הירקות הם חלק מהותי מהמזון היומי שלנו: הם תמיד שומרים עלינו מכל משמר ודואגים לצייד אותנו בוויטמינים, מינרלים ומים, המסייעים בביצוע תהליכים שונים בגוף בדרך פשוטה יותר. בשל היות כמה קלוריות יש בירקות כה בריאים וקרובים לליבנו ולקיבתנו, לגופנו מאוד פשוט לעכל אותם ולספוג מהם את כל הטוב שהם טומנים בחובם.

מה ערכם הקלורי של ירקות

הקלוריות שיש בירקות משתנים מירק לירק, אך לרוב עומדות על ממוצע של 50 קלוריות ל- 100 גרם.

מחקרים מוכיחים כי שילוב של כמה קלוריות יש בירקות ופירות בתזונה היומיומית שלנו, מפחיתה את הסיכוי להיווצרות מחלות בכלי הדם והלב שלנו. יש לציין כי כמה קלוריות יש בירקות ופירות אשר נשמרים בקליפתם, מכילים כמות יפה של ויטמינים ומינרלים.

כמה קלוריות יש בירקות מכילים ערכים גבוהים של מים, המסייעים לווסת את חום הגוף שלנו, לייעל את תהליכי העיכול, הטיהור והניקוי בגופנו, להאיץ את מחזור הדם שלנו ולעורר את מערכת העצבים שלנו.

משום שרוב הירקות והפירות שאנו אוכלים ביומיום מורכבים מ- 80% מים בממוצע ויותר, אכילת כמה קלוריות יש בירקות מסייעת לנו להוסיף נוזלים לצריכת המים היומית שלנו, גם אם לא באמת שתינו את הכמות המומלצת לה אנו זקוקים. כמה קלוריות יש בירקות ופירות העשירים במים הם תותים, מלונים, אשכוליות, אננס, חמוציות, כרוביות, חצילים, תרד, ברוקולי ועוד רבים נוספים.

בנוסף, ישנם הרבה כמה קלוריות יש בירקות כגון עגבניות, ברוקולי, צנוניות, ענבים ותותים העשירים בנוגדי חמצון.

נוגדי חמצון חשובים מאוד לגופנו: מטרתם העיקרית של נוגדי החמצון היא לסלק רעלים מגופנו ולהילחם בתופעת הרדיקלים החופשיים – תופעת חמצון-יתר של גופנו, שמתרחשת באופן טבעי כתוצאה מתהליכי עיכול, תנועה, עישון, שתיית אלכוהול, זיהום אוויר וכדומה. ללא טיפול, תופעת הרדיקלים החופשיים פוגעת בגופנו באופן חריף ועשויה להוביל להיווצרות של מחלות ותופעות לעת זקנה. נוגדי החמצון מסייעים לגופנו לגבור על התופעה, על ידי איזון הפעילות בגופנו וסילוק של רעלים ורכיבים הלא בריאים.