כמדי שנה אנו מביאים לכם את רשימת תוספי התזונה הנמכרים ביותר בתחום בשנה החולפת. חשוב לציין שברשימה תמצאו רק תוספים מאושרים שמיוצרים או מיובאים ברישיון משרד הבריאות ובטוחים לשימוש

כל מי שמתאמן או עושה פעילות ספורטיבית עצימה יודע, שאבקת חלבון היא אמנם המוצר הנפוץ ביותר לצורך בניית שריר, אבל זה רק הבסיס. המדע והטכנולוגיה מביאים לנו מגוון תוספי תזונה חשובים ביותר להשלמת מלאכת פיתוח השריר ושיפור הביצועים.

לצד המודעות הגוברת לנושא, השתכללו גם טכנולוגיות הייצור והרכיבים בתוספים. אנחנו עוקבים אחרי כל המחקרים החדשים ודואגים להביא לכם את המוצרים המובילים בתחום ממיטב מותגים בארץ ובעולם. מניתוח הרגלי הקניות בשנה החולפת, אנו רואים שהצרכנים מקפידים יותר ויותר על שימוש בתוספים איכותיים ופחות נוטים להרפתקאות עם מוצרים חדשים או לא מוכרים.

בנוסף, בעוד שבארצות הברית מתחוללת המולה רבה בתחום תוספי התזונה שמיוצרים בסין ומוצגים כאילו יוצרו בארצות הברית, בישראל המצב שונה, והרגולציה הדקדקנית כאן מגינה על הצרכן ולא מאפשרת לעשות זאת. מסיבה זאת אנו רואים גידול משמעותי בביקוש לתוספי תזונה בטכנולוגיה מקומית.


אנחנו בטבע בריא מקפידים להביא לכם רק מוצרים מקוריים, ואנו לא מוכרים מותגים שחומרי הגלם שלהם מיוצרים בסין. בכל מוצר שנמכר אצלנו כל הרכיבים מפורטים על התווית, ובעמוד המוצר תקבלו פירוט מלא על תכולתו, בשקיפות מלאה וללא אותיות קטנות. כל המוצרים שאנו משווקים הינם ברישיון משרד הבריאות, והקנייה היא ישירות ממרכז ההפצה.
ויטמינים לספורטאים במבצע | טבע בריא

המצעד השנתי של התוספים לספורטאים

לפניכם רשימת 10 התוספים הנמכרים ביותר בשנה האחרונה. הרשימה מתמקדת בתוספי תזונה בלבד ואינה כוללת את מוצרי הבסיס - אבקות חלבון וגיינרים.

התוספים מסודרים בסדר רנדומלי, כיוון שלחלק גדול מהמוצרים יש את אותו מיקום ברשימה. חשוב לציין שקיימים עוד תוספים רבים יעילים בתחום, והעובדה שמוצר מופיע ברשימה אינה מעידה בהכרח שהוא יעיל יותר, עבורכם באופן אישי, מתוסף שאיננו ברשימה.

קריאטין ALFA

הקריאטין של מותג אלפא נרכש כיום כמעט עם כל הזמנת אבקת חלבון או גיינר. זוהי חומצת האמינו שמתאמנים הכי מכירים אותה. היא משמרת את האנרגיה בתוך התא, ובכך גורמת לתאים להיות חזקים ויעילים יותר, ולהפוך את השרירים לגדולים וחזקים יותר.

הקריאטין מסייע להתאוששות מהירה יותר לאחר האימון אם מכניסים אותו לשייק החלבון מיד בתום הפעילות הגופנית. בנוסף, הוא מעניק מעט מרץ לפני האימון, בעיקר אם נוטלים אותו ביחד עם סוכר ענבים.

לפרטים נוספים על קריאטין אלפא לחצו כאן >>

שורף שומן ליפו מקס

הליפו מקס הוא שורף שומן 100% טבעי ללא תופעות לוואי. הוא מכיל תערובת ייחודית של חומצות אמינו, סיבים תזונתיים וכרומיום פיקולינט. בנוסף, הוא מכיל גם CLA - חומצת שומן אלפא לינולית מקבוצת אומגה 6. חומצת שומן זו מפחיתה את כניסת השומן לתאים ומונעת אגירה של שומן בתאים, ובכך מייעלת את תהליך הירידה במשקל.


בנוסף, כמוסות הליפו מקס מכילות גם קפאין, תמציות תה ירוק ופרי הגוארנה. התשלובת של כל הרכיבים האלה מספקת לגוף נוגדי חמצון, שמסייעים לנטרל את תופעת הרדיקלים החופשיים שנוצרת בזמן האימון ואחריו. תשלובת זו מאיצה גם את קצב חילוף החומרים, מפחיתה את אחוזי השומן בגוף ומסייעת לתהליך הירידה במשקל.

הליפו מקס תומך בבניית מסת שריר, מסייע לגוף לנצל את מאגרי השומן ביעילות ומייעל את תהליך שריפת השומן גם בזמן מנוחה.

כל היתרונות האלה הפכו את הליפו מקס השנה לתוסף חובה למתאמנים, שכידוע שואפים לחטב את הגוף, אך גם לרדת במשקל בצורה בריאה וטבעית.

לפרטים נוספים על ליפו מקס לחצו כאן >> 

בטא אלנין

הבטא אלנין הוא אחד המוצרים הפופולריים ביותר בקרב מפתחי הגוף המקצועיים. זוהי חומצת אמינו שהגוף יודע לייצר בעצמו, אך לא בכמות מספקת לצורך פעילות גופנית עצימה כמו הרמת משקולות. לכן יש לצרוך בטא אלנין כתוסף.


תוסף בטא אלנין מייעל את הביצועים בזמן האימון ושומר על הגוף חד, אנרגטי וממוקד,  מבלי לפגוע בתהליכי ההתאוששות אחרי האימון. בנוסף, הוא מסייע בעליית מסת השריר, וגורם לכך שבכל אימון ניתן יהיה להרים יותר משקל מבאימון הקודם.

 

לפרטים נוספים על בטא אלנין לחצו כאן >>

TREX BCAA

הטי-רקס הפך בשנה האחרונה לפופולרי ביותר. TREX BCAA מכיל שלוש חומצות אמינו קריטיות - ואלין, לאוצין ואיזולאוצין, המהוות שליש מהחלבונים שמרכיבים את השריר. הגוף לא מייצר אותן בעצמו, ולכן יש צורך לקחת אותן כתוסף, לפני ובזמן האימון.


שלוש חומצות האמינו האלה הן חומצות אמינו מסועפות, המשמשות יחד כתוסף תזונה לספורטאים, בעיקר משום שבניגוד לחומצות האמינו האחרות הן אינן מתפרקות בכבד, אלא מגיעות דרך מחזור הדם ישירות לשרירים.

תפקידן של חומצות האמינו האלה הוא לבנות, לשקם ולתחזק את השריר. הן מסייעות להתאוששות תאי השריר כתוצאה מאימונים מאומצים, ומספקות אנרגיה רבה לצורך בנייתו.


לפרטים נוספים על טי-רקס BCAA לחצו כאן >>

טריבולוס מקס

בדומה לשאר התוספים ברשימה, גם הטריבולוס מקס הוא מוצר טבעי לחלוטין וללא תופעות לוואי. הוא מכיל מיצוי של צמח בשם טריבולוס טרסטריס (קטב מצוי), שמסייע לעלייה ברמת הורמון המין הגברי – הטסטוסטרון - בגוף.

הטסטוסטרון אחראי, בין השאר, להאצת קצב תהליכי הצמיחה, החידוש והגדילה של השרירים, הרקמות והעצמות. אך מגיל 18 ואילך ייצור הטסטוסטרון בגוף הולך ופוחת.

תוסף טריבולוס מקס מסייע לתהליך גירוי הכבד, ובכך מעלה את רמת הייצור של הטסטוסטרון. הטריבולוס מקס מסייע גם להעלות את רמת הערנות, ומייעל את ההתאוששות של הגוף, מה שמאפשר לגוף להיות מוכן לאימון הבא.

בנוסף, הוא מעלה את מסת השריר, מונע הצטברות של שומן ומעלה את קצב שריפת השומן בגוף. הוא מסייע להתקדם משמעותית בין אימון לאימון, מאפשר להעלות את משקלי ההרמה מאימון לאימון מהר יותר, ומעלה את הכוח המתפרץ ואת סיבולת השריר.

משום כך, הפך הטריבולוס מקס לתוסף חובה בקרב המתאמנים, ששואפים לשפר בצורה ניכרת את תוצאות האימון ואת הביצועים.

לפרטים נוספים על טריבולוס מקס לחצו כאן >>

תוספים לספורטאים במבצע | טבע בריא

כורכומין אלפא

כמעט שאין היום ספורטאי שאיננו כולל את הכורכומין בשגרת התזונה היומית שלו. הכורכומין הוא אחד מתוספי התזונה החשובים לכולם, לא רק למתאמנים, בזכות חשיבותו לחיזוק המערכת החיסונית, אך לספורטאים חשיבותו כפולה ומכופלת.


לא מזמן פרסמנו פה ראיון שערכנו עם מר ישראל בפיתוח גוף, שנפצע בתאונה. ניתוח לבד לא עזר, כי התפתחה לו דלקת חוזרת בשורש כף היד. תוסף הכורכומין שיפר פלאים את מצבו, ומספורטאי מושבת הוא זכה בתואר הנכסף.

כורכומין ALFA לספורטאים הפך לתוסף חובה לספורטאים בשל יכולתו האנטי-דלקתית, והיכולת שלו לטפל בדלקות פרקים שנוצרות בגלל הרמת משקולות ופעולות כמו כיפוף ויישור של המרפקים בזמן האימון. בזכות פעילותו המרפאה, נטילת כורכומין אלפא עם הופעת הדלקת מאפשרת לחזור לפעילות גופנית בזמן קצר יחסית.

 

לפרטים נוספים על כורכומין אלפא לחצו כאן >>

מגה מולטי ויטמין

המולטי ויטמין הוא אחד המוצרים החשובים ביותר לספורטאי, כי בזמן האימון הגוף מאבד מלחים רבים בזיעה ונמצא במצב של מתח.


נוגדי החמצון בתוסף מגה מולטי ויטמין הם במינון אופטימלי. הם משפרים את הביצועים של המתאמנים, מייעלים את תהליך הפקת האנרגיה, מגבירים את זרימת הדם ובולמים את תהליך ההזדקנות של הגוף.

בנוסף, צריכה של תוסף מגה מולטי ויטמין מסייעת לתחזק את הגוף, לפתח את מסת השריר, לשמור על הגוף במשקל מאוזן ולשקמו לאחר האימון.

 

לפרטים נוספים על מגה מולטי ויטמין לחצו כאן >>

מגנזיום ציטראט

הפתעת השנה היא המגנזיום ציטראט של נוטרי די, שנכנס למצעד התוספים הפופולריים ביותר לספורטאים. אם בעבר המגנזיום שכבש את השוק היה מגנזיום אוקסיד, השנה ראינו מעבר לסוג מגנזיום אחר - מגנזיום ציטראט.

מגנזיום נמצא כמעט בכל איבר בגוף שלנו, ותורם לבניית התאים ולכוח השריר. אך במזון המעובד ובמים שאנו שותים אין מספיק מגנזיום.

לאחר אימון אינטנסיבי, הגוף מפריש כמות גדולה של מגנזיום בזיעה ובשתן. לכן יש חשיבות גדולה ליטול תוסף מגנזיום ציטראט, כדי להחזיר לגוף את המגנזיום שהוא איבד בזמן האימון.

 

לפרטים נוספים על מגנזיום ציטראט לחצו כאן >>

אומגה 3 אושן

תוסף אומגה 3 חשוב במיוחד למתאמנים שאינם מקפידים על צריכת דגים שבועית. יש להניח שרובנו לא אוכלים מדי שבוע 2 מנות סלמון מבושל או טונה טרייה. לכן מומלץ לצרוך אומגה 3 כתוסף תזונה.


ישנה חשיבות רבה לתהליך ההפקה של תוסף אומגה 3, ולכן תוסף אומגה 3 הפופולרי ביותר השנה הוא אומגה 3 אושן. תוסף זה מופק מדגי ים קטנים ממים עמוקים, מה שמבטיח שהוא איננו מכיל כספית, מתכות כבדות ורעלים אחרים, כיוון שדגים קטנים אינם שוחים בקרבת רעלים אלה.

אומגה 3 משתתפת, בין השאר, בתהליך פינוי השומנים הלא בריאים ממחזור הדם, ומייעלת את תהליך פירוק הסוכרים השונים בגוף. היא משפרת את העיכול ואת תהליכי הניקוי של הגוף ממזיקים ומפסולת, ומסייעת לווסת את המערך החיסוני ולהאט את תהליך ההזדקנות של הגוף.

לספורטאים, לתוסף אומגה 3 משמן דגים יש ערך מוסף, כי הוא משפיע על הרכב השרירים והשומנים בגוף, ומסייע לירידה בלחץ הדם ולהפחתת טריגליצרידים בדם.

 

לפרטים נוספים על אומגה 3 אושן לחצו כאן >>

קפאין אלפא

יש שני סוגי מתאמנים - כאלה שלא יכולים להתחיל פעילות גופנית בלי טבליות קפאין, וכאלה שלא יכולים לסבול את טבליות הקפאין. אנחנו לא יודעים באיזה צד אתם, אך מניתוח הנתונים בשנה החולפת עולה, שרוב המתאמנים סבורים שמדובר במוצר הכרחי לפני האימון.


טבליות הקפאין של מותג ALFA שומרות על גוף ערני ומחשבה חדה. הן מסייעות למנוע את תחושות הכבדות, העייפות וחוסר האנרגיה, שהמתאמן עלול לחוות לפני, בזמן ואחרי האימון.

ספורטאים רבים בוחרים לצרוך כדורי קפאין כדי לאפשר לגוף לנצל יותר שומן כמקור אנרגטי. ניצול זה, שומר על מאגרי הגליקוגן, שהוא מאגר האנרגיה של השרירים, לפרק זמן רב יותר במהלך האימון. דבר זה מאפשר אימון עוצמתי וביצועים מקסימליים.


לפרטים נוספים על כדורי קפאין אלפא לחצו כאן >>

 

לסיכום - גם השנה חקרתם, השוויתם והשתמשתם במגוון התוספים לספורטאים. הרשימה הזו מעידה רק על הכלל, וישנם תוספים חשובים מאוד שאינם כלולים בה. אולי כי מעט מתאמנים מכירים אותם, או כי הם תוספים מקצועיים ופחות מוכרים.

חשוב להתאים את תוספי התזונה שאתם נוטלים למבנה הפיזיולוגי שלכם, למטרות שהצבתם לעצמכם, ולתוכנית האימונים האישית שלכם.

בנוסף, חשוב לוודא שהתוספים שבחרתם מיוצרים ברישיון משרד הבריאות, ושהחברה שמספקת לכם את המוצר מחזיקה אותו בתנאים נאותים
.

שיהיה לכולנו אימון מועיל ובריא!

טבע בריא - הבית של מפתחי הגוף בישראל