קפה שחור (המכונה קפה "בוץ" או קפה "טורקי"), הוא קפה נפוץ מאוד ואפוף טקסיות רבה, במיוחד בעולם הערבי ובטורקיה בפרט. כמה קלוריות יש בקפה שחור? איך מכינים קפה שחור? מהם היתרונות התזונתיים של הקפה השחור? מיד נגלה.

קפה שחור – הכנה

קפה שחור מיוצר מפולי קפה ערביקה אשר ניקלים עד לשלב שאחרי הפיצוץ הראשון ועל ידי כך מקבלים צבע בהיר. לאחר מכן הפולים נטחנים דק מאוד, על מנת שיימסו מהר במים הרותחים ולעיתים מוספים להם את התבלין "הל". כמה קלוריות יש בקפה שחור?

הכנת קפה שחור היא פעולה פשוטה למדי הדורשת: מים רותחים, קפה שחור (או "טורקי") וסוכר (במידה ואנחנו מעדיפים):

• נבשל את הקפה בסיר קטן או בכלי הטקסי שלו, הפינג'ן, יחד עם הסוכר, עד בעבוע.
• נמזוג את הקפה לכוס קטנה ונמתין עד שפרורי הקפה ישקעו.
• נשתה את הקפה. בטורקיה לאחר סיום שתיית הקפה, נהוג להפוך את הספל הריק על צלוחית קטנה והמארחת מבצעת קריאת עתידות בשאריות המשקעים שבספל.

יתרונות הקפה השחור

לקפה השחור מספר יתרונות נוספים, מלבד הטקסיות שבשתייתו, המפורטים לפנינו:
• מעניק אנרגיה- הקפה השחור, מכיל כמויות גדולות, יחסית לשאר משקאות הקפה, של קפאין. כמויות הקפאין הופכות את המשקה לממריץ ומעורר במיוחד. קפה שחור פופולארי לשתייה בעיקר בבקרים או בזמנים בהם מעוניינים להישאר ערים והוא מספק ערנות לזמן רב לאחר שתייתו.
• מסייע לחיטוב והרזיה- בשילוב עם תזונה נכונה ופעילות גופנית, הקפה השחור מסייע בתהליך הירידה במשקל. בזכות כמויות הקפאין שבו, אשר מזרזות את קצב פירות חומצות השומן בגוף.
• בריא- הקפה השחור הוא מהבריאים מכל סוגי הקפה, בעיקר בזכות נוגדי החמצון הנמצאים בו ובנוסף, מפני שלא שותים קפה שחור עם סוכר וחלב, המפחיתים מערכו התזונתי. כמה קלוריות יש בקפה שחור?
כמה קלוריות יש בקפה שחור (200 מ"ל): 20 קלוריות.