המלפפון הוא ירק ממשפחת הדלועיים, שגדל במזג אוויר חם. מוצאו של המלפפון הוא בהודו, שם הוא תועד עוד לפני 3,000 שנה. כיום המלפפון הוא בין הירקות הנפוצים ביותר בעולם.

כמה קלוריות יש במלפפון עשיר בשפע נוזלים, לכן כדאי לנו לאכול הרבה ממנו בימים חמים, בעת שהות מרובה בשמש או טרם פעילות פיזית ואחריה.

כמה קלוריות יש במלפפון מכיל 15 קלוריות ל- 100 גרם בלבד.

היתרונות הבריאותיים של המלפפון

המלפפון מכיל בעיקר מים (96%). למרות זאת, הוא מכיל שפע ערכים תזונתיים חיוניים ולרבות ויטמינים C ו- K, מגנזיום, אשלגן ומנגן. תמיד מומלץ לאכול כמה קלוריות יש במלפפון יחד עם הקליפה, שכן עיקר הערכים התזונתיים הללו חבויים בה.

בנוסף, המלפפון מכיל נוגדי חמצון רבים ממשפחת הפלבנואידים וממשפחת הטאנינים. הם מסייעים להקל על תופעת חמצון היתר של גופנו ועל ידי כך, תורמים למניעה של מחלות רבות ותורמים להאטת תהליך ההזדקנות של גופנו.

המלפפון תורם לירידה במשקל

כמה קלוריות יש במלפפון מכיל כה מעט קלוריות, לכן אנו יכולים לאכול הרבה ממנו לאורך היום ללא דאגה למשקל שלנו.

בנוסף, כמה קלוריות יש במלפפון מכיל שפע נוזלים, אשר מייעלים את תהליך העיכול שלנו: מפחיתים את רמות החומציות בבטן, מייעלים את תהליך הברירה בין ערכים תזונתיים ובין צואה וחשוב מכל – מוסיפים נפח לצואה ומקלים על תופעות כגון בטן נפוחה או עצירות.

מסייע להזין בלחות את השפתיים והעור שלנו

כמות הנוזלים היפה של כמה קלוריות יש במלפפון, מסייעת להעלות את רמת הלחות של השפתיים. בנוסף, המלפפון רווי באשלגן אשר מסייע לשמר את הנוזלים בגופנו לאורך זמן ולנצל אותם במקרה הצורך. באופן זה גופנו מצליח "לחסוך" בנוזלים.

כמה קלוריות יש במלפפון אף עשיר בוויטמינים כגון K, ו- C אשר נחשבים לנוגדי חמצון שתורמים לחות לעורנו ומאטים את תהליך ההזדקנות שלו.