מחקר עולמי שפורסם לאחרונה חושף נתון מפתיע - הקורונה לא התחילה את הירידה במצב הרוח והעלייה במדד העצבות. החדשות הטובות הן שמצב הרוח ורמות האנרגיה נמצאים בתוך הגוף - ושם אנחנו תמיד יכולים להשפיע. תוסף חדש וטבעי לחלוטין המכיל רכיבים שהוכחו מחקרית מעמיד אותנו בפני השאלה - האם אנחנו משלימים עם המצב או נלחמים בו? הכתבה הבאה מיועדת לנלחמים

בעידן המודרני, במיוחד במדינת ישראל – כולנו חווים הרבה דאגות, מתחים ולחצים. גורמים חיצוניים כמו המצב הביטחוני, החדשות והאתגרים האישיים משפיעים על התחושות והרגשות שלנו ולרוב גורמים לירידה במצב הרוח.

עוצמת הרגשות שאנו חווים נבדקת מדי שנה, במחקר האושר העולמי שעורך מכון גאלופ העולמי החל משנת 2006 ב-150 מדינות ברחבי העולם. מטרת המחקר היא לדווח כיצד מתנהלים חייהם של אנשים מנקודת המבט הסובייקטיבית שלהם, ולבדוק נושאים כמו - האם העולם נהיה יותר לחוץ, האם אנשים מאבדים תקווה, האם הם מעוצבנים יותר.

מחקר זה כולל היום למעלה מ-5 מיליון ראיונות, ומייצג יותר מ-98% מאוכלוסיית העולם. המרואיינים שיתפו את העצב, הכאב והכעס שלהם, והרגשות השליליים האלה תורגמו למספרים.

בניגוד למה שניתן היה להניח, הקורונה היא לא מה שהתחיל את כל העניין. כפי שניתן לראות בתוצאות המחקר - מדד הרגשות השליליים נמצא בעלייה מתמדת כבר משנת 2015, ומעיד על מידת חוסר האושר, או, אם תרצו – מידת האומללות בעולם. 

עלייה עולמית בחוסר האושר

 

אם נזניח ולא נטפל בכך, נחריף את הבעיה. כי מצב רוח ירוד לאורך זמן שאיננו מטופל עלול  להתפתח לחרדה ודיכאון.

מה עושים? המון. תרגילי נשימה, מדיטציה, פעילות גופנית וטיפולים שונים יסייעו מאוד לכך. ובמידת הצורך גם טיפול תרופתי.


לצד הטיפול התרופתי הקונבנציונלי, נעשים בשנים האחרונות מחקרים רבים על צמחי מרפא וויטמינים ספציפיים, כדי לבדוק האם יש דרך טבעית לטפל בחרדות ולחצים.

החומרים הפעילים המובילים שנחקרו ונמצאו יעילים הם תמצית זעפרן, ולריאן אדוליס וויטמין B6.

תמצית זעפרן

במחקר שנערך על אנשים שאובחנו כסובלים מדיכאון וחרדה, נמצא כי אצל נבדקים שקיבלו את תמצית הזעפרן היתה ירידה משמעותית ומובחנת בתופעות הדיכאון והחרדה וללא תופעות לוואי – לעומת המשתתפים שקיבלו את תרופת הפלסבו.

מחקר נוסף שנערך בבית חולים פסיכיאטרי על חולי דיכאון קשה מצא שבקבוצת המחקר שטופלה בזעפרן היתה ירידה משמעותית בתסמיני הדיכאון.

במחקר אחר נבדק השפעתו של הזעפרן על קבוצת חולי דיכאון בגילאים מבוגרים יותר, ותוצאות המחקר הוכיחו כי תמצית הזעפרן היתה יעילה.

השפעתה המרגיעה של תמצית זעפרן נבדקה גם בהקשר של איכות השינה. במחקר זה המשתתפים דיווחו על שיפור באיכות השינה בעת צריכתה של התמצית.

השפעה חשובה נוספת של תמצית הזעפרן היא על נשים בתקופת המעבר, לאחר הפסקת המחזור החודשי. לצד הופעת גלי חום ישנם גם סימפטומים פסיכולוגיים, כמו דיכאון, לחץ ומתח והפרעות בשינה.

תמצית זעפרן מקלה על התופעות הרגשיות אך גם הוכחה מחקרית כממטפלת בתופעת גלי החום.

המחקרים הראו ירידה משמעותית בגלי החום ובתופעות הדיכאון אצל המשתתפות שקיבלו את תמצית הזעפרן. היתרון שצוין במסקנת המחקר הוא העובדה שלתמצית הזעפרן לא היו תופעות לוואי או נזקים ולכן היא מהווה טיפול יעיל שאין בו התערבות באיזון ההורמונלי.

תמצית הזעפרן הבולטת ביותר בשוק היא תמצית זן מובחר של זעפרן ספרדי (Crocus sativus L.) המופקת בתהליך מיצוי ייחודי ומוגן בפטנט בשם ®Affron.

מחקרים שנעשו על ה-®Affron הוכיחו שהוא משפר את מצב הרוח ומפחית בצורה משמעותית סימפטומים של דיכאון וחרדה. יעילותו במצבי חרדה ודיכאון הוכחה בשורה של מחקרים

נוטרי מוד | טבע בריא

מחקרים קליניים שנעשו על נשים עם תסמונת קדם-וסתית (PMS) הראו שהזעפרן הפטנטי ®Affron מקל על סימפטומים כמו עצבנות, דיכאון, חרדה, איבוד עשתונות ושינויי מצב רוח.

מחקר שנערך על נשים בראשית גיל המעבר הראה שיפור גדול במצב הרוח בעקבות נטילת  ®Affron,  וירידה של עשרות אחוזים בתסמיני הדיכאון והחרדה האופייניים לגיל המעבר.

לפורמולה הטבעית להרגעה לחצו כאן >>

ויטמין B6

B6 הוא ויטמין חיוני ליצורם של חמישה מוליכים עצביים בגוף, בהם גאבא וסרוטונין. סרוטונין וגאבא הינם שניים מהמוליכים העצביים שאחראים למצב הרוח הטוב ולאיכות השינה שלנו.

מחקר שפורסם לאחרונה הוכיח כי צריכת תוסף B6 מפחיתה סימפטומים של חרדה ודיכאון.

ולריאן אדוליס

במחקרים הוכח, שהחומרים פעילים בתמצית שורש הוולריאן נקשרים לקולטנים של גאבא ובכך משפיעים על יצירת תחושת רוגע ולשיפור איכות השינה.

 

נמצא, שלחומרים הפעילים בתמצית שורש הוולריאן יש השפעה מרגיעה ומפחיתת חרדה, ושהם מווסתים את מערכת העצבים האוטונומית.


נוטרי מוד | טבע בריא

איך הכי נכון לצרוך את הרכיבים האלה?

ניתן לצרוך כל רכיב בנפרד, אך הדרך היעילה והאפקטיבית ביותר היא באמצעות פורמולה טבעית לחלוטין המשלבת את שלושת החומרים הפעילים האלה בכמוסה אחת, בכמות אופטימלית.

הכמוסה מצופה בציפוי פטנטי בשם ™DRcaps, שמגן מפני התפרקות של החומרים הפעילים בקיבה, מה שמאפשר להם להגיע למעיים ומשם לאברי המטרה.

יתרון נוסף של הפרומולה הזאת הוא שהיא מיוצרת בטכנולוגיית שחרור מושהה, שמאפשרת פיזור של החומרים הפעילים בגוף לאורך שעות היממה באופן הדרגתי.

הפעילות הסינרגטית של שלושת הרכיבים בפורמולה – הזעפרן הפטנטי Affron®, הוולריאן וה-B6 - מאפשרת לשמור על רוגע ושלווה באופן יומיומי ולאורך זמן. מערכת עצבים מאוזנת משמעותה איכות חיים גבוהה ושיפור יכולת ההתמודדות שלנו גם בתקופות של אתגרים משמעותיים.

לפורמולה הטבעית להרגעה לחצו כאן >>

 

____________________________________________________________________________________________
עמרית בן סירה (N.D, C.Ac, Re.Na) היא מומחית לנטורופתיה ורפואה טבעית, בעלת קליניקה לרפואה טבעית בגישה אינטגרטיבית (משולבת) 360º גוף-נפש כבר למעלה מעשרים שנה. מרצה ומנחה סדנאות בריאות inside-out על תזונה ואנטי-אייג'ינג בארץ ובעולם