הלימון הוא פרי טעים וחמצמץ, שרובנו משתמשים בו יום-יום כדי לתבל סלטים שונים, תבשילים שונים ואף להוות מרכיב עיקרי בשימורים רבים.

100 גרם של לימון מכילים 22 קלוריות בלבד. יחידת לימון, 30 גרם, תכיל 7 קלוריות בלבד.

הלימון אף מכיל אשלגן, ויטמינים מקבוצת B ושפע ויטמין C, המעניק לו את עיקר האיכויות הבריאותיות שלו.

הבריאות שוויטמין C תורם לחיינו

ויטמין C משתתף בתהליכים פיזיולוגיים רבים אשר משתייכים למערכת החיסונית בפרט ולבריאות והגנה על הגוף שלנו כמכלול.

הוויטמין מסייע לייצר תאי ה- T של המערכת החיסונית שלנו, אשר מסייעים לייצר נוגדנים, ללחום בפולשים ואף לווסת את רמות הדלקתיות בגופנו. כמות רבה שלהם בגופנו תתרום לבריאות גדולה. תאי TS אף תורמים לוויטמין C איכויות אנטי-דלקתיות, שמקלות על מחלות אוטואימוניות או דלקות שגרתיות באזורים שונים בגוף ולרבות השרירים, המפרקים והעור.

בנוסף, ויטמין C אף מסייע לייצר פגוציטים (תאים בולעניים של מערכת החיסון), אשר מסייעים לגונן עלינו מפני פולשים, להיפטר ביעילות מפטריות ולייעל החלמה של זיהומים, מחלות ודלקות.

ויטמין C, בדומה לוויטמינים רבים אחרים, הוא גם נוגד חמצון. כתוצאה מכך הוא מסייע לייעל שפע תהליכים נוספים בגופנו כגון תהליך העיכול ותהליכי ניקוי הרעלים של הגוף. מסייע להתמודד עם תופעת חמצון היתר של הגוף או תופעת הרדיקלים החופשיים – הוא מסייע לגונן על גופנו מפני זיהומים ומפגעים סביבתיים ועל ידי כך, מונע חמצון יתר של הגוף שלנו.

במקרה של חמצון יתר, ויטמין C מייעל את תהליכי הניקוי של גופנו ואת הפעילות של מערכת החיסון, תורם לאיזון המולקולרי של התאים המחומצנים ומשיב את הסדר על כנו. ללא ויטמינים כמו ויטמין C, תופעת הרדיקלים החופשיים עשויה להביא למחלות מסכנות חייו ולרבות דמנציה, פרקינסון, סרטן או שבץ.