מינרל המגנזיום הוא אחד החיוניים ביותר לבריאות האדם, אך רובנו לא צורכים את הכמות היומית המספקת שלו. איזה סוגי מגנזיום הכי חשוב לצרוך ומהי הדרך היעילה והנכונה ביותר לצרוך אותו? הכל בכתבה הבאה

מינרל המגנזיום הוא אחד החיוניים ביותר לבריאות האדם, אך למרבה הצער הוא אינו מיוצר באופן טבעי בגוף ורובנו לא צורכים מספיק ממנו. מגנזיום הוא מינרל הממלא תפקידים רבים בגוף כגון ויסות לחץ דם, פעילות שרירים תקינה, שמירה על בריאות ותפקוד תקין של מערכת העצבים, שמירה על אנרגייה תקינה ועוד. לכן מחסור במינרל המגנזיום עלול לגרום לבעיות שרירים, בעיות בתפקוד הלב, כאבי ראש, ואלו הם רק חלק מהתסמינים לבעיות ולמחלות שעלולות להתפתח כתוצאה מהמחסור. עד כה, נטילת תוספי מגנזיום בצורה פומית הייתה בעייתית בשל ספיגה נמוכה של המגנזיום בגוף, ובגלל תופעות לוואי שכיחות המופיעות אצל אנשים בעלי רקע רפואי. טכנולוגיית הליפוזומים החדשה שבה משתמשים בתוספי תזונה, מאפשרת כעת ליטול את המגנזיום באופן יעיל, נוח ובטוח יותר. במאמר זה נסביר כיצד המגנזיום הליפוזומלי של נוטרי די פועל בצורה יעילה וטובה. 

יתרונות ותועלות של מגנזיום ליפוזומלי

לצריכת תוסף כמוסות המגנזיום בצורה ליפוזומלית יש מספר יתרונות בולטים: ראשית, שיעור הספיגה של המגנזיום למחזור הדם גדל פי 4-3 לעומת צורות פומיות רגילות. שנית, אין תופעות לוואי של שלשול או כאבי בטן כפי שקורה לעיתים בצריכה רגילה של מינרל המגנזיום. כמו כן, קצב שחרור המגנזיום בדם הופך לאחיד ולאיטי יותר, מה שמונע עליות וירידות חדות ברמות המגנזיום בדם, ומונע את הופעתן של תופעות לוואי שונות .ולבסוף, המגנזיום נספג בקלות הישר אל תוך התאים והרקמות בגוף. 

לפרטים על מגנזיום ליפוזומלי מומלץ לחצו כאן >>

מהם מינרלים ליפוזומליים?

מינרלים ליפוזומליים הם מוצרי תזונה המכילים מינרלים כגון מגנזיום, אבץ, סידן ועוד, בצורה ליפוזומלית. כלומר המינרלים מצויים בתוך מעטפת שומנית זעירה המורכבת מחלקיקים כדוריים הנקראים ליפוזומים. הליפוזומים בנויים כמו ממברנות התאים ומסוגלים לעטוף בתוכם חומרים שונים ולהגן עליהם במעבר בגוף. הדבר מאפשר למינרלים להסתנן בקלות דרך מחסומי ספיגה שונים ברקמות הוורידים והעורקים באיברים השונים בגוף, ולהיקלט בצורה משופרת ברקמות הגוף. נטילת מינרלים בצורה ליפוזומלית נחשבת היום לדרך היעילה והבטוחה ביותר להשלמת חוסרי המינרלים בגוף.

מינרלים ליפוזומליים | טבע בריא

למה מגנזיום ציטראט וביסגליצינאט?

קיימות מספר צורות שונות שבהן אפשר ליטול מגנזיום כתוסף תזונה, כשהנפוצות שבהן הן מגנזיום ציטראט ומגנזיום ביסגליצינאט. מגנזיום ציטראט היא הצורה הנספגת בגוף בקלות יחסית וללא תופעות לוואי, ואילו מגנזיום ביסגליצינאט נחשב לצורה האורגנית והטבעית ביותר של מינרל המגנזיום, אשר זהה כמעט לזו הנמצאת במאכלים שונים כמו תרד לדוגמה. שילוב של שני הסוגים יחד ביחס הנכון, יחד עם ויטמין C ליפזומלי לאחר ייעוץ והמלצה מהרופאים המטפלים, מאפשר ספיגה מהירה ועמוקה של המגנזיום ברקמות שונות בגוף. תרכובת המגנזיום הליפוזומלי, היא המאפשרת שחרור מהיר ומאוחר יותר של המגנזיום בדם והופכת אותו לזמין בצורה אופטימלית לצרכי הגוף ותפקודיו השונים.

למגנזיום ליפוזומלי המכיל ציטראט וביסליצינאט לחצו כאן >>

מהו מינרל המגנזיום?

המגנזיום הוא מינרל ויסוד חיוני הנדרש להמון תהליכים ותפקודים בגופנו אשר מאפשרים לנו לתפקד בצורה בריאה. ברמה התאית, המגנזיום חיוני לייצור אנרגייה בתאים, להעברת אותות עצביים, לתהליך חלוקת התאים באיברים, לסינתזת חלבונים ולעוד הרבה תהליכים אשר מעורבים וקשורים בתהליכים הכרחיים אחרים לתפקוד התקין של הגוף. ברמה המערכתית, המגנזיום חשוב לוויסות לחץ דם, פעילות הלב וכלי הדם, תפקוד שרירים תקין כולל שריר הלב, מניעת נוירופתיה היקפית, ושמירה על יציבות העצמות והשיניים. לכן, מחסור במגנזיום עלול לגרום לכאבי ראש כרוניים, כאבי שרירים ופרכוסים, קוצר נשימה, עייפות, לחץ דם גבוה ובעיות לב נוספות.

איזה תוסף מגנזיום ליפוזומלי מומלץ לקחת?

קיימים תוספים רבים של מגנזיום ליפוזומלי, אך לא כולם יעילים באותה מידה. המגנזיום הליפוזומלי של נוטרי די מכיל פורמולה מתקדמת של מגנזיום ציטראט ומגנזיום ביסגליצינאט אשר להן זמינות ביולוגית גבוהה לספיגה אופטימלית של המגנזיום בגוף. במגנזיום הליפוזומלי נמצאים הליפוזומים שהם כדורי שומן זעירים המכילים את יוני המגנזיום בתוכם. בצורה זו הם מגנים על מינרל המגנזיום במעבר באיברי הגוף עד לנקודת הספיגה ברקמות התאים, בריכוז הגבוה ביותר – 700 מ"ג מגנזיום, כאשר בכל כמוסה יש 115 מ"ג מגנזיום. דבר זה מאפשר ספיגה גבוהה של מינרל המגנזיום בדם, בצורה אחידה ומבוקרת לאורך זמן. 

לסיכום, מגנזיום הוא מינרל בעל השפעה מכרעת על בריאותנו, אך רבים האנשים הסובלים ממחסור במגנזיום בגופם, לעיתים ללא יודעין, עד שמופיעים תסמינים מסוימים אשר קשה לפעמים לקבוע שהם נגרמים דווקא בגלל החוסר במגנזיום. המגנזיום הליפוזומלי של נוטרי די הוא פריצת דרך משמעותית ביכולת לספק לגוף את כמות המגנזיום היומית הנחוצה לו בצורה הטובה והבטוחה ביותר. זאת משום שטכנולוגיית הליפוזומים מאפשרת ספיגה עמוקה ואחידה של המגנזיום לאורך זמן בגוף, ללא תלות בתהליכי העיכול. שימוש במגנזיום ליפוזומלי של נוטרי די יכול להקל באופן ניכר על השלמת חוסרי המגנזיום בגוף ולמנוע אי נעימויות, כאבים וליקוים בתפקוד הגוף הנגרמים כתוצאה ממחסורו של המגנזיום בגוף.

להזמנת מגנזיום ליפוזומלי מומלץ לחצו כאן >>