המיץ הירוק עם הטעם המשונה, שאת תכונותיו הטובות גילה המדע לפני 10 שנים ומאז עבר טרנספורמציה. כל מה שרציתם לדעת על מיץ עשב החיטה ואיך לצרוך אותו בעידן החדש

זוכרים איך פעם היינו מורידים "שוט" של מיץ ירקרק עם ארוחת הבוקר בעזרת מכונה מיוחדת שכל תפקידה הינו לסחוט את עשב החיטה לכדי מיץ? לא מפתיע לראות מאז ועד היום כיצד מזון העל הזה עדיין לא איבד מהפופולריות - הרי מדובר באחד המזונות הבריאים ביותר והמרוכזים ביותר שקיימים. לשמחתנו, היום הכול כבר הרבה יותר פשוט. כיום ניתן למצוא את המיץ המדובר גם בכמוסות מרוכזות במיוחד בכל הטוב הזה. אך מהו בעצם כל ה"טוב" הזה, ולמה הוא כל כך טוב?


אבקת שמש טהורה - המולקולה הירוקה ונפלאות הטבע

מיץ עשה החיטה מכיל כמות אדירה של ויטמינים, מינרלים, נוגדי חימצון והכי חשוב- כלורופיל. כלורופיל הידוע בכינוי גם כ"אבקת שמש טהורה" הוא המולקולה אשר מעניקה לצמח את צבעו הירוק וגם אחראית על תהליך הפוטוסינתזה. כלומר שכשאנחנו צורכים מיץ עשב חיטה, אנחנו צורכים בעצם אנרגיית שמש! נוסיף לזה את העובדה שהרכבו זהה כמעט לחלוטין להרכב ההמוגלובין בדם שלנו, ונקבל פצצת אנרגיה נדירה.


מיץ עשב חיטה

 

סחוטים מהסחיטה? אפשר גם בכמוסה

בשנים האחרונות, האופן בו אנחנו צורכים מיץ עשב חיטה התייעל פלאים ובמקום לשתות שוט ירקרק כל בוקר שתהליך הכנתו מורכב מכמה שלבים די מתישים, אנחנו פשוטים בולעים כמוסה קטנה ומרוכזת בכל טוב. תחשבו שבמקום לקנות מכונות, לרדת למיציות על הבוקר ולחפש חנויות טבע, פשוט קונים חבילת כמוסות ושמים על המדף במטבח.  חברת נוטרי די השיקה לאחרונה כמוסות המכילות מיץ עשב חיטה המיובש בהקפאה- תהליך המשמר את כל הרכיבים החיוניים בעשב, ללא הטרחה שבהכנתו. מדובר בכמוסות מרוכזות במיוחד אשר מכילות מיצוי של עשב חיטה ללא קליפת הגבעול.

 

הכול מהכול, ללא הגבעול

כשאנחנו רוכשים מיץ עשב חיטה, חשוב לזכור שכל מה שאנחנו מעוניינים בו הוא המיץ. כלומר שלגבעול עצמו, או לקליפתו אין שום משמעות בריאותית, מכיוון שכל הרכיבים התזונתיים של העשב נמצאים במיץ שלו. לכן, חשוב לשים לב לתווית- חשוב שיהיה מצוין במפורש כי מדובר במיץ עשב חיטה מיובש, ולא רק עשב חיטה.  לסיכום, גם ב2018 כדאי ומומלץ לצרוך מיץ עשב חיטה. רק שהפעם הדרך לצרוך אותו הפכה ליעילה ונוחה הרבה יותר.


להזמנה ישירה של מיץ עשב חיטה - לחצו כאן