגוף, ביניהם גאבא וסרוטונין, שאחראים למצב הרוח הטוב ולאיכות השינה שלנו.

במחקרים נמצא כי ויטמין B6 מפחית חרדה ומקל על דיכאון.

תמצית זעפרן

זעפרן הוא תבלין המופק מפרח הכרכום התרבותי שמקורו בהודו. במחקרים רבים הזעפרן נמצא יעיל כנוגד חרדה ומקל על מצבי דיכאון.

המחקרים מראים כי אצל נבדקים שקיבלו את תמצית הזעפרן היתה ירידה משמעותית ומובחנת בתופעות הדיכאון והחרדה.


מחקרים נוספים מראים כי השפעתה המרגיעה של תמצית זעפרן משפרת גם את איכות השינה.

השפעה חשובה נוספת של תמצית הזעפרן היא על נשים בתקופת המעבר, לאחר הפסקת המחזור החודשי. לצד הופעת גלי חום נשים בגיל המעבר חוות גם סימפטומים נפשיים כמו דיכאון, לחץ, מתח והפרעות בשינה.

המחקרים מראים שתמצית זעפרן מפחיתה בצורה משמעותית את גלי החום ואת הסימפטומים של הדיכאון אצל נשים בגיל המעבר. משום כך היא נחשבת טיפול יעיל שאין בו התערבות באיזון ההורמונלי.

לפורמולה המכילה זעפרן פטנטי לחצו כאן >>

הבשורה החמה בתחום ההרגעה

את הרכיבים האלה ניתן לצרוך בנפרד, אך הפיתוח המתקדם בתחום הוא פורמולה טבעית לחלוטין המשלבת את שלושת החומרים הפעילים האלה בכמוסה אחת, בכמות אופטימלית, שנקראת נוטרי מוד®.

נוטרי מוד® היא פורמולה פטנטית ייחודית, שפותחה במעבדות נוטרי די במיוחד להפחתת לחץ וחרדה, העלאת מצב הרוח ושיפור השינה. 

הפורמולה של נוטרי מוד טבעית לחלוטין, ומכילה ויטמין B6, מיצוי ולריאן טהור, ותמצית זן מובחר של זעפרן ספרדי (Crocus sativus L.) המופקת בתהליך מיצוי ייחודי ומוגן בפטנט בשם Affron® .

מחקרים שנעשו על Affron® הוכיחו שהוא משפר את מצב הרוח ומפחית בצורה משמעותית סימפטומים של דיכאון וחרדה.

Depression site Desktop
מחקרים קליניים שנעשו על נשים עם תסמונת קדם-וסתית הראו שהזעפרן הפטנטי Affron® מקל על סימפטומים של PMS כמו חרדה, עצבנות, איבוד עשתונות ושינויי מצב רוח.

מחקר שנערך על נשים בראשית גיל המעבר הראה ש- Affron®שיפר מאוד את מצב הרוח שלהם והפחית בעשרות אחוזים את תסמיני הדיכאון והחרדה האופייניים לגיל המעבר.


כמוסות נוטרי מוד מצופות בציפוי פטנטי בשם DRcaps™ המגן מפני התפרקות של החומרים הפעילים בקיבה, ומבטיח את הגעתם לאברי המטרה.

הפורמולה מיוצרת בטכנולוגיית שחרור מושהה, שמאפשר פיזור של החומרים הפעילים בגוף באופן הדרגתי לאורך שעות היממה.

שלושת הרכיבים בפורמולה מאפשרים לשמור על רוגע ושלווה באופן יומיומי ולאורך זמן, מה שמשפר את יכולת ההתמודדות שלנו גם בתקופות של אתגרים משמעותיים כמו אלה שאנו חווים בתקופה האחרונה.

 

לפרטים נוספים על נוטרי מוד לחצו כאן >>


עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית, בעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם.