התפוז הוא פרי ממשפחת פירות ההדר, אשר נפוץ בעיקר באזורי אקלים טרופי ואקלים לח. טעמו נע ממתוק לחמוץ כאשר, בדומה לשאר פירות ההדר, הוא עשיר בערכים יפים של חומצה ציטרית.

כ- 100 גרם של תפוז מכילים כ- 47 קלוריות. תפוז בינוני מכיל כ- 100 קלוריות בממוצע.


התפוזים תורמים לבריאות השיניים שלנו


מזה שנים רבות ידוע כי התפוז וקליפות התפוז במיוחד, מסייעים לנקות את השיניים ולעזור להלבין אותן. המרקם המחוספס של הקליפה מסייע להיפטר מחיידקים, על ידי הברשה עזה של השיניים.
התפוז אף מכיל לימונאן, רכיב פעיל עוצמתי, אשר מסייע באופן ישיר לפרק את האבנית בשיניים שלנו. התפוז אף מכיל ויטמין C, אשר ידוע כי מסייע לגונן על השיניים מפני לכלוכים ואף מייעל את תהליכים הניקוי שלהן מפני הצטברויות של חיידקים ולכלוכים באזור.
כדי לנקות את השיניים כיאות בעזרת קליפת התפוז, כדאי לנו לשפשף את הקליפה על השיניים שלנו במשך מספר דקות טרם השינה. נותיר את התערובת על השיניים שלנו למשך הלילה. בבוקר, נשטוף אותה בציפייה לשיניים לבנבנות.

שיטה נוספת היא למעוך את קליפת התפוז ולפזר חלקים ממנה על האזורים בהם מצויה אבנית למשך זמן מה, לפחות שעה-שעתיים. לאחר שנשטוף את הפה במים קרים, אנו אמורים להבחין בשיניים לבנות ומבריקות.

אם השיניים שלנו סובלות מציהבון חריף, יתכן כי נשים לב להבדל רק לאחר חודש של שימוש. מומלץ לחזור על הפעולה יום-יום ולאחר כחודש, לבצע אותה כ- 3 פעמים בשבוע.


התפוז טומן בחובו סגולות אנטי-סרטניות


התפוז מכיל שפע נוגדי חמצון כגון ויטמין C או לימונאן, אשר לוחמים ביעילות בתופעת הרדיקלים החופשיים ותורמים לחיזוק המערך החיסוני שלנו. הלימונאן מסייע ללחום בתופעה באופן ישיר, על ידי עיכוב או מניעת היווצרותם של חלבונים, אשר מקדמים התפתחות של תאים סרטניים. הוא ידוע כיעיל בייחוד במקרים של סרטן הערמונית.