מולטי ויטמין הוא תוסף תזונה שמכיל שפע ויטמינים ומינרלים, כאשר מטרתו הבלעדית היא לסייע לשפר את כלל התפקודים הגופניים שלנו.

הוויטמינים והמינרלים הם אלו שתורמים לבריאות הגוף שלנו: הם מסייעים לגוף לבצע פעולות באופן תקין, מייעלים את תהליכי חילוף החומרים ולרבות תהליך העיכול ותהליכי הניקוי והטיהור השונים של מחזור הדם, מערכת העיכול, הכבד, הריאות ומערכת העצבים.
מולטי ויטמינים אף תורמים לחיזוק חיסוני: מערכת החיסון נעזרת בוויטמינים ובמינרלים כדי להתחזק, ללחום בפולשים ואף להתגונן מפני דלקתיות-יתר או תופעת הרדיקלים החופשיים (חמצון-יתר).


כדאי לנו לשקול לשלב מולטי ויטמין בתזונה היומית שלנו אם

 

  • אנו סובלים ממערכת חיסונית חלשה

  • מנהלים תזונה נטולת ירקות ופירות

  • סובלים (לפי בדיקת דם) מחסכים של ויטמינים ומינרלים

  • סובלים ממחלה שמחלישה אזורים רבים בגוף

  • אנו בהיריון

  • נוטלים תרופות על בסיס קבוע

  • אנו מעל גיל 40 (יותר קשה לגופנו ליהנות מהערכים התזונתיים המצויים במזון לאחר גיל זה)

  • עוסקים בפעילות גופנית על בסיס קבוע

  • האמת היא שכל אדם יכול להרוויח מנטילה של מולטי ויטמין על בסיס יומי – כל עוד מדובר בתוסף איכותי


להזמנה ישירה של מולטי ויטמין - לחצו כאן

מולטי ויטמין מומלץ


מולטי ויטמין מומלץ יכיל שילוב מאוזן של ויטמינים, מינרלים ואף נוגדי חמצון רבים. כיום קיימים סוגים רבים של תוספי תזונה אשר מותאמים באופן אישי לפי מין או צרכים אישיים (פעילות גופנית, היריון, זקנה...). למרות זאת, כל מולטי ויטמין איכותי יכיל את הוויטמינים והמינרלים הבאים:


ויטמינים מקבוצת B


אלו הם ויטמינים המסייעים לייצר את ה- DNA וה- RNA בגופנו (חומצות הגרעין), מייעלים את תהליכי הפירוק של הפחמימות החלבונים והשומנים בגופנו, שומרים על בריאות התאים של מערכת העצבים שלנו ואף מייעלים את התקשורת בין התאים הללו. הם אחראיים לפירוקם של חלבונים שמייצרים מוליכים עצביים רבים בגוף ולרבות דופמין, סרוטונין ומלטונין. הם תורמים לתחושות של שמחה, אנרגטיות, רוגע, שלווה וריכוז. בלילה, הם מסייעים לגבור על נדודי שינה ולצלול לעבר שינה עמוקה וארוכה.


ויטמין D


ויטמין D הוא הורמון, אשר תורם באופן משמעותי לספיגת הסידן בגופנו – המינרל החשוב ביותר עבורנו. הוא דואג להפריש חלבונים במעיים שיביאו לספיגה חוזרת של הסידן, כך שלא ילך לאיבוד בשתן. לצד בלוטת התריס, הוא אף בוחן באופן קפדני את רמות הסידן בעצמות ובמחזור הדם. כאשר קיים מחסור, הוא דואג לפצות עליו באופן מיידי.


ויטמין E


ויטמין E בפרט נחשב לוויטמין ונוגד חמצון שידוע בסגולותיו כלפי מחזור הדם שלנו: הוא מסייע להפחית תהליכי קרישה בדם והיצמדות טסיות דם, מגביר את פעילותן של חומצות שומן חיוניות אשר מנקות את מחזור הדם מהצטברויות שומניות, מסייע למחזור הדם לספוג חמצן באפקטיביות ומשתן במצבים של יתר לחץ דם, כדי לתרום לוויסות מחזור הדם שלנו.

על ידי ייעול פעולתן של חומצות השומן, ויטמין E אף מסייע להזין את העור, השיער והציפורניים שלנו בשפע לחות.


ברזל


ברזל הינו מינרל חיוני לגוף התורם לעירנות שלנו, על ידי העברת חמצן יעילה לאורך מערכת ההובלה. הוא מהווה מרכיב חיוני בתהליכי הפירוק של חלבונים ואנזימים, התורמים אנרגיה לגוף. בנוסף, הוא מביא לפעולות מעיים תקינה ומהווה גורם עיקרי בבניית הקולגן בגוף, לצד ויטמין C.


סידן


הסידן נחשב למרכיב חיוני עבור בניית העצמות והשיניים, משפר את התקשורת בין השרירים והעצבים, מסייע בתהליך הפרשת הורמונים ומשתתף בתהליכי הפירוק של השומנים והחלבונים בגופנו. על ידי כך הוא מייעל את תהליך הייצור של הורמונים ומוליכים עצביים שונים בגוף. הוא אף מטיב את תהליכי הניקוי של כלי הדם שלנו משומנים לא בריאים ומשתתף בתהליכי קרישת הדם של גופנו.


להזמנה ישירה של מולטי ויטמין - לחצו כאן

מגנזיום


מגנזיום הינו מינרל חיוני לרוגע ושלוות הגוף. הוא תורם להרפיית השרירים, לתהליכי עיכול ופירוק יעילים של חלבונים, שומנים ופחמימות שונים ואף תורם לתחושות של רוגע ושלווה, על ידי אחריות באופן ישיר להפרשת סרוטונין.


מולטי ויטמין לספורטאים


ספורטאים הם האוכלוסייה שזקוקה למולטי ויטמין יותר מכל – עקב המאמץ הרב שהם מטילים על גופם.

כאשר אנו מקפידים להתאמן לפחות שלוש פעמים בשבוע, אנו אמנם תורמים שפע בריאות לגופנו, אך לצד זאת מגבירים את תהליך חמצון-היתר של גופנו, חושפים את גופנו לפגיעות ופציעות חריפות ואף מנצלים הרבה מאוד אנרגיה.

על ספורטאים לשמור על תזונה העשירה בהרבה מאוד חלבונים, פחמימות מורכבות, ויטמינים ומינרלים כדי לדאוג לבריאותם. לעיתים, עקב אימונים מפרכים ואגרסיביים, ספורטאים מאבדים הרבה מהערכים התזונתיים שלהם ומתקשים לפצות על כך באמצעות מזון בלבד.

מולטי ויטמין מסייע לפצות על החסך הזה – להעשיר את גופנו בשפע ויטמינים ומינרלים שיסייעו לחזק את העצמות והשרירים שלנו, לשמור על הבריאות הכוללת של הגוף שלנו ואף לספוג באופן יעיל יותר ערכים תזונתיים מהמזון, לרבות חלבונים.

מולטי ויטמין מחיר


מחירים של מולטי ויטמינים משתנים מ- 30 ₪ ועד ל- 350 ₪. מחיר גבוה לא בהכרח יעיד על איכות המוצר: כדי ליהנות ממולטי ויטמין איכותי, כדאי לנו לבחון את החברה עצמה, האישורים והתקנים בהם היא עומדת, את הרכיבים של המולטי ויטמין עצמו והערכים של הוויטמינים, המינרלים ונוגדי החמצון שברשותו.

מולטי ויטמין לגבר


כפי שציינו, כיום מולטי ויטמינים מותאמים עבורנו גם לפי מין. מולטי ויטמין שגרתי לא יכיל הבדלים משמעותיים, שישפיעו על הגבר או האישה לשלילה, אך מולטי ויטמין לגבר איכותי לרוב יכיל רכיבים שמסייעים לחזק את הגבר באופן אישי כגון ג'ינסנג קוריאני, ג'ינסנג סיבירי, סרפד, דקל ננסי, רמות גבוהות יותר של אבץ ועוד.

כאשר אנו בוחנים מהו התוסף המותאם עבורנו, בייחוד לעת זקנה, כדאי לנו לבחור במולטי ויטמין שמותאם למין שלנו, כדי שנוכל ליהנות מהיתרונות הרבים שהוא תורם לנו באופן אינדיבידואלי ולרבות איזון הורמונלי, עלייה בחשק המיני וביכולת להגיע לזקפה ולשמר אותה, חיזוק מערך הרבייה ותוספת אנרגיה משמעותית – מנטאלית, נפשית ופיזית.

מולטי ויטמין מומלץ לנשים


בדומה למולטי ויטמין לגבר, גם מולטי ויטמין לאישה לרוב יכיל ערכים שונים, כגון רמות גבוהות יותר של מגנזיום או סידן, אנג'ליקה סינית, אבקת מאקה, חומצה פולית, ברזל, ויטמינים מקבוצת B, אומגה 3 וכדומה.

השוני העיקרי במולטי ויטמין הנשי מתבטא בתופעות השונות שנשים חוות לאורך חייהן: אבקת מאקה ואנג'ליקה סינית תורמים לרוגע, שלווה ואיזון הורמונלי. סידן ומגנזיום מסייעים למנוע ואף להקל על בריחת סידן, שנפוצה בעיקר בקרב נשים. ויטמינים מקבוצת B, חומצה פולית, אומגה 3 וברזל הם חיוניים מאוד במהלך ההיריון – כך שייוולד לנו תינוק בריא ומאושר. ברזל בפרט הוא מינרל שנשים רבות סובלות ממחסור שלו, משום שאנו מאבדות הרבה ממנו במהלך המחזור.

כל הערכים התזונתיים הללו מסייעים להעשיר את גופנו בבריאות וכתוצאה מכך – לתרום לגוף מאוזן, ממוקד ואנרגטי לאורך השנים.

להזמנה ישירה של מולטי ויטמין - לחצו כאן