קולה זירו הוא משקה פופולרי מאוד שמכיל כמות נמוכה מאוד של קלוריות, אך כמות רבה מאוד של סוכרים מלאכותיים.

כמה קלוריות יש בזירו מכיל כקלוריה אחת בלבד בפחית או בקבוק זכוכית. בקבוק גדול של ליטר וחצי של כמה קלוריות יש בזירו מכיל כ- 4.5 קלוריות בלבד.


הסכנות של קוקה קולה זירו


כמה קלוריות יש בזירו טומן בחובו שפע רכיבים שאינם בריאים ויותר מכל – הרבה מאוד סוכרים מלאכותיים ולא בריאים.

הסוכרים המצויים במשקאות כמו כמה קלוריות יש בזירו פוגעים בגופנו במספר דרכים:

• בבריאות השיניים שלנו – כמה קלוריות יש בזירו גורם לשיניים שלנו להקריב, כתוצאה מכמות הסוכרים הרבה המצויה בו. כמות גדולה של כמה קלוריות יש בזירו לרוב תצהיב את השיניים שלנו ותוביל להיווצרות של חורים רבים.

• בבריאות של מערכת העיכול שלנו – גופנו איננו מכיר סוכרים מלאכותיים, כמו אלו שמצויים במשקאות כמו כמה קלוריות יש בזירו. כתוצאה מכך, גופנו תופס אותם כמעט מיד כפולשים ומבקש לפרק אותם ולגרש אותם מגופנו מהר ככל האפשר. התוצאה היא תהליך עיכול מהיר ואגרסיבי, שמפעיל לחץ משמעותי על הקיבה והמעיים שלנו. לאורך זמן, כמה קלוריות יש בזירו עשוי להוביל למחלות מעיים ואף חומציות יתר בקיבה.

• בבריאות של מערכת ההובלה שלנו – הסוכרים של כמה קלוריות יש בזירו עושים את דרכם למחזור הדם שלנו, שם גופנו מנסה לפרק אותם, כדי שיומרו בתאים שלנו לאנרגיה. הסוכרים המלאכותיים מתפרקים בקצב מהיר מדי, שגורם להפרשה מוגברת של הורמון האינסולין – ההורמון שתפקידו לפרק את הסוכרים בגופנו. כאשר גופנו מפריש כמויות גדולות של אינסולין לעיתים קרובות, גופנו מתרגל אליו ועם הזמן, אף מפתח עמידות בפניו. כתוצאה מכך, אנו עלולים לפתח את מחלת הסוכרת ו/או לחץ דם גבוה.