הוא מתוק, הוא בריא, הוא מספק לגוף אנרגיה זמינה והוא עשיר בסיבים תזונתיים. פרי התמר אמנם באופן יחסי לגודלו עשיר בקלוריות, אך מדובר בפרי דל שומן המספק לגוף אנרגיה זמינה ואף עמוס ביתרונות בריאותיים. ב-100 גרם תמרים מהסוג הפופולארי - מג׳אהול אותו מגדלים בעיקר בדרום הארץ, יש 277 קלוריות. כלומר ב- 2 תמרים בינוניים יש בין 80-100 קלוריות.

לאלה המחפשים תחליף מתוק לשוקולדים, תמר הוא אופציה בריאה, מזינה ומתוקה. כמות הסיבים התזונתיים בתמרים עומדת על 8 גרם סיבים ל-100 גרם. מכיון והתמר נחשב לבעל ערך גליקימי בינוני (קצב הספיגה של הפחמימות לדם) הוא מעניק תחושת שובע נעימה, ומסייע לאזן את כמות הקלוריות שאנו צורכים ביום. בתמר אין אחוזי שומן גבוהים, בשונה מחטיפי אנרגיה וחטיפי שוקולד למיניהם המיוצרים בסוג של הסוואה בריאותית, ולכן הוא איננו תורם לעלייה באחוזי השומן.

לתוספי תזונה מומלצים לדיאטה והרזיה לחצו כאן >>

כנשנוש, כחטיף, לפני או אחרי אימון

רובנו עסוקים מאוד ונמצאים רוב היום מחוץ לבית. אמצו לעצמכם הרגל קבוע ושימו 2-3 תמרים בתיק בכל יום. כך תוכלו ליהנות מנשנוש בריא ומתוק. אם אתם קופצים מהעבודה היישר לחדר הכושר או לשיעור הזומבה, 2 תמרים יספקו לכם אנרגיה זמינה וכוח. כמו כן, צריכה של תמרים על בסיס יומי מסייעת ותומכת במערכת עיכול סדירה, זאת אודות לסיבים התזונתיים המצויים בו. כמות הקלוריות בתמר אמנם יחסית גבוהה, אך אם צורכים אותו במידה ניתן ליהנות מיתרונותיו הרבים. בתמרים יש כמות חיונית של מינרלים ביניהם אשלגן, מגנזיום וסידן המסייעים להתאוששות אפקטיבית של הגוף לאחר פעילות אינטנסיבית ותומכים במערכות השונות בגופנו.

אישה מחזיקה תמרים בקערה

נוגד חמצון, דל בשומן ומספק לגוף פחמימות איכותיות

תמרים מכירים נוגדי חמצון המסייעים למנוע התפתחות של תאים סרטניים בגופנו. התמר מתייבש באופן טבעי על העץ ולכן לא מכיל רכיבים שאינם טבעיים כמו חומרים משמרים לדוגמא. אכילה של תמרים לפני, בזמן או אחרי אימון מסייעת לנו לעלות את קצב ניצול הפחמימות של הגוף. היתרון שבאכילת תמרים לפני אימון הוא שהם אינם מכבידים על הקיבה.

לסיכום, תמרים תורמים לגופנו ומספקים לנו אנרגיה זמינה. הם פתרון נפלא כשמתחשק משהו מתוק ומספקים לנו כמות נדיבה של מינרלים, ויטמינים ונוגדי חמצון. אחוזי השומן שבתמרים נמוכה במיוחד ובקשר לקלוריות… עדיף 3 תמרים קטנים (בערך 80 קלוריות) מאשר לאכול חטיף אנרגיה המיוצר בתהליכים שאינם טבעיים ומכיל בממוצע בין 100-200 קלוריות.

 

להמלצות על תוספי תזונה לדיאטה והרזיה לחצו כאן >>