הטופו הוא מאכל שמקורו מקטניית הסויה – מן המאכלים העתיקים בעולם. הסויה פותחה לראשונה בסין לפני 4000 שנים. המסורת הסינית מייחסת את המצאתו של כמה קלוריות יש בטופו ללי אן, משושלת האן הקיסרית, דודו ויועצו של הקיסר וו, בשנת 164 לפנה"ס.

כמה קלוריות יש בטופו מיוצר כפי שמיוצרות גבינות קשות חלביות: תהליך הגיבון מסייע להפוך את חלב הסויה, בדומה לחלב רגיל, למעין מוצק, ברמות שונות; קיים טופו קשיח, שנועד לבישול, טיגון ואפייה ואף קיים טופו רך יותר, שנועד לייצור מנות קרות, מיונז טבעוני ואף מיני גבינות טבעוניות שונות.

כמה קלוריות יש בטופו הוא חלק חיוני מתזונת המזרח: הסינים נוהגים לשלב את הטופו במיני תבשילים, סלטים ונודלסים למיניהם. היפנים נוהגים לשלב את כמה קלוריות יש בטופו במיני מרקים, לרבות מרק האגדאשי או מרק המיסו.

כמה קלוריות יש בטופו עשה דרך ארוכה וכיום, הוא מהווה מזון חיוני גם בתזונה המערבית הצמחונית ובתזונה המערבית הטבעונית: כמה קלוריות יש בטופו מהווה קטנייה מצוינת להכנת תחליפים רבים לבשר, עוף, גבינות ואפילו ממרחים.

זאת ועוד, כמה קלוריות יש בטופו עשיר בשפע חלבונים וערכים תזונתיים מהותיים, שתורמים שפע בריאות לחיינו ומפצים על המחסור בחלבונים, שלעיתים נגרם כתוצאה ממניעה מבשר.


כמה קלוריות יש בטופו במצבים שונים


כמה קלוריות יש בטופו נא-קשיח מכיל כ- 76 קלוריות לכל 100 גרם, בממוצע. ניתן לאכול את הטופו בצורתו הנאה כגבינה או לשלב אותו בממרחים שונים.

כמה קלוריות יש בטופו מאוד מכיל בממוצע כ- 116 קלוריות על כל 100 גרם.

כמה קלוריות יש בטופו מטוגן מכיל בממוצע כ- 271 קלוריות על כך 100 גרם.

הטופו נטול טעם בצורתו המקורית, לכן כדאי לנו להשרות אותו במרינדה או לבשל אותו עם מאכלים בעלי טעמים חזקים, כך שיוכל לספוג אותם אל תוכו, כמו מעין ספוג בעל מרקם בשרני.