כמה קלוריות יש בקוביית שוקולד? שוקולד הוא הממתק הנפוץ ביותר בעולם בעל מגוון שימושים רחב. ניתן לאכול את השוקולד, לבשל אתו, להשתמש בו למוצרים קוסמטיים ועוד. כולנו אוהבים שוקולד, אך האם כולנו יודעים כמה קלוריות יש בקוביית שוקולד? כנראה שלא. לפנינו כמה עובדת שלא ידענו על השוקולד:


היסטוריה -שוקולד


כמה קלוריות יש בקוביית שוקולד? מקור המילה "שוקולד" היא בשפת האצטקים, אשר הפיקו מזרעי הקקאו משקה, שאותו כינו "שוקולטל". אך ככל הנראה, בני המאיה היו הראשונים שהשתמשו בפולי עץ הקקאו למאכל. במהלך 1,500 לספירה, עברו פולי הקקאו מיד ליד, אך רק בשנת 1847 ג'וסף פריי האנגלי, ייצר לראשונה שוקולד למאכל. דניאל פטר, יצרן דברי מתיקה שווייצרי שיווק לראשונה בשנת 1875 את שוקולד החלב הראשון. כמה קלוריות יש בקוביית שוקולד?


סוגי שוקולד


ישנם שלושה סוגים מוכרים של שוקולד:

• שוקולד מריר- אינו מכיל רכיבי חלב. שוקולד מריר מכיל: קקאו, סוכר, לציטין ולעיתים ונילין. אחוז מוצקי הקקאו בשוקולד מריר, תמיד יהיה גבוה מ-35%, כך שככל שאחוז מוצקי הקקאו עולה בשוקולד, כך יחשב השוקולד לאיכותי ומריר יותר, על אף שאין שזהו לא המדד היחיד לקביעת איכות השוקולד. כמה קלוריות יש בקוביית שוקולד מריר (40%, קובייה השוקלת 4.175 גרם): 21 קלוריות.
• שוקולד חלב- מכיל: קקאו, סוכר, רכיבי חלב, לציטין ולעיתים ונילין. שוקולד חלב נחשב איכותי פחות משוקולד מריר, אך ישנם אנשים הרבה אנשים, המעדיפים את טעמו המתוק ואת הדרך בה הוא נמס הלשון ביתר קלות, עקב טמפרטורת ההתכה הנמוכה שלו ( 34° צלזיוס). כמה קלוריות יש בקוביית שוקולד חלב (במשקל 4.175 גרם): 23 קלוריות.
• שוקולד לבן- יש הטוענים כי שוקולד לבן אינו נחשב כשוקולד כלל, מכיוון שאינו מכיל עיסת קקאו ועקב כך, צבעו לבן. השוקולד הלבן מכיל: חמאת קקאו, סוכר, אבקת חלב ולציטין. אחוז מוצקי הקקאו בשוקולד נמוך (לרוב פחות מ- 30%), בשל חוסר עיסת הקקאו. כמה קלוריות יש בקוביית שוקולד לבן (במשקל 4.175 גרם): 23.7 קלוריות.