כשאנחנו שואלים את עצמנו כמה קלוריות יש בלחמנייה, עלינו לשאול את עצמנו באיזו לחמנייה מדובר.

עד לשנים האחרונות, רובנו היינו קונים לחמים בלי לשים לב להבדלים ביניהם: חיטה לבנה, חיטה מלאה, כוסמין או שיפון נחשבו לטעמים שונים ולא לערכים בריאותיים שונים.
כיום, קיימת מודעות רבה יותר להבנה כי חיטה לבנה היא מאכל מאוד לא בריא ולמען האמת – מאוד משמין, לעומת שאר סוגי הדגנים הקיימים בשוק.

כמה קלוריות יש בלחמנייה העשויה חיטה לבנה

הסיבה לכך טמונה בערך הסוכרים הגבוה של החיטה הלבנה. כל 100 גרם של כמה קלוריות יש בלחמנייה העשויה חיטה לבנה, מכילה 240 קלוריות בממוצע. מתוכן, כמה קלוריות יש בלחמנייה של חיטה לבנה מכילה 49 גרם של סוכרים לבנים, פשוטים ומזיקים.

כמה קלוריות יש בלחמנייה העשויה שיפון

כמה קלוריות יש בלחמנייה העשויה שיפון מכילה 194 קלוריות ל- 100 גרם, כאשר רק 31 מהם בממוצע הם סוכרים.

כמה קלוריות יש בלחמנייה העשויה חיטה מלאה

לעומתן, כמה קלוריות יש בלחמנייה מחיטה מלאה מכילה 154 קלוריות ל- 100 גרם בממוצע, כאשר רק 28 גרם מתוכם הם סוכרים. מדובר בהבדל של כמעט 50%.

כמה קלוריות יש בלחמנייה העשויה כוסמין

כמה קלוריות יש בלחמנייה העשויה קמח כוסמין מכילה 152 קלוריות ל- 100 גרם בממוצע, בעוד שרק 24.5 גרם מתוכם הם סוכרים.

כמה קלוריות יש בלחמנייה היא שאלה של יותר ממשקל, אלא של בריאות: תזונה מרובית סוכרים פשוטים מעמיסה על מערכת העיכול שלנו וכתוצאה מכך, מובילה לתהליך עיכול לקוי, להצטברויות של סוכרים ושומנים בגופנו וקושי לספוג ויטמינים ומינרלים.

גם אם מעט קשה לנו בהתחלה, מומלץ להניח לחיטה הלבנה והמתוקה ולפנות ללחמים בריאים יותר. לאחר כחודש כבר לא נשים לב להבדל, אך הגוף שלנו יעריך אותו מאוד.