שמן אבוקדו - מדוע הוא מומלץ?

אפשר לטגן איתו, לתבל איתו, למרוח אותו על פרוסת לחם ואפילו סתם לנשנש אותו ככה סתם עם קצת מלח ופלפל. אז נכון, כמות הקלוריות שיש באבוקדו איננה מהנמוכות אך בכל זאת מדובר בפרי מזין, בריא ומלא ביתרונות חיוניים.

כמובן שכמות הקלוריות שיש באבוקדו משתנה בין הזנים השונים ובגודל שלו, אך בממוצע באבוקדו יש בין 140-160 קלוריות ב-100 גרם.

בשתי כפות מפרי האבוקדו יש 50 קלוריות בממוצע והן הכמות המומלצת ביום או בארוחה. גם אחוזי השומן בפרי אינם נמוכים ונעים בין 15%-40%, שוב תלוי בזן ובעונה שבו אוכלים אותו.

היתרון המובהק שבאכילת אבוקדו הוא שהשומנים שנמצאים בו אינם רוויים והוא איננו מכיל כולסטרול. כמות הקלוריות באבוקדו אמנם גבוהה, אך אם צורכים חצי אבוקדו ביום נהנים מכמות ויטמינים, מינרלים ושאר רכיבים מזינים לגופנו.

נקודת העישון של שמן האבוקדו גבוהה מאוד ביחס לשמנים אחרים (255 מעלות), ולכן הוא נחשב ליציב ומתאים לבישול, לתיבול ולטיגון. הוא שומר על התכונות שלו בטמפרטורות גבוהות ולכן אינו נשרף.

אישה חותכת אבוקדו

מה יתרונותיו של אבוקדו?

הצבע הירוק של הפרי מעיד על כמות גבוהה של כלורופיל ולכן צריכה שלו, מעכבת התפתחות של תאים סרטניים, מנקה את המערכות בגוף, ואף נלחמת בבקטריות ובדלקות.

כמו כן, אבוקדו ושמן האבוקדו מכילים כמות גבוהה של ויטמין Eאשר נחשב לנוגד חמצון עוצמתי הנלחם בתהליכי ההזדקנות של הגוף. תעשיית הקוסמטיקה הטבעית משתמשת באבוקדו לתכשירים שונים המזינים את עור הפנים ומעניקים לו לחות מוגברת.

על פי מחקרים צריכה של חצי אבוקדו ביום מונעת מחלות לב, מחלות כלי דם ושומרת על מראה העור. אבוקדו מכיל גם חומצה פולית המומלצת וחיונית לנשים בתהליך ההיריון ולנשים מניקות. בנוסף, הוא מכיל את אחד המינרלים החיוניים לגוף האדם - אשלגן, אשר תורם לתפקודה התקין של מערכת העצבים, מערכת השרירים ועל תפקוד הלב.

שילוב של פרי האבוקדו עם מזונות אחרים, יגביר את רמת הספיגה של הגוף לרכיבים חיוניים ותפחית את רמות הכולסטרול הרע. בנוסף אבוקדו מאזן את רמות לחץ הדם, תומך במערכת עיכול תקינה ומנקה מהגוף פסולת ורעלים.

לסיכום, גם כאשר אנו נמצאים בתהליך ירידה במשקל כמות הקלוריות שיש באבוקדו איננה מזיקה לנו. ההיפך הוא הנכון. אבוקדו תורם לתהליך הדיאטה. תזונאים ורופאים ממליצים לשלב אותו בתפריט היומי שלנו, זאת משום שעל פי מחקרים הוא מסייע בתהליך ההורדה במשקל בשל היותו מאזן את רמות הסוכר בדם ואף מכיל סיבים תזונתיים רבים התורמים לתהליך חילוף החומרים.

כמו כן, אבוקדו מכיל כמות גבוהה של חומצות אמינו התורמות לתהליך בניית השרירים. אבוקדו משפר את מצב הרוח בשל היותו מסייע ליצירת הורמון הסרטונין.

צרכו חצי אבוקדו ביום ותהנו ממגון של יתרונות בריאותיים ומפרי 100% טבעי עם טעם מיוחד.
דיאטת סופר פוד