כושר, תזונה וחיטוב. 10 טריקים שיעזרו לכל אחד (כמעט) להשיג את הקוביות המושלמות בבטן תוך זמן קצר. רק אל תצפו למינימום מאמץ, כי לגוף המושלם אין קיצורי דרך.

הבעיה מוכרת למתאמנים רבים. אתם משקיעים שעות בתרגילי בטן והרמת משקולות, מצליחים לחטב כל שריר ושריר בגוף, אך הבטן- נשארת בשלה. כשמדובר בקוביות בבטן, חשוב לזכור שמעבר לפיתוח מסת שריר, מדובר גם בהפחתת מסת שומן וגם- גנטיקה. אך למרות שלא כולנו בורכנו בגנים של גולשי גלים אוסטרלים, כמעט כולם יכולים להשיג את המראה הנחשק. להלן 10 טיפים לקוביות בבטן:


להפטר מהשומן הבטני

כדי להשיג את מראה הקוביות המושלם, הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא להיפטר מהשומן הבטני. גברים, בניגוד לנשים, נוטים לאגור שומן באיזור הבטן וחגורת המותניים, אך אין זה אומר שאתם חייבים לבצע תרגילי בטן ממוקדים כדי להיפטר מהשומן. דיאטת דלת שומן ופעילות גופנית הם המפתח לירידה במשקל ולהורדת אחוזי שומן בגוף, בכל הגוף. לצערנו לא ניתן להיפטר משומן בטני באופן ממוקד, תהיו חייבים להוריד במשקל ובאחוזי השומן בכל הגוף על מנת להגיע גם לשומן הבטני.


אירובי

אימוני משקולות, תרגילי כוח ופיתוח שרירים, כבודם במקום מונח. אך ללא תרגילים אירוביים, סיבולת לב ריאה וירידה אפקטיבית במשקל, לא תוכלו להשיג את הבטן השטוחה שאתם חולמים עליה. לכן, תקפידו לשלב אימונים אירובייים בין תרגילי הכוח.


המוכר והטוב- תרגילים קלאסיים

כפיפות בטן, מתח ופלאנקים. לא תצליחו להימנע מעבודה ישירה על שרירי הבטן. אומנם לא ניתן להיפטר מהשומן הבטני רק ע"י עבודה על השרירים, אך בהחלט ניתן לחזק את השרירים המדוברים. תקפידו לעבוד על שרירי הבטן לפחות שלוש פעמים בשבוע, בשילוב עם פעילות אירובית.


כפיפות בטן

ארוחות קטנות למנוע נפיחות

בכדי ששרירי הבטן שלכם יהיו בולטים ונראים לעין, תהיו חייבים להימנע מנפיחות בבטן. מומלץ להימנע מארוחות גדולות ומנפחות ולהעדיף ארוחות קטנות הפזורות לאורך היום על מנת לשמור על רמות אנרגיה גבוהות ולהימנע מנפיחות.


אכילה נקייה

מלח, סוכרים וחומרים משמרים, כולם תורמים לנפיחות ותחושת כבדות וחוסר אנרגיה. מומלץ להימנע ממשקאות מסוכרים ומזונות מעובדים עתירים במלחים, חומרים משמים ושומן טראנס. במקום זה תעדיפו דגנים מלאים, חלבונים רזים דוגמת עוף, הודו ודגים ופירות וירקות בצורתם הגולמית ( לא מיץ). תוך זמן קצר תבחינו בעלייה משמעותית באנרגיה וירידה באחוזי השומן והנפיחות.


אל תלחצו ואל תלחיצו את עצמיכם

ידוע שלחץ ומתח נפשי מעלים את רמות הקורטיזול בגוף הידוע בכינויו גם כהורמון הלחץ. רמה גבוהה של קורטיזול בדם, תורמת לאגירת שומן בטני, עליית לחץ דם ואפילו למחלות לב.


יוגה

יוגה היא הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות לעצמכם במסע אל עבר הקוביות. מצד אחד אתם מחטבים את הגוף ומותחים את השרירים, מצד שני אתם עובדים על נשימות נכונות וטכניקות הירגעות. לחץ ומתח כאמור, הם האויבים הכי גדולים שלכם.


תרגילי יציבה

תרגילי יציבה כמו "פלאנק" או עמידת גשר הם החברים הכי טובים שלכם. מדובר בתרגילים שמערבים תנועה, קואורדינציה ויציבות בכל הגוף. הם משלבים כוח, שיווי משקל, זריזות וגמישות של השרירים השולטים במרכז הגוף ועובדים בפרט על שרירי הבטן.


תתחילו ללכת

אחד הדברים החשובים בדרך לריבועים המושלמים הוא ירידה במשקל הגוף ובאחוזי השומן. הבעיה היא שאימונים אינטנסיביים- גורמים לרעב אינטנסיבי. הליכות מתונות הן דרך נהדרת לשרוף שומנים ולהתחטב מבלי להכניס את הגוף למצב של סטרס ורעב מוגבר. קחו לעצמכם יומיים בשבוע שבהם אתם נמנעים מאימונים- וצאו לטיול.


תנשמו עמוק

כל אימון מתחיל בנשימה נכונה. תתאמנו על נשימות עמוקות, קחו אוויר מהאף ותרגישו כיצד הבטן שלכם מתמלאת באוויר. עכשיו אתם יכולים להתאמן על "אנטי תזוזה"- תרגילי התנגדות שבהם אתם מתנגדים לתזוזה במקום ליזום אותה. גם פלאנקים, יציבה עם משקולות, או הליכה עם משקולת ביד אחת, אלו תרגילים נהדרים שמתרכזים בכוח במרכז הגוף.