דג הלברק הוא דג ממשפחת הלברקיים, אשר ניתן לאתר בעיקר באזור אגן הים התיכון והאוקיינוס האטלנטי. הוא ידוע בצורתו המוארכת ובהיותו בעל טעם מלוח וייחודי. זהו דג שנפוץ בעיקר במסעדות, בשל היותו שומני ורך מאוד.

100 גרם של כמה קלוריות יש בדג לברק טרם בישול משתווים ל- 97 קלוריות. 100 גרם של כמה קלוריות יש בדג לברק אפוי ישתוו ל- 130 קלוריות. בישול או טיגון יעלו את הערך הקלורי באופן משמעותי.


הערכים התזונתיים של דג הלברק


כמה קלוריות יש בדג לברק מכיל ערכים נאים של ויטמין A, ויטמינים מקבוצת B, מעט ויטמין D, מגנזיום, הרבה זרחן, הרבה אשלגן וחומצות שומן רוויות. כמה קלוריות יש בדג לברק אף עשיר בערכים נאים של חלבונים; 19 גרם על כל 100 גרם של דג.


החלבונים הם חלק מהותי מהתזונה היומית שלנו


החלבונים הן אבני הבניין של העצמות והשרירים שלנו: הם מסייעים לבנות את השרירים כראוי, מייעלים את תהליכי הפיתוח של מסת השריר שלנו ואף מסייעים למנוע פציעות לאחר אימונים.

החלבונים אף משחקים תפקידי מפתח רבים בגופנו: 

• ישנם חלבונים אשר מתריעים למערכת החיסון כי נשקפת סכנה או מחלה בהם עליה לטפל.

• ישנם חלבונים המהווים חלק מרשימת הרכיבים, המרכיבים את ההורמונים והמוליכים העצביים בגופנו, לרבות הסרוטונין, הדופמין, האינסולין, GABA ועוד. ההורמונים והמוליכים העצביים הם מהותיים לגופנו – הם תורמים למצב רוח מרומם ושקט, מביאים לחדות קוגניטיבית ומייעלים תהליכים גופניים שונים כגון פירוק הסוכרים בגופנו או העשרת עורנו בלחות.

כדי ליהנות מכמות החלבונים המתאימה, כדאי לנו לאכול בין 0.8 ועד ל- 1.5 גרם חלבון על כל ק"ג שאנו שוקלים, כלומר 30%-40% מהתזונה היומית שלנו. כמה קלוריות יש בדג לברק הוא אחד מן הדגים שכדאי לנו ליהנות מהם על בסיס קבוע, כדי לשמור על רמות נאות של חלבונים בגופנו באופן שוטף.